Niedziela, 14 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana / Utworzono stanowisko korespondenta radiowego we Włocławku (1978)
Polskie Radio PiK » Program Polskiego Radia PiK

Polskie Radio PiK
z 26 listopada 2019 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
19:00 Nasz Dom
Te dwa wydarzenia dzieli dokładnie 31 lat. 25 listopada Stanisław August Poniatowski został, jak się później okazało, ostatnim królem Polski i dokładnie tego samego dnia w 1795 rok abdykował. Historycy różnie oceniają jego rolę w upadku Polski, ale właśnie dzięki niemu była na małą chwile szansa, że kraj nie znajdzie się pod rozbiorami. Opowiemy o tym w naszym magazynie historycznym, w którym jeszcze między innymi o powstaniu kawiarni literackiej Pod Picadorem, szarży pod Somosierrą i kronikach Jana Długosza.