Sobota, 28 maja 2022 r.   Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Możliwe wichury i burze - ostrzeżenie dla południowej części regionu!
Możliwe wichury i burze - ostrzeżenie dla południowej części regionu!
Możliwe wichury i burze - ostrzeżenie dla południowej części regionu!
Polskie Radio PiK » Patronaty

KONCERTY I FESTIWALE


Póki Polska żyje w Nas

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza na nowy projekt Póki Polska żyje w nas, łączący w sobie muzykę, historię i literaturę. Projektowi przyświeca idea ukazania i promocji polskiego dziedzictwa muzycznego z pomocą odniesień do literatury i historii regionu jak i całego kraju. Między 19 maja a 4 czerwca odbędą się dwa koncerty symfoniczne, koncert kameralny, koncerty dla dzieci, gry miejskie, prelekcje, wykład oraz koncert orkiestry wojskowej z towarzyszeniem chóru.

Głównym celem jaki przyświeca Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej jest prezentacja dzieł nacechowanych ideami patriotyczno – wyzwoleńczymi, które podnosiły na duchu oraz poruszały i wciąż oddziałują na emocje odbiorców. Z pomocą kompozycji inspirowanych twórczością A. Mickiewicza, ks. J. Twardowskiego, M. Konopnickiej czy B. Leśmiana publiczność będzie miała okazję przypomnieć lub przybliżyć sobie poezję od XIX i XX wieku, jednocześnie zwiększając świadomość na temat wydarzeń historycznych oraz ich roli. Zorganizowane zostaną koncerty: kameralny z udziałem tria Krzysztofa Napiórkowskiego, cross-overowy koncert symfoniczny z udziałem TOS oraz ukraińskiego zespołu Haydamaky oraz recytatorów: Andrzeja Stasiuka i Roberta Więckiewicza, prelekcja wprowadzająca w tematykę i charakter koncertu a także koncerty dla najmłodszych.

LESZEK MOŻDŻER ,,Just Ignore It” - koncert

18.06.2022. Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska ul. A. Szwalbego 6.

Leszek Możdżer wraz z towarzyszeniem Patrycji Betley oraz Orkiestry Warszawskiej Opery Kameralnej pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego zaprezentują wybrane utwory z płyt Możdżer Danielsson Fresco & Holland Baroque – „Just Ignore It”, „Earth Particles”, „Siedem miniatur na smyczki i fortepian improwizujący”.

Patronat medialny: Polskie Radio PiK.

Koncert familijny z okazji Dnia Matki pn."Dla Ciebie Mamo".

Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska zaprasza:

Koncert familijny z okazji Dnia Matki pn."Dla Ciebie Mamo".

Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska. 29.05., godz.17.00.

W koncercie będą brały udział wszystkie grupy zespołu: ok. 150 osób, dzieci i młodzież, kapela, grupa wokalna, tancerze w barwnych strojach ludowych. W programie tańce i piosenki różnych regionów naszego kraju, a także piosenki ukraińskie w wykonaniu artystów Ziemi Bydgoskiej.

II Spotkania z Muzyką Wielkopostną [zakończone]

Spotkania z Muzyką Wielkopostną to cykl koncertów mający na celu zaprezentowanie pasyjnej twórczości kompozytorów zarówno wokalnej jak i wokalno-instrumentalnej. Zeszłoroczna edycja pod każdym względem była inna. I chociaż pierwsza, to zrealizowana całkowicie online. Wykonawcy przygotowywali nagrania wideo, które następnie były montowane w jedną całość.

Podczas II edycji wraca to, czego każdy z nas pragnie podczas kontaktu z kulturą – prezentacja na żywo wykonawców. Zdaliśmy sobie sprawę jak ważny jest ten element podczas każdego koncertu.

II Spotkania z Muzyką Wielkopostną zainaugurowaliśmy w Pruszczu, a kolejne wydarzenia odbędą się w Bydgoszczy. Zachęcamy do śledzenia informacji na naszych plakatach.

9. Festiwal muzyki tradycyjnej i ludowej ETHNIESY [zakończony]

Ethniesy, to jeden z największym festiwali muzyki tradycyjnej i ludowej w Polsce. 17 marca w Bydgoszczy rozpoczyna się jego 9. edycja i potrwa do 20 marca. Hasłem przewodnim wydarzenia jest Podaj mi wodę/Bring me water. Woda koi, daje życie, nasze życie zaczyna się w wodzie. Mówimy o początku, bo sam czas festiwalu to początek wiosny.

Ethniesy otworzy spotkanie z Cecylią Malik oraz pokaz filmu "Siostry Rzeki" i wystawa Kolektywu Siostry Rzeki.
Koncertem inaugurującym będzie występ katalońskiej grupy Marala. Podczas występu w Bydgoszczy trio z Katalonii zaprezentuje nam swój repertuar za pomocą mikrofonu binauralnego. To mikrofon, który bardzo precyzyjnie „łapie” każdy dźwięk w promieniu 360 stopni, czego słuchacze będą mogli doświadczyć uczestnicząc w tym niezwykłym koncercie na słuchawkach.

Ciekawą propozycją będzie występ wirtuoza akordeonu z Białorusi, Yegora Zabelova. Jego muzykę umiejscowić można na styku muzyki eksperymentalnej, awangardy, jazzu i dźwięków neoklasycznych.

Stara Szkoła i Goście [zakończone]

26 lutego 2022 roku w inowrocławskim Teatrze Miejskim odbędzie się specjalny koncert. W cyklu „Stara Szkoła i Goście” wystąpią wraz z zespołem Goście specjalni, Krzysztof Ścierański (Laboratorium, String Connection), Jacek Krzaklewski (Test, Perfect), Michał Kielak (Czarny Pies, Kasa Chorych). Pomysł na cykl powstał po koncercie z okazji 10-lecia zespołu Stara Szkoła, na którym wystąpili gościnnie Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Michał Kielak. Koncert retransmitowany w dwóch częściach w Radiu PiK, uznano za wydarzenie muzyczne, o czym można się przekonać słuchając drugiej płyty zespołu pod tytułem „Koncert”!

Kolędowanie z Łukaszem Zagrobelnym [zakończone]

Już 20 grudnia niezapomniane wydarzenie w wyjątkowym miejscu oraz niepowtarzalna atmosfera. W kościele pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Szubinie odbędzie się Kolędowanie z Łukaszem Zagrobelnym. Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Szubin Szubiniacy wraz z Burmistrzem Szubina. Będzie to wyjątkowa okazja do wspólnego kolędowania mieszkańców Gminy Szubin oraz okolicznych miejscowości. – mówi Patryk Dzikowski – Prezes Zarządu SMGSz Szubiniacy. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami organizatorzy podjęli decyzję, by kolędowanie odbyło się w dwóch turach, tego samego dnia:
KONCERT I - godzina 18:00
KONCERT II - godzina 20:00

123456