Wtorek, 04 października 2022 r.   Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Polskie Radio PiK » Popołudnie z nami
Forum Rolnika 2022

O tym się mówi...

30 września 2022

W programie: Od 1 października zmienia się rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Bydgoszczy.  Radykalnym cięciom w siatce połączeń sprzeciwiają się przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Stowarzyszenia Transportu Publicznego oraz radni PiS. Szpital Wielospecjalistyczny w Inowrocławiu wzbogacił się o nowy tomograf. Kolejne umowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020: Wojewoda domaga się zmiany jeden z uchwał rady powiatu lipnowskiego. Targi Edukacji i Pracy zorganizowane w Świeciu nad Wisłą. Oświetlenie kosztuje argumentują władze Toruniu i wprowadzają opłaty za korzystanie z orlików. Jubileusz 60-lecia hodowli gęsi w Zakładzie Doświadczalnym w Kołudzie Wielkiej. Festiwal Kultury Podróży Światopogląd. Wystawa „Cranach - arcymistrz renesansu”. Premiera albumu „Archiwum Pięknej Miłości”. Zapowiedź koncertu w ramach 60. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego.

29 września 2022

W programie: Wójtówie i starostowie z regionu na konwentach dyskutowali o bieżących problemach samorządów. Otwarcie zakończonych inwestycji w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu nad Wisłą. Spotkanie z najlepszych maturzystami - laureatami konkursu „Matura na 100%”. W Bydgoszczy powstanie nowe otwarte kąpielisko. Ruszają procedury. Pierwszy PSZOK w gminie Strzelno. Akcja #sadziMy Lasów Państwowych. Poszukiwani wolontariusze „Szlachetnej Paczki” i „Akademii Przyszłości”. Akcja charytatywna „Gotujemy – Pomagamy – Podajemy dalej” w Bydgoszczy.  Badania naukowców UMK dla KRRiT.

28 września 2022

W programie: 1. Rada Miasta w Bydgoszczy przyjęła stanowisko w sprawie projektu ustawy dotyczącej oczyszczania terenów zdegradowanych, po zakładach chemicznych Zachem. 2. Gorąca dyskusja podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej w Grudziądzu. Poszło o comiesięczne sprawozdania dyrektora szpitala z działalności placówki. 3. Związek Nauczycielstwa Polskiego w Toruniu przyłączył się czarnego tygodnia w placówkach oświatowych. 4. W Solcu Kujawskim kościół pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika - uroczystość poświecenia pomnika bł. ks. Jerzego Popiełuszki 5. Kilkadziesiąt instytucji z regionu dołączyło do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Weekend seniora z kulturą". 6. Interwencja 7. Zaprosimy na konferencję "Nie jesteś sam". 8. Jubileusz Centrum Edukacji Ekologicznej 9. Inowrocławski radny opozycji Dobromir Szymański chce, aby w tamtejszym schronisku powołany został koordynator ds. wolontariatu. 10. Rodzina chorej na SMA Zosi z Wałdowa 39 dzień idzie przez Polskę, żeby zebrać 10 milionów złotych na terapię genową dla dziewczynki.

Czy adres jest kluczowy w staraniach się o lokal socjalny? Fot. ilustracyjna/pixabay.comO godz. 16:30 / „Nie mogę podać adresu bo go nie mam. Jestem obecnie osobą bezdomną” - mówi mieszkaniec Bydgoszczy, który zwrócił się o pomoc do naszej redakcji. Jak twierdzi, wynajmowany przez niego pokój spłonął. Nie stać go na wynajęcie nowego lokum. Zwrócił się do Administracji Domów Miejskich o możliwość uzyskania lokalu socjalnego. W ADM-ie usłyszał jednak, że musi podać adres, pod którym obecnie przebywa. Mężczyzna twierdzi, że nie może go podać, ponieważ pomieszkuje w różnych częściach Bydgoszczy, na wolnym powietrzu. W jaki sposób zatem można mu pomóc? Czy adres jest kluczowy w staraniach się o lokal socjalny? Odpowiedź w reportażu Michała Słobodziana pt. „Człowiek bez adresu”.
Polskie Radio PiK - Popołudnie z nami - 28 września 2022 - reportaż pt. „Człowiek bez adresu”

27 września 2022

W programie: Uroczystości 83. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Relacja z sesji włocławskiej rady miasta. Toruńscy radni Koalicji Obywatelskiej o dochodach samorządów. 5. Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo- Przetwórczego INNOFORM w Bydgoszczy. Program „Naukobus” w Szkole Podstawowej nr 1 w Świeciu Nad Wisłą. Plany reaktywacji Młodzieżowej Rady Miasta w Toruniu. Jak bezpiecznie zbierać grzyby oraz nie zgubić się w lesie. Nowa ścieżka edukacyjna i festiwal ekologiczny w Toruniu. Na elewacji  Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odsłonięty został stylowy zegar. Rozmowa z pianistą Adamem Kośmieją - przed koncertem w ramach Festiwalu Muzyka w willi Blumwego. Sytuacja finansowa samorządów tematem posiedzenia prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. 

26 września 2022

W programie: 1. Nowy dworzec kolejowy we Włocławku będzie miał nowe perony. 2. Za nami 61 Sesja Rady Miejskiej Inowrocławia 3. Sesja sejmiku województwa - Nie 133 a niespełna 90 km dróg zostanie oddanych do użytku w naszym województwie w tym roku - 4. Czy wysokie ceny najmu przekładają się na wzrost zainteresowania akademikami? 5. Spotkanie z Mistrzami Świata w wioślarstwie 6. "Poznaj bydgoskich bohaterów" 7. akcja charytatywna Zbiórka publiczna dla 9 letniego Ignasia 8. Do wspólnej zabawy zaprasza Nadleśnictwo Dąbrowa. 9. Wojewódzkie spotkania teatrów obrzędu ludowego 10. zmiana organizacji ruchu na Bulwarze

23 września 2022

W programie: Kolejni żołnierze Armii Krajowej upamiętnieni. Na ich grobach pojawiły się tabliczki poświadczające ich służbę w podziemnej armii. 100-lecie „Uranii”. Wizja budżetu Żnina na 2023 r. Oszczędności we Włocławku. Zapowiedź akcji „Metropolia za pół ceny”. Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji i restauracji zabytków oraz nagrody za najlepsze projekty muzealne. VII Kujawsko-Pomorskie Forum Psychiatrii Środowiskowej. Ogólnopolski Przegląd Zespołów Artystycznego Ruchu Seniora w Bydgoszczy. Publikacja nt. powstawania Nowego Fordonu. Najważniejsze sportowe trofea zdobyte przez koszykarzy Anwilu w Muzeum Historii Włocławka. Rozmowa z Janiną Fies, siostrą Wandy Rutkiewicz. Ewa Bem przed koncertem w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

22 września 2022

W programie: O obowiązujących i projektowanych przepisach dotyczących pracujących rodziców - konferencja w Bydgoszczy. Europejskie Forum Zielonego Przemysłu w Toruniu. O sytuacji w MZK w Bydgoszczy. Jak instytucje pomagające osobom bezdomnym przygotowują się do okresu jesienno-zimowego. Relacje z konferencji włocławskich radnych Koalicji Obywatelskiej i toruńskiej posłanki Joanny Scheuring-Wielgus. O problemie białego pyłu emitowanego przez zakłady „Soda Mątwy”. 100-lecie Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu. Zapowiedź 31. Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. Rozbudowa Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. „Faust” na inaugurację 28. Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Rozmowa z Krzysztofem Herdzinem przed koncertem „Ewa Bem symfonicznie”. 

21 września 2022

W programie: Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. O wspólnej akcji samorządu województwa i policji. Zgrupowanie reprezentacji Polski w sporcie pożarniczym w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Łubiance. Zmieni się rozkład jazdy bydgoskich autobusów i tramwajów. O reformie leczenia uzdrowiskowego - minister zdrowia Adam Niedzielski w Ciechocinku. Relacja z konferencji polityków Nowej Lewicy w Bydgoszczy oraz posła Roberta Kwiatkowskiego w Toruniu. Przed siedzibą bydgoskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej odsłonięta została tablica pamiątkowa poświęcona Wincentynie Teskowej. Projekt „Gra szyfrów” IPN w Nakle nad Notecią. Rozpoczęła się Bydgoska Olimpiada Młodzieżowa. Plany nowej dyrekcji Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Zapowiedź Festiwalu Vintage Photo w Bydgoszczy. Studio Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego i zapowiedź koncertu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.

20 września 2022

W programie: 1. Bydgoszcz i Inowrocław powinny bardziej ze sobą współpracować. Takie są założenia projektu o nazwie Bi-City, 2. Mają ułatwiać osobom niepełnosprawnym dostęp do urzędów, Koordynatorzy ds. Dostępności Urzędów Wojewódzkich. 3. Solidarność zapowiada strajk w zakładach chemicznych Indorama we Włocławku 4. "Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczna droga do szkoły 2022". 5. Skandal na urodzinach lipnowskiego starosty. 6. Filmy o fordońskich legendach tworzą uczniowie XV Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. 7. Konferencja w Teatrze Kameralnym 8. Program Sportowe klasy 9. Zapowiedź festiwalu Muzyka w willi Blumwego

19 września 2022

W programie: 1. O bezpieczeństwie na drodze rozmawiano dziś w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. 2. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Odsłonięto tablicę poświęconą Sybirakom. 3. Za darmo można zbadać słuch w tym tygodniu w Bydgoszczy. 4. Akcja Caritas "Jestem widoczny, jestem bezpieczny". 5. interwencja 6. Do niecodziennego odkrycia doszło w Strzelnie. W remontowanej sali widowiskowej tamtejszego domu kultury natrafiono na dwie kolumny. 7. 18 medali, w tym aż 16 złotych zdobyli kajakarze reprezentujący uczelnie z naszego regionu na Akademickich Mistrzostwach Świata. 8. W drugi weekend października we Włocławku wielkie święto - doroczny Festiwal Fajansu. 9. 21 edycja Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy, rozpocznie się 14 października 10. Prezydent Bydgoszczy zaprosił kajakarzy
11. akcja : " Adwokaci rozjaśniają prawo"
1234567