KONCERTY I FESTIWALE


XVII Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” 2023. w dniach 3-4.06.2023r.

2023-05-01
mat. organizatora

mat. organizatora

Co roku na początku czerwca na Pradze Południe rozbrzmiewa piosenka literacka w ramach Festiwalu im. Jonasza Kofty „Moja Wolności”. W tym roku młodzi wykonawcy i artyści profesjonalni spotykają się po raz XVII, by śpiewać utwory Jonasza Kofty oraz utwory autorskie. Święto piosenki artystycznej na Pradze, to powroty do nostalgicznych, uśmiechniętych i mądrych pieśni głoszonych kunsztowną poezją. Celem festiwalu jest zachowanie w pamięci twórczości wybitnego poety piosenki jakim był Jonasz Kofta oraz prezentacja utworów powstałych w poetyce Patronu Festiwalu. Regulamin obliguje uczestnika do wykonania minimum jednego utworu Jonasza Kofty, co gwarantuje literacko wysoki poziom konkursu i festiwalowych koncertów. Drugi utwór mile widziany - własnego autorstwa, co podnosi uniwersalność festiwalu, gdyż startują w nim, prócz aktorów, śpiewający poeci i kompozytorzy. Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” wypełnia przestrzeń między festiwalem piosenki autorskiej (OPPA), a festiwalem monograficznym (Pamiętajmy o Osieckiej). Zdaniem uczestników konkursu, artystów i dziennikarzy muzycznych festiwal ten należy do najważniejszych w Polsce festiwali poświęconych piosence artystycznej.
03 czerwca godz. 15:00 Koncert Konkursowy - ocenia jury w składzie: Piotr Bakal, Krzysztof Dzikowski, Krzysztof Heering, Stanisław Klawe, Jerzy Mamcarz/ przew./, Jan Kazimierz Siwek oraz Paweł Sztompke, prowadzenie: Jacek Gutry

04 czerwca godz. 17:00 Koncert Finałowy - wystąpią: Laureaci, artyści i sympatycy Warszawskiej Sceny Bardów: Piotr Bakal, Krzysztof Daukszewicz, Wojtek Gęsicki, Mietek Jurecki, Jerzy Mamcarz, Jan Jakub Należyty, Sławek Wierzcholski oraz Basia Małecka /Złoty Klucz 2022/Robert Obcowski – fortepian, prowadzenie: Jerzy Mamcarz i Sławek Wierzcholski
wejściówki - Centrum Promocji Kultury Praga-Południe ul. Podskarbińska 2

01.07.2023 godz. 18:00 Dom Kultury w Przecławiu - KONCERT FINAŁOWY NA BIS

"Muzyka Wisły" - I Festiwal Muzyki Polskiej w Nieszawie; 04.06.2023r.

2023-05-11
mat. organizatora

mat. organizatora

Nieszawa od dziś będzie miała własny Festiwal!

Dnia 4 czerwca 2023 r. o godz. 17:30 na przystani promowej w Nieszawie odbędzie się
I Festiwal Muzyki Polskiej MUZYKA WISŁY.

Zabrzmi szeroki repertuar muzyki polskiej od opery, przez pieśń, aż po największe przeboje polskiej piosenki.

Nie zabraknie też gości specjalnych i popularnych gwiazd. Publiczność będzie miała okazję spotkać się z prof. Wiesławem Bednarkiem, solistą Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, a także z gwiazdą piosenki Andrzejem Dąbrowskim, wykonawcą takich przebojów jak „Zielono mi”, czy „Do zakochania jeden krok”.

Na festiwal zapraszają organizatorzy: Burmistrz Miasta Nieszawa Przemysław Jankowski oraz Dyrektor Festiwalu Aleksander Kamedulski.

Patronat honorowy nad wydarzeniem pełni
Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły najważniejsze media województwa:
TVP Bydgoszcz, Radio PiK, Gazeta Pomorska, Nowości Dziennik Toruński, Express Bydgoski, Ciechocinek Nasze Miasto oraz portal WB24.org

Głównymi partnerami wydarzenia są Polska Grupa Spożywcza oraz Fundacja Młode Kresy.

Festiwal Piosenki Przedszkolnej Foremka; 04.06.2023r. Park Wolności w Barcinie

2023-05-13
mat. organizatora

mat. organizatora

W tym roku odbędzie się już 24. edycja Festiwalu Piosenki Przedszkolnej FOREMKA; to przedsięwzięcie skierowane do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Celem festiwalu jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań wokalno - muzycznych wśród dzieci.
Festiwal FOREMKA to sztandarowa pozycja wśród imprez organizowanych przez Miejski Dom Kultury, która wpisała się na stałe w świadomości mieszkańców miasta jak i gmin ościennych.
Festiwal FOREMKA, jest dla wielu z tych maluchów pierwszym kontaktem ze sceną i większą publicznością, to właśnie ten moment może być dla małego człowieka impulsem, początkiem jego długoletniego związku z muzyką, sztuką i poezją. Kształtując w najmłodszych zamiłowanie i pasję do przebywania na scenie, rozkochujemy ich w muzyce, uczą się w ten sposób wrażliwości systematyczności, solidności i skupienia.

Koncert "Uwielbienie na Wyspie", Stowarzyszenie Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej, Bydgoszcz, Wyspa Młyńska 8.06.2023r.

2023-05-24
mat. organizatora

mat. organizatora

Zaplanowane wydarzenie to koncert, organizowany już po raz ósmy
w uroczystość Bożego Ciała. Jak zawsze, chcemy wykorzystać urodę Wyspy Młyńskiej, miejsca sprzyjającego radości wyrażonej muzyką i śpiewem.
Na scenie wystąpi chór stworzony podczas warsztatów gospel poprzedzających koncert. Chór poprowadzi małżeństwo profesjonalnych, młodych muzyków Marta i Bartek Haliniak.
W koncercie weźmie udział, jako gość i gospodarz, ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk. Objął on także koncert swoim patronatem. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie Szkoła Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej obchodzące w tym roku 10 lecie istnienia.

Ogólnopolski Festiwal Piosenki "Niezapomniane Melodie", Strzelno; 17.06.2023

2023-05-10
mat. organizatora

mat. organizatora

Tematyka Festiwalu tradycyjnie nawiązywać będzie do repertuaru stworzonego przez artystów wszech czasów, którzy odeszli, ale ich muzyka nigdy nie umarła. Jego wyjątkowość opiera się również na kompleksowym ujęciu procesu doskonalenia młodego artysty. Na rozwój osobowości artystycznej młodych adeptów sztuki wokalnej wpływa uczestnictwo festiwalowe, udział w koncercie laureatów w towarzystwie wybitnych gości, kontakt osobisty z autorytetami w dziedzinie.
Cele:
- popularyzacja śpiewu jako formy rozwoju i ekspresji,
- promocja twórczości i upamiętnienie zmarłych artystów (wokalistów, autorów tekstów, kompozytorów),
- konfrontacja umiejętności wokalnych i estradowych dzieci i młodzieży,
- integracja i pobudzanie aktywności społeczno – kulturalnej,
- propagowanie i upowszechnianie kultury muzycznej w społeczeństwie,
- promocja talentów.

SUMMER BEACH PARTY, CENTRUM AKTYWNEGO WYPOCZYNKU W OSIECZKU, OSIECZEK 269, KSIĄŻKI; 1-2.07.2023r.

2023-05-22
mat. organizatora

mat. organizatora

Z wielką radością Gmina Książki zaprasza na niezapomnianą nocną imprezę - Summer Beach Party! Ponownie w Centrum Aktywnego Wypoczynku czeka nas niesamowita dawka dobrej energii i świetnej zabawy!
Na scenie będziemy mieć okazję zobaczyć prawdziwą gwiazdę wieczoru- Prisoners Show, którzy dostarczą nam niezapomnianych wrażeń w rytmach najlepszych hitów.
Ale to nie wszystko! Na naszej imprezie pojawią się również Quadziu DeeJay Matys Van DeeJay oraz Lazero, którzy rozgrzeją atmosferę do czerwoności!
Przygotujcie się na taneczne szaleństwo, niepowtarzalne występy i najlepsze hity lata.
To będzie impreza, której nie możecie przegapić!
Zapraszamy Was wszystkich do Centrum Aktywnego Wypoczynku nad jeziorem w Osieczku, gdzie czekać będzie pełna niespodzianek i niezapomnianych chwil impreza. Bawcie się razem z nami w najgorętszą noc lata!
Data: 1 lipca - sobota
Godzina: 20:00
Miejsce: Centrum Aktywnego Wypoczynku, Osieczek 269, gmina Książki.

Do zobaczenia na Summer Beach Party!

SUMMER FEST LIPNO, 24 CZERWCA 2023r. ul. 3 Maja 1E (NOWE CENTRUM LIPNA)

2023-05-31
mat. organizatora

mat. organizatora

W dniu 24.06.2023r. (sobota) Powiat Lipnowski wraz z Gminą Miasta Lipna oraz Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Lipnie organizują na terenie Miasta Lipna imprezę masową pn. SUMMER FEST. Podczas festiwalu na lipnowskiej scenie wystąpią takie zespoły jak SHANGUY, Poparzeni Kawą Trzy, WILKI oraz MIŁY PAN.

Jest to druga edycja festiwalu organizowana w tej formule. W ubiegłym roku podczas SUMMER FEST, który odbywał się w miejscowości Kikół uczestniczyło około 10.000 osób.

II Koncerty Organowe w ramach Mariackich Wieczorów Muzycznych; Parafia Wniebowzięcia NMP i bł. Ks. Stefana W. Frelichowskiego w Toruniu, ul. Panny Marii 2, 87 - 100 Toruń; 2.07. - 20.08.2023r.

2023-05-18
mat. organizatora

mat. organizatora

II Koncerty Organowe w ramach Mariackich Wieczorów Muzycznych odbywać się będą w okresie wakacyjnym od 2 lipca do 20 sierpnia 2023 w każdą niedzielę o godz. 20:00, w toruńskim Kościele Mariackim. Jeden z koncertów odbędzie się w odpust parafialny 15 sierpnia. Podczas festiwalu wystąpią znakomici artyści (kolejno): 2.07 - dr Krzysztof Pawlisz (Kraków), 9.07 - prof. Radosław Marzec (Bydgoszcz), 16.07 - dr Paweł Wróbel (Kielce), 23.07 - Michał Przygodzki, 30.07 - Mariusz Kozieł (Katowice), 6.08 - Sebastian Kuczyński (Warszawa), 13.08 - dr hab. Krzysztof Urbaniak (Kraków/Łódź), 15.08 - dr Jakub Kwintal (Bydgoszcz) oraz dr Tomasz Gluska - trąbka (Bydgoszcz), 20.08 - Zuzanna Cecylia Samczyńska - wiolonczela (Kielce), Szymon Piotr Ofiara (Toruń). Dwa ostatnie koncerty będą koncertami kameralnymi. Wśród wymienionych wykonawców znajdują się m.in. wykładowcy oraz studenci i absolwenci bydgoskiej Akademii Muzycznej. Dyrektorem artystycznym tego przedsięwzięcia jest organista Kościoła Mariackiego i student Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pan Szymon Piotr Ofiara. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Ks. Bpa. Wiesława Śmigla - Biskupa Toruńskiego oraz JM prof. Elżbiety Wtorkowskiej - Rektor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Koncerty skierowane są zwłaszcza dla mieszkańców Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz turystów odwiedzających miasto Toruń w okresie wakacyjnym.

DE REVOLUTIONIBUS 2023 (koncerty audiowizualne VOICES OF THE COSMOS - wykłady astronomiczne - warsztaty artystyczne) w dniach 27.04. - 13.09.2023r.

2023-04-11
mat. organizatora

mat. organizatora

Projekt artystyczno-naukowy DE REVOLUTIONIBUS 2023, na który składa się cykl wydarzeń zaplanowanych do realizacji w czterech miejscowościach w Województwie Kujawsko-Pomorskim.

Organizatorem projektu jest Fundacja Artystyczna Kosmos z Torunia.
Partnerem Głównym projektu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Na każde wydarzenie składać się będzie:
- koncert muzyki elektronicznej z danymi radioastronomicznymi grupy VOICES OF THE COSMOS (Rafał Iwański – Toruń, Wojciech Zięba – Grudziądz) wraz wizualizacjami zawierającymi treści astronomiczne;
- multimedialny wykład profesjonalnego astronoma, Sebastiana Soberskiego (Toruń, Instytut Astronomii UMK w Piwnicach; kierownik Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu, PTMA);
- warsztaty tworzenia kosmicznych filmów na diaskopie (Anna Konklewska-Pilewicz – Toruń),
- warsztaty dźwiękowe (tylko w Wąbrzeźnie i Toruniu).

Oferowane przez nas koncerty, wykłady i warsztaty artystyczne tudzież dźwiękowe będą odbywały się w przedziale czasowym kwiecień – wrzesień 2023. Miejscowości, które wytypowaliśmy do realizacji naszego zadania, w przeważającej części znajdują się na Szlaku Kopernikowskim. Projekt będzie realizowany we Włocławku, Chełmży, Wąbrzeźnie i Toruniu. Każde z tych wydarzeń będzie realizowane w ścisłej współpracy z lokalnymi instytucjami kultury – naszymi partnerami.

Proponowany artystyczno-naukowy cykl wydarzeń charakteryzuje się wysoką jakością estetyczną i oryginalnością. Odnosząc się do astronomii i dokonań Mikołaja Kopernika, w 550. rocznicę jego urodzin, nasze działania z pewnością będą dostrzeżone, nie tylko w skali Województwa Kujawsko-Pomorskiego, ale i w całej Polsce– w różnych środowiskach: muzycznych, artystycznych, dziennikarskich i naukowych. Dużą wartością VOICES OF THE COSMOS (VOTC) od samego początku istnienia grupy jest bowiem multidyscyplinarność wynikająca z połączenia muzyki z nauką. Istotnym celem jest też edukacja i popularyzacja astronomii w otoczeniu artystycznym i muzycznym, a także wśród szerokiej rzeszy odbiorców wydarzeń. Wszystkie te zależności i powiązania różnych środowisk oraz grup wiekowych mogą być tylko pozytywnie wzmocnione w „Roku Kopernika 2023”. Jednym z głównych celów jest wspieranie działań proinnowacyjnych, na styku sztuki i nauki w regionie, zorganizowanych na fundamencie grupy VOICES OF THE COSMOS – działającej od 2009 r. i mocno osadzonej oraz docenionej w polskim oraz międzynarodowym środowisku muzycznym i popularnonaukowym.

Istotna jest promocja i popularyzowanie lokalnej muzyki elektronicznej i astronomii w nawiązaniu do spuścizny naukowej Mikołaja Kopernika, a także zainteresowanie interdyscyplinarnym charakterem zjawisk artystycznych. Celem projektu jest pobudzanie wrażliwości estetycznej, wyobraźni artystycznej i kreatywności, poszerzanie perspektywicznego myślenia poprzez odbiór nowatorskiej i oryginalnej muzyki w osnowie astronomicznej. Proponowane zadanie dedykowane jest zróżnicowanej grupie odbiorców pod względem płci, wieku oraz preferencji estetycznych. Skierowany jest do osób zainteresowanych zastosowaniem nowoczesnych form audiowizualnych, danych astronomicznych w kompozycji muzycznej oraz współczesnymi trendami muzycznymi, a także do tej części społeczeństwa, która otwarta jest na nowe, nietuzinkowe gatunki muzyczne inspirowane nauką. Szerokie rzesze odbiorców w całym zakresie wiekowym zainteresowane muzyką odnajdą nowy świat wiedzy naukowej z zakresu kosmologii i rewolucji kopernikańskiej.
Od samego początku istnienia VOICES OF THE COSMOS inspiruje „różne grupy docelowe do działania i poszukiwania nowych rozwiązań”. Działamy „zgodnie z ideą, że proste pomysły mają wielką siłę oddziaływania.” Bez wątpienia koncepcja połączenia muzyki elektroakustycznej z danymi astronomicznymi mieści w sobie niniejsze założenia, cechuje ją bowiem jednocześnie prostota oraz oryginalność i autentyczność. Ponadto opiera się na współpracy i nieustannej synergii uczestników, przyciągając od dekady wciąż nowe rzesze współpracowników i sympatyków. VOTC to projekt pionierski w skali całego kraju i jeden z nielicznych w skali międzynarodowej, realizowany od ponad dekady – z konsekwencją i determinacją, na terenie całej Polski. Projekt DE REVOLUTIONIBUS 2023 poprzez odniesienie do spuścizny Kopernikańskiej promuje lokalne dziedzictwo Kujaw i Pomorza.

Proponowany projekt jest komplementarny z innymi działaniami podejmowanymi przez Fundację Artystyczna Kosmos, powołaną do życia we wrześniu 2021 roku i tworzoną przez zespół wykwalifikowanych artystów i animatorów kultury. Pomysłodawcą projektu jest Rafał Iwański – wiceprezes zarządu Fundacji Artystycznej Kosmos, artysta dźwięku i twórcą muzyki elektroakustycznej (znany m.in. z działającej od 2011 roku toruńsko-grudziądzkiej grupy audiowizualnej VOICES OF THE COSMOS, bydgosko-toruńskiego zespołu ||ALA|MEDA|| oraz toruńskiego duetu HATI), a także uczestnikiem wielu polskich i międzynarodowych projektów muzycznych. Prezes zarządu Fundacji Artystycznej Kosmos – Anna Konklewska-Pilewicz – jest artystką wizualną i pedagogiem sztuki, która w fundacji prowadzi interdyscyplinarną pracownię artystyczną – Rekwizytornię Drzew. Natomiast kulturoznawca Mateusz Matyasik – członek zarządu Fundacji Artystycznej Kosmos, od 2022 r. odpowiedzialny za dokumentację wideo –zajmuje się tworzeniem filmów, materiałów audiowizualnych oraz fotografii. W 2022 roku zrealizował między innymi projekt filmowy Szept gwiazd o zespole VOICES OF THE COSMOS.

Jethro Tull 17.09.2023. Bydgoszcz, Hala Sisu; otwarcie bram: 18.00; koncert: 19.00

2023-05-22
mat. organizatora

mat. organizatora

Międzynarodowa trasa „THE SEVEN DECADES” obejmie dwa koncerty w naszym kraju i będzie wzbogacona o promocję nowej płyty, która ukaże się w kwietniu bieżącego roku. Legendarna formacja z niesamowitym flecistą i wokalistą Ianem Andersonem na czele, powróci do naszego kraju na koncerty we wrześniu - w Zabrzu i 17 września w Bydgoszczy.

Trasa „THE SEVEN DECADES” skupia się wokół wczesnych albumów grupy w klimacie progresywnym, takich jak „Stand Up”, „Benefit”, „Aqualung”, „Thick As A Brick”, „Passion Play”, oraz Thick As A Brick 2” z 2012 roku. Czas kiedy koncerty były niemożliwe, zespół wykorzystał na nagranie nowego materiału i w kwietniu bieżącego roku ukaże się pod nowym krążkiem studyjnym. Niezwykle udana płyta, nawiązuje do najlepszych pozycji w dyskografii zespołu i kilka utworów z niej usłyszymy na żywo podczas polskiej trasy koncertowej.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę