Piątek, 18 czerwca 2021 r.   Imieniny: Marka, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Popołudnie z nami
Wiscop

O tym się mówi...

4 czerwca 2021

W programie: Z Torunia i Bydgoszczy przez Chełmno do Grudziądza, czyli bieg sztafetowy pamięci Bronisława Malinowskiego. Szczepienia przeciw COVID-19 bez rejestracji. Weekendowa akcja szczepień w Bydgoszczy. Toast Młodych Nowoczesnych z okazji rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r.  „Jazz na leżakach” w Toruniu. Propozycje Fundacji Ładowarka. Zapowiedź Ino Pop Festiwalu. 23. Festiwal Świętojański. Nowa płyta Pinky Loops.

3 czerwca 2021

W programie: Boże Ciało 1. Bydgoszczanie będą mieli możliwość zaszczepienia się bez wcześniejszej rejestracji 2. 5-6 czerwca torunianie będą mieli dodatkową okazję, by zaszczepić się przeciw COVID-19. 3. Po wielu miesiącach przymusowej przerwy Centrum Kultury Browar B we Włocławku zaprasza na wydarzenia artystyczne 4. W czasie długiego weekendu możemy potrzebować konsultacji z lekarzem lub pilnej interwencji medycznej.
5. "Muzyczny gwiazdozbiór" koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. 6. Wspomnienie Zbigniewa Chwedczuka - 7. interwencja 8. Iwona Muszytowska - Rzeszotek porozmawia z Tomaszem Przeździeckim. 9. Z najnowszą swoją płytą przybył do naszego studia - Sławek Wierzcholski. 10. 50 zawodników wystartuje dzisiaj w Szybowcowych Mistrzostwach Polski

2 czerwca 2021

W programie: 1. ogłoszenie wyników konsultacji społecznych dotyczących kolejności realizacji miejskich inwestycji. 2. W ciągu miesiąca Prawo i Sprawiedliwość przedstawi swojego kandydata na stanowisko zastępcy prezydenta Torunia. 3. Organizacje pozarządowe z Włocławka mogą się starać o dofinansowanie działań z zakresu kultury, 4. ZUS zainaugurował w Bydgoszczy działalność centrów ulg. 5. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy wspólnie z Centrum Onkologii uruchomiły nowy kierunek studiów
6. Interwencja 7. Organista, kompozytor, dyrygent - Szczepan Jankowski ma swoją kartkę i znaczek pocztowy. 7. Mobilna wystawa oraz Słownik Współczesnego Polaka to dwa projekty, które dziś startują w Toruniu.

28 maja 2021

W programie: Kolejny etap luzowania obostrzeń sanitarnych. Weszły w życie nowe zasady dotyczące m.in. kawiarni, restauracji i pubów, a także siłowni i klubów fitness. Inowrocławscy radni udzieli prezydentowi Ryszardowi Brejzie wotum zaufania i absolutorium za wykonania budżetu za 2020 r. Protest AgroUnii w Toruniu. Promesa  z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla Gniewkowa.  Poseł KO Tomasz Szymański o planowanych przez rząd zmianach w funkcjonowaniu Ochotniczych Straży Pożarnych. Interwencja ws. prac na ul. Kolbego w Bydgoszczy. Bydgoszczanie już niebawem będą mogli zwiedzić wnętrza Młynów Rothera. Wystawa „Malarstwo niderlandzkie i flamandzkie ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu” w Muzeum Okręgowym w  Toruniu. 

27 maja 2021

W programie: 1. Testem z języka obcego nowożytnego zakończyły się egzaminy ósmoklasistów. 2. Duże zainteresowanie szczepieniami na covid w Grudziądzu.
3. Miasto będzie współpracować z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu w ramach inicjatywy YUFE 4. konferencja prasowa poświęcona zmianie nazwy uczelni na Politechnikę Bydgoską. 5."Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza" 6. Szpital Biziela- wbicie 1-szej łopaty pod rozbudowę 7. interwencja 8.Rywalizacja w ramach Rowerowej Stolicy Polski. 9. Toruński reżyser Ryszard Kruk pokaże dziś w kinie Centrum w Toruniu swój najnowszy film "Czarne błoto".

26 maja 2021

W programie: 1. Trwa wybór wykonawcy naprawy Mostu Uniwersyteckiego w Bydgoszczy.
2. wsparcie dla rolników - konfa wicem. Gembickiej, wojewody itd 3. Bydgoscy przedstawiciele Lewicy Razem chcą natychmiastowego wsparcia dla szpitali powiatowych i miejskich. 4. Coraz więcej dzieci choruje na cukrzycę, 5. W Toruniu uruchomienie filtratora powietrza. 6. Nasza słuchaczka z Osia w powiecie świeckim prosi o pomoc, 7. Koncert dla dzieci z onkologii 8. Przechowywany w Archiwum Państwowym w Toruniu Przywilej Chełmiński z 1go października 1251 r. został wpisany na Listę Krajową Programu UNESCO
9. Seniorzy wspominają swoje mamy

25 maja 2021

W programie: 1. Jest petycja torunian do prezydenta miasta w sprawie wstrzymania odstrzału dzików. 2. Cztery samorządy podpisały porozumienie w sprawie budowie obwodnicy Golubia-Dobrzynia. 3. konferencja klubu radnych PiS 4. Każdy powinien mieć wolny wybór w sprawie szczepionek przeciw Covid-19. 5. We Włocławku sesja RM 6.interwencja 7. "Inwestujemy dla Mieszkańców" to hasło nowego programu prezydenta Grudziadza. 8. Filharmonia sie otwiera

24 maja 2021

Minister Anna Gembicka o rządowym programie Polski Ład. Relacja z sesji absolutoryjnej sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego. Przebieg Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Otwarcie plenerowej wystawy fotografii „Być jak Bronek”, przygotowanej w ramach Roku Bronisława Malinowskiego w Kujawsko-Pomorskiem. O budżecie obywatelskim w Toruniu. Powstanie Centrum Edukacyjno-Społeczne w Bydgoszczy. Podsumowanie liczenia zimorodków we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Opera Nova w Bydgoszczy przygotowuje się do wystawienia spektakli z udziałem publiczności.

21 maja 2021

W programie: Sąd Okręgowy w Bydgoszczy wydał wyrok ws. zabójstwa 32-letniego mężczyzny w Dąbrówce koło Kamienia Krajeńskiego. Wojewódzkie obchody Święta Strażaka w Świeciu nad Wisłą. Konferencja prezydenta Włocławka. Czy z cmentarza komunalnego przy ulicy Wiślanej w Bydgoszczy będą musiały zniknąć ławeczki stojące przy grobach? Co dzieje się z nawierzchnią ciągu pieszo-rowerowego na remontowanym moście Piłsudskiego w  Toruniu. Toruńscy licealiści odwiedzali Sybiraków - podsumowanie akcji. Archeologiczne odkrycia w Sępólnie Krajeńskim. Półfinał Festiwalu "Serca Bicie" Pamięci Andrzeja Zauchy. Wystawa fotografii w ramach festiwalu Kontakt w Toruniu.

20 maja 2021

W programie: 1. Do Brodnicy przyjadą na motorach żołnierze, strażacy i policjanci, którzy brali udział w misjach poza Polską. 2. Od dziś obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego dotyczące m.in. elektrycznych hulajnóg, 3. We Włocławku zorganizowano miejskie obchody Dnia Strażaka. 4. Nie będzie dodatkowej sygnalizacji świetlej ul. Bydgoskiej w Toruniu. 5. Muzeum Alfreda Czarnego-Zawiszy i jego rodziny powstanie w pałacu w Warszewicach pod Toruniem. 6. W Świeciu pomagają pszczołom. 7. Minikowo 8. Kultura się otwiera 9. 12 edycja Międzynarodowego Festiwalu Grafiki Projektowej 10. Jakub Chrenowicz nagrywa w FP
11. Drums Fusion
1234567