Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Popołudnie z nami
Spółdzielnia

O tym się mówi...

8 stycznia 2021

W programie: Ognisko ptasiej grypy w powiecie grudziądzkim. Kursy i szkolenia dla osób bezrobotnych z pow. inowrocławskiego. Kontrole domowych palenisk. Śmieciowa aplikacja dla gminy Świecie nad Wisłą. Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w szpitalu w Strzelnie. Lewica o sytuacji taksówkarzy. Odśnieżanie przystanków - interwencja. Ogród dla małych pacjentów onkologicznych w Szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy. E-skierowania. Ferie zimowe. Obraz „Św. Jan Chrzciciel” Jerzego Hoppena kupiony przez toruńskie muzeum.

4 stycznia 2021

W programie: Spadł śnieg i pojawiły się drogowe problemy, przynajmniej w Toruniu. Prognoza Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Będą dalsze opady śniegu i spadek temperatury. Zakończyły się konsultacje ws. poszerzenia granic Świecia nad Wisłą o pobliskie miejscowości. Mieszkańcy w większości je popierają. O więcej szczepionek a mniej podatków zaapelowali bydgoscy działacze Polskiego Stronnictwa Narodowego. Grudziądzki OPEC rozważa zamkniecie Basenu Nadwiślańskiego przy ul. Kalinkowej.  Przywrócone połączenie autobusowe Inowrocław - Żnin. Trwają zimowe ferie. Inne niż do tej pory, bo z obostrzeniami. Co można robić? W programie relacja z półkolonii w Szkole Podstawowej nr 10 we Włocławku. Akcja „Zapal światło dla Powstańca”.

 

30 grudnia 2020

W programie: Sąd Apelacyjny w Gdańsku wydał rozstrzygnięcie ws. zabójstwa Tatiany W. Do zbrodni doszło w 2017 r. w Toruniu. Nowy oświetleniowy porządek w Bydgoszczy. Krzysztof Gawkowski z Lewicy zachęca do szczepień przeciwko COVID-19. 19 stycznia ruszy wydawanie żywności najuboższym mieszkańcom regionu kujawsko-pomorskiego. Porozumienia z miastem nie ma, wiejska gmina Grudziądz uruchamia własną komunikację autobusową. Przepisy związane z odpalaniem fajerwerków. Wernisaż wystawy online światowej sławy włoskiej fotografki - Patrizii Burry. Zapowiedź słuchowiska o Bydgoszczy - „Szepty rzeki”.

28 grudnia 2020

W programie: Trwają szczepienia przeciw COVID-19. Pierwsi otrzymują szczepionkę medycy i pracownicy sektora ochrony zdrowia. W sprawie szczepionek przeciwko koronawirusowi głos zabrali eksperci ds. bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski. Strażackie i policyjne podsumowanie świąt. Kolejni przedsiębiorcy z regionalnej branży gastronomicznej i fitness podpisali umowy o wsparcie. We Włocławku powstaną pierwsze aktywne przejścia dla pieszych. W Toruniu wybudowana zostanie nowa linia tramwajowa na  tzw. osiedle Jar. Ogłoszono właśnie przetarg. Teatralny kalendarz ze zdjęciami toruńskiego fotografika Wojtka Szabelskiego. W Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy trwają nagrania koncertu sylwestrowego.

24 grudnia 2020

W programie: 1. Kto odwiedza nasze domy w wigilijny wieczór - Mikołaj czy Gwiazdor? 2. Jak nie zatracić się przy stole i nie wrócić ze Świąt bogatszym w kilogramy. 3. Czas składania życzeń przy wigilijnym stole, 4. Czy już wypatrują już Państwo pierwszej gwiazdki? 5. Mieszkańcy Jabłonowa Pom. nagrali świąteczną płytę.6. Opera Nova nagrała kolędę 7. Kolędę też nagrali wykładowcy Wydz. Edukacji Muzycznej UKW

23 grudbnia 2020

W programie: Rozmowa z dr. Pawłem Rajewskim - wojewódzkim konsultantem w dziedzinie chorób zakaźnych m.in. na temat szczepionek przeciwko COVID-19 i świątecznych zaleceniach. Problemy MOPS-u w Bydgoszczy. Pracownicy socjalni stykają się z falą niechęci, a nawet zarzutami, że roznoszą koronawirusa. Sąd apelacyjny rozstrzygnął sprawę aktywistki, która w lipcu 2018 r. zniszczyła biura parlamentarzystów PiS Krzysztofa Czabańskiego oraz Andrzeja Mioduszewskiego. Relacja z konferencji działaczy Lewicy Razem i Młodych Razem. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa rozpoczął akcję „Paczka z Produktem Polskim dla bohatera”. Rozstrzygnięcie drugiej edycji projektu „Daj sztukę” w Toruniu.

22 grudnia 2020

W programie: 1. Siedziba Spółdzielni Mieszkaniowej "Jedność" w Bydg nie ma wody. 2. Nowoczesne Centrum Sportu i Rekreacji Wodnej powstanie w Grudziądzu. 3. Sąd Okręgowy w Toruniu uzasadnił wyrok skazujący dla Bartosza Ś. Torunianin w opinii sądu dopuścił się publicznego znieważanie prezydenta, 4. Projekty w ramach Włocławskiego Budżetu Obywatelskiego. 5. W Toruniu wigilia dla nieobecnych 6. Karp 7. Laureatki Konkursu Muzycznego w Moskwie - Małgosia Bobińska i Zoja Giza 8. Baj Pomorski premiera Kapelusz Pani Wrony

21 grudnia 2020

W programie: Relacja z sesji budżetowej sejmiku województwa. Politycy PiS o rządowej pomocy dla samorządów.  Umowy wsparcia w ramach samorządowej tarczy dla branży gastronomicznej i fitness. Sytuacja na rynku rolno-spożywczym. PIP nagrodziła pracodawców - organizatorów pracy bezpiecznej. Świąteczne paczki przygotowane przez Caritas Diecezji Bydgoskiej. Protest przeciwko wycince drzew przy ul. 700-lecia w Żninie. Opieka duchowa w szpitalach w czasie pandemii. Historia ludowej kolędy „Z tamtej strony dwora”.

18 grudnia 2020

W programie: Radni województwa z Prawa i Sprawiedliwości przedstawili propozycje ratowania - ich zdaniem - „krytycznej sytuacji” w regionalnych połączeniach kolejowych. Czy Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości w Inowrocławiu kształcić będzie przyszłe pielęgniarki? Mówić będziemy o umowie jaką podpisali rektor uczelni oraz naczelny lekarz inowrocławskiego szpitala. 2 mln zł zadośćuczynienia dla rodziny Piotra Bartoszcze zamordowanego w 1984 r. działacza chłopskiej Solidarności. Tak orzekł Sąd Okręgowy w Bydgoszczy. Prezydent Grudziądza nagrodził najlepszych wolontariuszy w mieście. Protest mieszkańców bloku przy ul. Meysnera. Rodziny rolnicze mogą otrzymać 1,5 tys. zł dofinansowania do zakupu komputera dla uczących się dzieci. O książce dokumentującej martyrologię policjantów ówczesnego województwa pomorskiego w czasie II wojny światowej. Zapowiedź „Kolędy Nocki” - kultowego spektaklu, który już dziś będzie można obejrzeć na kanale YouTube Filharmonii Pomorskiej. Gościnnie wystąpi Krystyna Prońko.

17 grudnia 2020

W audycji: 1. Nie będzie wspólnego ZITu 2. W Bydgoszczy otwarto nową jadłodzielnię. 3. W Toruniu powstanie pierwsza w regionie poradnia postcovidowa 4. Rada miejska Inowrocławia przyjęła przyszłoroczny budżet. 5. interwencja 6. Sesja RM Torunia 7. Horzyca propozycje
1234567