Środa, 08 grudnia 2021 r.   Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Polskie Radio PiK » Popołudnie z nami
Plichta

O tym się mówi...

3 grudnia 2021

W programie: Samorządowcy z regionu dyskutowali o rządowym programie Polski Ład. Przedstawiciele bydgoskiej lewicy domagają się dymisji marszałka województwa w związku ze zmianami organizacyjnymi połączeń kolejowych w regionie. Osoby bezdomne z niepełnosprawnościami i schorowane, znajdą opiekę oraz pomoc w zmodernizowanym schronisku w Chełmży. Jarmark Świętego Mikołaja w Grudziądzu i wystawa szopek. Świąteczna iluminacja we Włocławku. Nowy samochód dla KP PSP w Inowrocławiu. Nowa wystawa w CSW w Toruniu. Program obchodów 40. rocznicy wprowadzenia stany wojennego.

29 listopada 2021

W programie: Minister zdrowia ogłosił alertowy pakiet obostrzeń. Sytuacja w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. Relacja z sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego - transport kolejowy w regionie, podwyżka uposażenia marszałka. Relacja z sesji inowrocławskiej rady miejskiej. Akcja w autobusach MPK we Włocławku. Akcja „Paczuszka dla maluszka”. Projekt „Wajda na nowo” - wystawa plakatów Andrzeja Pągowskiego w Galerii Miejskiej Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu. DVB-T2 - o nowym standardzie naziemnej telewizji cyfrowej.

26 listopada 2021

W programie: Minister Łukasz Schreiber w Kęsowie o Polskim Ładzie, tarczy antyinflacyjnej i szczepieniach przeciw COVID-19. Jak nie dać się oszukać przy okazji sklepowych i internetowych wyprzedaży. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Seminarium o aktywności obywatelskiej młodych. Apel ratowników o czytelne numerowanie budynków i posesji. W hodowli karpi. Rozstrzygnięcie konkursu „Etnoklimaty” w Muzeum Etnograficznym w Toruniu. „Te sprawy” - kolejna premiera Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. 

25 listopada 2021

W audycji: 1. Tam, gdzie pozwalają na to warunki techniczne, lekcje odbywają się hybrydowo 2. W Bydgoszczy ruszyła akcja "Ciepło serca w słoiku". 3. spotkanie on-line "Warto się szczepić dla siebie, trzeba się szczepić dla innych", 4. 10 mln zł będzie kosztowała budowa ronda i drogi, która połączy centrum Grudziądza z terenami inwestycyjnymi. 5. Radni klubu KO, podsumowanie działań w obecnej kadencji' 6. MOPR rozpoczął kampanię społeczną pod hasłem „16 dni Przeciw Przemocy”. 7. interwencja 8. Laureatka Nagrody im Grzegorza Ciechowskiego. 9. Film o życiu byłego prymasa, Henryka Muszyńskiego

24 listopada 2021

W audycji: 1. Najpóźniej 1 grudnia zostanie ponownie uruchomiony tymczasowy szpital w Ciechocinku. 2. Bydgoska Rada Miasta rozpoczęła prace nad przyszłorocznym budżetem 3. Toruń przygotowuje się do świąt 4. Pierwsze w województwie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne powstanie w Gronowie. 5. W Świeciu powstał szlak murali. 6. interwencja 7. W Warszawie Kongres Edukacji Klasycznej 8. 'September Songs" najnowszy spektakl realizowany w Teatrze Muzycznym w Toruniu.

23 listopada 2021

W audycji: 1. Budowa obwodnicy Lisewa i kolejnych etapów obwodnicy Brodnicy; 2. Od dziś dorośli mogą się szczepić przeciwko grypie. 3. 200 kadetów złożyło ślubowanie we Włocławku 4. Samoobsługowy punkt, w którym można wykonać najważniejsze pomiary medyczne w oddziale NFZ. 5. Archeolodzy z UMK pojawili się na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego. 6. interwencja 7. Kulturę w dodatku wysoką będzie finansowo wspierać firma budowlana. 8. Pierniki w bydgoskim Muzeum Okręgowym

22 listopada 2021

W programie: W Toruniu powstaną nowe miejsca parkingowe. Na Rubinkowie powstaną dwa parkingi systemu Park & Ride, czyli „Parkuj i jedź”. Tegoroczni maturzyści rozpoczęli próbne egzaminy. Na początek próbna matura z języka polskiego. Ratownicy apelują o wyobraźnię, chodzi o różnego rodzaju przeszkody w dojeździe karetki na wezwanie. Jak w Bydgoszczy walczy się z problemem bezdomności? O tym mowa była na posiedzeniu Komisji Rodziny, Polityki Społecznej i Polityki Zdrowotnej Rady Miasta. Samorządowe władze województwa nagrodziły przedsiębiorstwa i samorządy zaangażowane społecznie. W Laskowicach powstaje przedszkole. Ta gminna placówka mieścić się będzie w przebudowanym budynku byłego gimnazjum. Wypłata zaliczek dopłat bezpośrednich dla rolników. Działania te prowadzi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Misiowa wystawa w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.

19 listopada 2021

W programie: Jerzy Maksymiuk otrzymał tytułu doktora honoris causa Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Promesy dla samorządów na dofinansowanie projektów w ramach rządowego Polskiego Ładu. Konsultacje Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza. Briefing po spotkaniu Komisji Skarbników Unii Metropolii Polskich. Nowa izba przyjęć w szpitalu w Aleksandrowie Kuj. Nagrody dla toruńskich pracowników socjalnych. Profilaktyka zaćmy. Bezpłatne badania okulistyczne w Bydgoszczy. Relacja z Festiwal podróżników „Piąty Ocean” w Świeciu nad Wisłą. Jarmark Świąteczny w Bydgoszczy Zapowiedź  premiery ”Adonis ma gościa” w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy.

18 listopada 2021

W audycji: 1. briefing wojewody ws. aktualnej sytuacji epidemicznej 2. sesja rady miasta
3. ćwiczenia aplikacyjne... 4. Włocławskie Forum Organizacji Pozarządowych, w Centrum Kultury Browar B. 5. W Tucholi otwarto zrewitalizowany zabytkowy dworzec kolejowy. 6. Interwencja 7. II etap konkursu wokalnego 8. akcja Rodacy Bohaterom.

17 listopada 2021

W programie: 1. W Toruniu pojawiły się punkty pomiaru hałasu, 2. Zdalne nauczanie niekorzystnie odbija się na psychice dzieci i młodzieży - twierdzi Barbara Domagała, dyrektor bydgoskiej BORP-y 3. Wydział Komunikacji włocławskiego ratusza uruchomił System Elektronicznej Rezerwacji Wizyt. 5. Świąteczną akcję "Gwiazdka dla Bohatera", 6. Był już wieszak czy lodówka społeczna - teraz w Grudziądzu stanęła szmaragdowa szafa. 7. Maestro Maksymiuk w Bydgoszczy 8. Konkurs wokalny im. Bogdana Paprockiego 9. Wystawa prac plastycznych "Obecność"
1234567