Środa, 08 grudnia 2021 r.   Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Polskie Radio PiK » Patronaty

KONCERTY I FESTIWALE


„Mikrofon dla najmłodszych” Finał Ogólnopolskiego XXXVI Festiwalu Piosenki Dziecięcej

Raciążek plakat
Raciążek plakat
17-19.12.2021; godz. 11:00
Gminny Ośrodek Kultury w Raciążku

W dniach 17-19 grudnia 2021 r., w Raciążku, odbędzie się finał 36 edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych”. To wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, organizowane cyklicznie (corocznie) od 36 lat. Ma charakter konkursu, w którym udział biorą wyłącznie soliści w wieku do lat 16. „Mikrofon dla najmłodszych” jest obecnie jedynym tego typu festiwalem w kraju, gdzie młodym wokalistom towarzyszy profesjonalna orkiestra festiwalowa.

Koncert Galowy, w którym zaprezentują się w przepięknej zimowej scenerii wszyscy finaliści, odbędzie się w niedzielę 19 grudnia 2021 r. o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Raciążku. Wstęp wolny. Uwaga: organizatorzy proszą o zabranie ze sobą karty szczepień przeciw COVID.

Organizacji tegorocznej edycji imprezy, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Środowisk, Twórców i Animatorów Kultury Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej podjął się Gminny Ośrodek Kultury w Raciążku.

Impreza dofinansowana jest ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego oraz Fundacji PZU.

Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje Starosta Aleksandrowski, Stowarzyszenie- Ziemia Izbicka oraz LGD Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej.

Koncert świąteczny Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska pt. „Gdy zabłyśnie pierwsza gwiazda”

18.12.2021r. godz. 16.00 w Hali Artego Arena w Bydgoszczy.

W koncercie wystąpią tancerze, chór, soliści, kapela, ponad 150-osobowy skład zespołu, młodzież i dzieci. W programie usłyszeć i zobaczyć będzie można znane kolędy, również w wersji tanecznej, pastorałki z różnych regionów naszego kraju, tańce kujawskie, kaszubskie, suitę łemkowską, górali śląskich i żywieckich, wszystko w pięknych strojach regionalnych. Zamierzamy naszą publiczność wprowadzić w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Koncert jest wsparty przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Koncert pod patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Patronat medialny: Polskie Radio PiK.

Ścieżki Przyjaźni II

W dniu 13 listopada w Auli Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy został nagrany międzynarodowy projekt pn. "Ścieżki Przyjaźni II". Projekt jest kontynuacją 10 – letniej współpracy Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 w Bydgoszczy oraz placówek oświatowych w bratnim mieście Kragujewiec. Kooperacja ma za zadanie nie tylko integrację międzynarodową, ale również ukazanie niekonwencjonalnych rozwiązań muzycznych dla członków zespołu Cameraty Fordońskiej.

Jubileuszowa XX edycja Festiwalu Prapremier już w październiku w Teatrze Polskim w Bydgoszczy

Już 1 października w Teatrze Polskim w Bydgoszczy rozpocznie się jubileuszowa XX edycja Festiwalu Prapremier. Święto teatru, które w tym roku odbędzie się pod hasłem „ODZYSKIWANIE”, trwać będzie do początku grudnia.

W dniach od 1 października do 4 grudnia w Teatrze Polskim w Bydgoszczy odbędzie się Festiwal Prapremier. Myślą przewodnią tegorocznej edycji Festiwalu będzie „odzyskiwanie”. Chcemy odzyskiwać teksty współczesne wystawione jednokrotnie, tematy, które są pomijane przez współczesnych twórców, oraz inne teksty kultury, które nie są obecne w dyskursie teatralnym.

Made in Warsaw - Tribute to Deep Purple

MADE IN WARSAW - TRIBUTE TO DEEP PURPLE

19.11. 2021 - Bydgoszcz, ElJazz, ul. Kręta 3

20.11.2021 - Grudziądz, Sztukateria, ul. Chełmińska 44

Made in Warsaw, organizatorzy największej w Polsce imprezy poświęconej muzyce Deep Purple, zapraszają na koncerty: w Bydgoszczy i Grudziądzu.

W tym toku, z okazji X Memoriału Jona Lorda zespół prezentuje program zawierający zarówno największe hity z repertuaru Deep Purple ("Black Night", "Smoke On The Water", "Perfect Strangers") jak i utwory, których nie usłyszymy na koncertach Purpli, wybrane z "pomijanych" przez zespół płyt. Czeka nas więc 2,5 godzinne show z najwyższej półki! Początek koncertów o godz. 20.

Zagrają i zaśpiewają:
Jasiek Popławski - wokal/bas
Łukasz Jakubowicz - instrumenty klawiszowe
Dawid Pięta - gitara
Jakub Oleszczuk - perkusja

W Bydgoszczy na koncercie pojawią się goście specjalni:
- Jakub Andrzejewski (Pokój Numer 3)
- Maciej Koczorowski (Chainsaw)

Dr Misio & The Analogs

DR MISIO & THE ANALOGS
05.12.2021. g. 19
Bydgoszcz, Klub Kuźnia ul. Gdańska 67

Dr MISIO, to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty, reżysera związanego z ambitnymi projektami filmowymi na kulturalnej mapie Polski, znanego m.in. ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”, „Kler”).

Dr Misio gra ostrego rock’n’rolla, bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy, znakomite, mądre teksty Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego i brak muzycznego kompromisu sprawiają, że to oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka, ale przede wszystkim ludzi poszukujących w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, otwartych na formę i nie stroniących od wspólnej, niemalże rytualnej zabawy.

Zespół ma na swoim koncie cztery płyty „Młodzi”, „Pogo”, „Zmartwychwstaniemy” i wydana rok temu „”Strach XXI wieku”, kty był nominowany do Fryderyków 2021 w kategorii ‘album rock’.

Dr Misio są wspaniałym zespołem dla publiczności oczekującej od artysty podczas koncertu dużo energii i emocji, zarówno w klubie jak i w plenerze, a Arek Jakubik jest uważany za jednego z najlepszych i najbardziej żywiołowych frontmanów na polskim rynku muzycznym.


12345