Wtorek, 31 stycznia 2023 r.   Imieniny: Marceli, Ludwiki, Jan
Polskie Radio PiK » Patronaty

KONCERTY I FESTIWALE


Program koncertu nr 4 w Muzeum im. Jana Kasprowicza w piątek 27 stycznia o godzinie 17:00 (zakończony)

mat. organizatora
mat. organizatora
Fortepian Przybyszewskiego i JAZZ!!!
Zagra Trio Wydziału Jazzowego Państwowej Szkoły Muzycznej w Inowrocławiu:
Kinga Rogóż - wokal
Piotr Rogóż - saksofon tenorowy
Rafał Tworek - fortepian
W programie:
1. When I Fall In Love – Victor Young – 1952 r.
2. Summertime - George Gershwin - 1934
3. All The Things You Are - Jerome Kern - 1939
4. Nature Boy - Eden Ahbez - 1948
5. Fly Me To The Moon - Bart Howard - 1954
6. Corcovado – Antonio Carlos Jobim - 1960
7. How High The Moon - Morgan Lewis - 1940
8. Softy, As In A Morning Sunrise - Sigmund Romberg - 1928

Kamil Bednarek, Filharmonia Pomorska,28.03.2023r.

mat. organizatora
mat. organizatora
Kamil Bednarek z muzycznym projektem "Ambasadorzy Rozrywki” w tym roku odwiedzi największe miasta w Polsce w ramach trasy koncertowej. 28 marca zawita do Bydgoszczy.

Ambasadorzy Rozrywki to muzyczny projekt składający się w większości z nowych utworów, których wspólnym mianownikiem jest głęboki, roots’owy bit okraszony elektronicznymi smaczkami. Koncerty zostaną zbudowane na silnych, szerokich i w większości innych niż dotychczas doświadczeniach, z którymi w ostatnim czasie zmierzył się artysta - zarówno na scenie, za jej kulisami, ale też w życiu codziennym. Owe doświadczenia definiują każdego z nas i w mniejszym lub większym stopniu każdego z nas dotyczą.
Jak dodaje Kamil Bednarek: - Żaden dzień się nie powtórzy. Dziś jest wyjątkowe. Gubimy codzienną radość życia, którą ciężko nam ponownie odnaleźć. Aktualnie każdy z nas potrzebuje ambasadora, który niczym kompas wskaże odpowiedni kierunek, a od nas samych zależne będzie dojście do celu. Chcę Wam w tym pomóc, chcę tym samym pomóc też sobie. Pozwólcie być Waszym ambasadorem rozrywki! Chcę Was pod sceną!
Patronat medialny: Polskie Radio PiK.
Bilety do nabycia: eBilet, Ticketmaster, Eventim.

Koncert holenderskiej grupy rockowej FOCUS, Bydgoszcz, Klub Kuźnia, 26.03., godz. 19.ul. Gdańska 67

mat. organizatora
mat. organizatora
Focus– holenderska progresywna grupa rockowa istnieje od 1968 roku. Ze swoją wyjątkową marką, Focus zamanifestował się na początku lat 70, jako najbardziej udany i doceniany ze wszystkich holenderskich zespołów rockowych. W muzyce zespołu daje się zauważyć wpływ muzyki klasycznej i jazzu. Kultowi holenderscy mistrzowie muzyki nadal zadowalają fanów nowymi albumami na żywo i studyjnymi.

Z okazji 50 rocznicy powstania zespołu, na początku 2019 roku, rozpoczęli światową trasę koncertową promując nowy album. Niestety pandemia nie pozwoliła dokończyć trasy koncertowej. Focus wrócił na scenę i w 2023 roku zagra trzy koncerty w Polsce, w tym jeden w bydgoskiej Kuźni, 26 marca.
Patronat medialny: Polskie Radio PiK.
Bilety do nabycia: eBilet, Eventim, Ekobilet, Rock Seriws. Bilety kolekcjonerskie Klub Kuźnia

Koncert OLD BREAKOUT - Trubute to Nalepa - trasa koncertiowa "80a" 15.01.2023; BYDGOSZCZ - CENTRUM ARTYSTYCZNE ELJAZZ, ul. Kręta 3, Bydgoszcz 16.01.2023; TORUŃ - HARD ROCK PUB PAMELA KLUB MUZYCZNY, Legionów 36, Toruń (zakończone)

mat. organizatora
mat. organizatora
"OLD BREAKOUT - Tribute to Nalepa" - muzycy legendarnego Breakoutu, w ramach trasy koncertowej "OLD BREAKOUT - 80a", uświetniającej 80-tą rocznicę urodzin Tadeusza NALEPY oraz 80-te urodziny Tadeusza TRZCIŃSKIEGO.
OLD BREAKOUT to reaktywacja legendy - muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT - założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych.
W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy, kompletuje skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album "Blues Breakout", nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa - śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński -harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz - gitara, Jerzy Goleniewski - gitara basowa, Józef Hajdasz - perkusja, z tekstami Bogdana Loebla.
Następnie Trzciński nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: "Mira", "Karate" i "Ogień" aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali (m.in. Sopot, Jazz Jamboree czy kilkukrotnie Jarocin) i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia koncert Raya Charlesa.
W 2013 roku, przy okazji Festiwalu "Lep na Bluesa", dawni przyjaciele Nalepy z zespołu postanawiają zlepić projekt upamiętniający jego muzykę i ku radości publiczności od tamtej pory koncertują po Polsce, Litwie, Czechach, Austrii i Niemczech.
W 2018 roku nagrywają także płytę "Old Breakout -Tribute to Nalepa & Kubasińska". W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat '70 i '80: Tadeusz Trzciński, Józef Hajdasz, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a do nagrania płyty dołącza także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną ucztę muzyczną.
Latem 2022 muzycy Old Breakout ponownie weszli do studia aby stworzyć kolejny album z przebojami Breakoutu i Nalepy. I tak jak w 88 roku Nalepa nagrał z zespołem Dżem studyjny album „Numero Uno”, tak i teraz do współpracy z Old Breakout zaproszenie przyjął mistrz gitary Jerzy Styczyński (Dżem). Płyta „80a” jest dostępna dla fanów po koncertach od końca września 2022 roku.
OLD BREAKOUT wirtuozersko wykonuje największe przeboje Breakoutu i Tadeusza Nalepy z lat ’70 i ’80. W składzie:Tadeusz TRZCIŃSKI (Breakout) - harmonijka ustna
Maciej Bogusław KUBICKI (Breakout) - gitara basowa
Marcin KOŁDRA - wokal, gitara,
Sławek BURAKOWSKI - gitara,
Łukasz BILIŃSKI - perkusja.

Powrót fortepianu Stanisława Przybyszewskiego, Muzeum im. Jana Kasprowicza, Inowrocław, 22.01.2023r.(zakończony)

mat. organizatora
mat. organizatora
Już w najbliższą niedzielę (22 stycznia) o 17:00 Muzeum im. Jana Kasprowicza wspólnie z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia w Inowrocławiu zapraszają na trzeci z 7 koncertów uświetniających powrót fortepianu Stanisława Przybyszewskiego. Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego fortepian Firmy Kerntopf i syn trafił w ręce Pana Andrzeja Włodarczyka – magika wśród konserwatorów. Dzięki jego wiedzy i umiejętnościom instrument odzyskał głos. Jak brzmi ponad stuletni fortepian można przekonać się na muzealnych salonach. Wydarzenie honorowym patronatem objęła pani Wiesława Pawłowska Starosta Inowrocławski. Wystąpią dla Państwa Pedagodzy i Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Juliusza Zarębskiego oraz studenci Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego.
W programie koncertu:

1. Robert Muczyński – Sonata
Dawid Kameduła – saksofon, Aleksandra Szamocka – fortepian

2. Max Bruch – Koncert skrzypcowy g-moll cz. I
Alicja Kozik – skrzypce, Witold Kawalec- fortepian

3. Jules Damersemann – Fantazja
Maria Pińska – saksofon, Aleksandra Szamocka – fortepian

4. Pablo Sarasate – Zapateado
Michalina Bartczak – skrzypce, Witold Kawalec- fortepian

5. Launy Grondahl – Koncert puzonowy
Karol Tanistra – puzon, Kacper Gawroński – fortepian

6. Fryderyk Chopin – Etiuda c-moll op. 10 nr 12 Rewolucyjna
Fryderyk Chopin – Scherzo h-moll op. 20

"Konserwacja fortepianu Stanisława Przybyszewskiego", Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, koncert - niedziela - 8.01. 2023. godz. 17.00 (zakończony)

mat.organizatora
mat.organizatora
Cykl 7 koncertów na odrestaurowanym fortepianie Stanisława Przybyszewskiego
Najbliższa niedziela - 8.01. o 17.00 będzie okazją do wspólnego kolędowania w Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu z okazji 40-lecia pracy artystycznej Tomasza Kucharskiego. Na zabytkowym fortepianie Stanisława Przybyszewskiego zagra sam jubilat - Tomasz Kucharski. Wśród gości Elżbieta Kubik - flet, Małgorzata Kamer - kalimba, Katarzyna Kucharska - śpiew, Julia Derda - klarnet, Krzysztof Kucharski - puzon. W programie kolędy i pastorałki.

Zabytkowy Fortepian niedawno przeszedł bardzo poważne zabiegi konserwatorskie w Pracowni Pianin i Fortepianów prowadzonej przez pana Andrzeja Włodarczyka. Ponad stuletni instrument należał niegdyś do rodziny Marii Bagińskiej i jej męża - organisty mieszkającego na Toruńskim Pogórzu. Czyli siostry Stanisława Przybyszewskiego.
Stanisław chętnie i często grał na tym instrumencie odwiedzając siostrę.
Konserwację fortepianu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

7 koncertów nie odbyłoby się bez udziału Uczniów i Pedagogów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Inowrocławiu

Pierwsze 4 koncerty odbędą się 8, 13, 22, 27 stycznia 2023 r.
Planowane są kolejne 3 koncerty w lutym i marcu 2023 r.

Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd w ramach MARIACKICH WIECZORÓW MUZYCZNYCH Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu, ul. Panny Marii 2, 21.01.2023 r. (zakończony)

mat. organizatora
mat. organizatora
W sobotę 21 stycznia o godz. 19:30 w Kościele Wniebowzięcia NMP i bł. Ks. Stefana W. Frelichowskiego na toruńskiej starówce odbędzie się wyjątkowy, Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd w ramach Mariackich Wieczorów Muzycznych.

Wystąpi chór Studium Muzyki Kościelnej Diecezji Toruńskiej pod dyr. Ady Gliszczyńskiej oraz ks. Macieja Kępczyńskiego. W ich wykonaniu usłyszymy kolędy w opracowaniu prof. Feliksa Nowowiejskiego. Nie zabraknie także improwizacji organowych na temat kolęd, które wykona znakomity toruński organista improwizator Jarosław Ciechacki.

Wydarzenie to swoim honorowym patronatem objęli Rektor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy - prof. Elżbieta Wtorkowska oraz Biskup Diecezjalny Toruński - Wiesław Śmigiel.
Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Szymon Piotr Ofiara, organista Kościoła Mariackiego w Toruniu.

XV Ogólnopolski Festiwal Chórów Akademickich "Akademickie Kolędowanie 2023" w Bydgoszczy 15.01.2023r.(zakończony)

mat. organizatora
mat. organizatora
Pierwsza edycja odbyła się 18 stycznia 2009r. z inicjatywy Dyrektora Artystycznego Festiwalu - Dziekana Wydziału Edukacji Muzycznej UKW w Bydgoszczy prof. dra hab. Bernarda Mendlika, przy wsparciu J.M. Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. dra hab. Jacka Woźnego. Uczestniczą w nim chóry z różnych ośrodków akademickich z Polski.

Koncert Galowy, dzięki wsparciu ks. Proboszcza Sławomira Bara, odbędzie się w Bazylice Mniejszej pw. św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy o godz. 16.30

Podczas koncertu wszystkie zaproszone chóry zaśpiewają kolędy i pastorałki w opracowaniach wybitnych polskich kompozytorów, a także wykonają wspólnie wybrane utwory z udziałem Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy.

W festiwalu udział wezmą: Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Chór Akademicki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Chór Kameralny "Akolada" Bydgoskiej Szkoły Wyższej, Chór Medici Cantares - działający przy Bydgoskiej Izbie Lekarskiej, Połączone Chóry Cantores Graudentes i Sursum Corda z Grudziądza, Zespół Żeński Cordiale Coro z Aleksandrowa Kujawskiego oraz Chór Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy.

Mikołajkowy Czas Niespodzianek, Koronowo 3 – 4.12.2022 r.(zakończony)

mat. organizatora
mat. organizatora
II edycja dwudniowego wydarzenia dla dzieci i młodzieży w Centrum Kultury Synagoga

3 grudnia, Centrum Kultury Synagoga, godz. 15.00 – warsztaty zdobienia pierników, wykonywania ozdób świątecznych, konkursy.

4 grudnia, Bazylika Mniejsza pw. Najświętszej Maryi Panny, godz. 17.00, koncert zespołu Arka Noego w Bazylice Mniejszej pw. Najświętszej Maryi Panny w Koronowie.

Ogólnopolski XXXVII Festiwal Piosenki Dziecięcej w Raciążku „Mikrofon dla najmłodszych” 9-11.12.2022 r. (zakończony)

mat. organizatora
mat. organizatora
„Mikrofon dla najmłodszych” jest obecnie jedynym tego typu w kraju, gdyż młodym wokalistom towarzyszy profesjonalna orkiestra festiwalowa. Kierowniczy jej znany muzyk – kompozytor i aranżer Artur Grudziński, który zagra na instrumentach klawiszowych. Towarzyszyć mu będą: Maciej Olesiński (gitara), Eugeniusz Posadzy (gitara basowa, saksofon), Mateusz Kowalczyk (perkusja) oraz Ludmiła Małecka (instrumenty perkusyjne). Wyjątkowość tej imprezy polega również na tym, że do poprowadzenia przesłuchań konkursowych i koncertów zapraszani są laureaci poprzednich edycji festiwalu. W bieżącym roku poprowadzi je Alicja Armata z Warszawy, wykonując przy okazji minirecital.

W bieżącym roku, do biura organizacyjnego festiwalu wpłynęło 281 zgłoszeń z całego kraju. Na podstawie nadesłanych „demo” komisja eliminacyjna zakwalifikowała do udziału w finale imprezy 35 solistów.

Młodych wokalistów oceniać będzie profesjonalne jury w składzie: Wanda Kwietniewska, Irena Filuś oraz Robert Zapora. W swojej ocenie będą brać pod uwagę m.in. dobór repertuaru, wykonanie, walory wychowawcze, ogólny wyraz artystyczny.

Koncert Galowy - 11 grudnia 2022 r. o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Raciążku. Wstęp wolny.
1234567