WYDARZENIA


Dni Powiatu Rypińskiego, Kościół parfii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie, Rypiński Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, plac przy ul. Nowy Rynek, 27.05 - 3.06.2023r.

2023-05-22
mat. organizatora

mat. organizatora

Celem Dni Powiatu jest integracja mieszkańców, pokaz lokalnego dorobku kultury oraz wspólna zabawa. W ramach obchodów będą organizowane następujące wydarzenia:

27 maja – msza św. w kościele w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Rypinie (ul. ks. A. Podlesia 6), godz. 18:00, na której zostaną wprowadzone relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Patrona Powiatu Rypińskiego

2 czerwca – warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci z powiatu rypińskiego, na placu przy ul. Nowy Rynek, godz. 10:00 z udziałem m.in. strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie i ratowników medycznych z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rypinie

2 czerwca – Uroczysta Sesja Rady Powiatu, Rypiński Dom Kultury (ul. Warszawska 8), godz. 11:00, podczas której zostanie wyświetlony film z okazji 25-lecia funkcjonowania Powiatu Rypińskiego i wręczenie Diamentów Powiatu Rypińskiego w kategorii: Super Diament, Przedsiębiorca, Rolnik, Kultura i Sport

3 czerwca – II Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (ul. Sportowa 41), godz. 10:00, w których udział weźmie 13 drużyn MDP działających przy OSP działających na terenie powiatu rypińskiego.

Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa: : Wolność religijna i inne prawa człowieka, 31.05 - 2.06.2023r.

2023-02-27
mat.organizatora

mat.organizatora

Konferencja ma na celu omówienie głównych zagadnień związanych z ochroną i promocją wolności religijnej na styku z innymi prawami człowieka, gdyż obecnie poszanowanie i ochrona tożsamości religijnej w życiu publicznym to jedno z najpilniejszych zagadnień na poziomie globalnym. Wiele grup religijnych i osób wierzących na całym świecie zmaga się z prześladowaniami i ograniczeniami wolności religijnej. Kryzys ten rodzi wiele pytań dotyczących właściwej równowagi między prawami wolnościowymi, które wkraczają w prawo do praktykowania własnej religii lub przekonań indywidualnie i zbiorowo, zarówno prywatnie, jak i publicznie. W wydarzeniu weźmie udział wielu prawników, filozofów i teologów, naukowców, edukatorów, badaczy, przedstawicieli grup społeczeństwa obywatelskiego, praktyków i dziennikarzy z całego świata, aby lepiej zrozumieć aktualne zagrożenia i trendy związane ze złożoną naturą wolności religijnej w życiu publicznym, widzianej z różnych perspektyw.

Moja pierwsza odyseja kosmiczna, WOAK, Toruń, 1-3.06.2023r.

2023-05-10
mat. organizatora

mat. organizatora

Kosmos czeka na swoich odkrywców!

Pierwszego czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tego dnia zapraszamy dzieci w wieku od 0 do 24 miesięcy na premierę wyjątkowego spektaklu „Moja pierwsza odyseja kosmiczna”. Spektakl jest multisensoryczną podróżą po niesamowitym Kosmosie, gdyż jedną z inspiracji był hucznie obchodzony w naszym regionie Rok Mikołaja Kopernika.
Dzieci uczestniczące w „Mojej pierwszej odysei kosmicznej” doświadczą bogactwa kosmosu za pomocą zmysłów wzroku, słuchu, dotyku, ruchu, równowagi i czucia głębokiego. Odwiedzą odległą galaktykę i dotkną gwiazd. Posłuchają tajemniczej, kosmicznej muzyki i zatańczą z zorzą polarną. Pospacerują po drodze mlecznej i spotkają czarną dziurę. Będą tańczyć, turlać się, skakać i odkrywać nieznane. Będzie także czas na wyciszający odpoczynek. W spektaklu nie ma słów.
„Moja pierwsza odyseja kosmiczna” to opowieść o pierwszych krokach, niezwykłej sile ciekawości i kosmosie, który nas przenika.
Spektakl powstał w ramach projektu dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.
„Moja pierwsza odyseja kosmiczna” – spetakl dla dzieci w wieku 0-24 miesiące
reżyseria: Katarzyna Peplińska-Pietrzak
scenografia i kostiumy: Ewelina Brudnicka
muzyka: Grzegorz Kaźmierski
występują: Iga Bancewicz, Agnieszka Zakrzewska
reżyseria światła: Taras Moskaluk
premiera: 1 czerwca 2023 r.

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych, 2 czerwca, od godz. 9:00

2023-05-19
mat. organizatora

mat. organizatora

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych.

Gra terenowa pt. "Zaginione piegi Ambrożego Kleksa" nawiązująca do lektury szkolnej "Akademia Pana Kleksa". Dzieciaki od przedszkolaków po ósmoklasistów będą zmagać się z przeróżnymi wyzwaniami i łamigłówkami - z poziomem trudności dostosowanym do wieku. Gra jest połączeniem harcerskich podchodów z popularnymi escape room’ami oraz teatrem.

8 osób, w iście teatralnych przebraniach, będzie ukrytych na terenie szkoły i wokół niej, każdy z zagadką do rozwiązania, wyzwaniem do pokonania czy z ukrytym skarbem. Dzieci będą mogły liczyć w tym wyjątkowym dniu na aurę tajemniczości, możliwość przełożenia zdobytej wiedzy w szkole na orientację w terenie, wykazanie się wiedzą i samodzielnością, ale co najważniejsze na wszystkie dzieci i dorosłych czeka dobra zabawa!

Projekt przygotowany przez Fundację Rozwoju "Jutronauci".

Swoje wsparcie całemu projektowi udzieliła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych, Rada Rodziców oraz Gmina Dobrcz.

Gala finałowa KOS-a: nagrody poetyckiej im. Kazimierza Hoffmana, Salon Hoffman KPCK, pl. Kościeleckich 6, Bydgoszcz, 03 czerwca 2023 roku

2023-05-31
mat. organizatora

mat. organizatora

Konkurs poetycki o statuetkę KOS-a adresowany jest do autorów, którzy w roku poprzedzającym wydali swój tom poetycki. Ma na celu promocję wyróżniających się poetów i ich twórczości. Konkurs składa się z trzech etapów: wyboru książek wchodzących do konkursu, wskazania 5 książek nominowanych do nagrody oraz wskazania laureata.
W roku 2023 na konkurs nadesłano ponad 200 pozycji wydanych w roku 2022. Jury konkursu w składzie Iwona Smolka (przewodnicząca), Anna Janko, Grzegorz Kalinowski oraz Robert Mielhorski wybierze najlepszą z nich, a uroczyste wręczenie statuetki KOS-a odbędzie się w Bydgoszczy właśnie w czerwcu, miesiącu urodzin Kazimierza Hoffmana.

II Piknik Charytatywny „SMS, czyli Siła Młodych Serc dla polskiej psychiatrii dziecięcej”, sobota 3 czerwca 2023r. Copernicanum UKW

2023-06-01
mat. organizatora

mat. organizatora

Studenci UKW zagrają dla psychiatrii dziecięcej i pogorzelców z Suchej.
W najbliższą sobotę, 3 czerwca odbędzie się II Piknik Charytatywny „SMS, czyli Siła
Młodych Serc dla polskiej psychiatrii dziecięcej”. W Copernicanum UKW zaplanowano
moc atrakcji dla dzieci i dorosłych.
Pomysłodawcą wydarzenia jest Siła Otwartych Serc, organizacja studencka działającą na
Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Rok temu studenci zorganizowali
piknik, którego celem była zbiórka dla mieszkańców Ukrainy. Druga edycja tego wydarzenia
ma wspomóc działania na rzecz polskiej psychiatrii dziecięcej. Środki zebrane podczas tego
wydarzenia trafią na konto Fundacji „Ośrodek Relacje”, która próbuje zapewnić
kompleksową opiekę psychiatryczną opartą na zrozumieniu sytuacji małych pacjentów. Poza
tym, zostanie zorganizowana kwesta dla pracownika UKW Rafała Jurkiewicza i jego rodziny,
którzy w wyniku pożaru stracili dobytek całego życia.
Piknik rozpocznie się o godz. 14:00 w budynku i na parkingu Copernicanum UKW przy ul.
Kopernika 1. W ramach części artystycznej zaprezentują się studenci Wydziału Edukacji
Muzycznej UKW, a gwiazdą wieczoru będzie uczestnik programu „Mam Talent”, iluzjonista
King of Thorn. Ważnym punktem będą licytacje, w których będzie można zdobyć szereg
fantów takich jak bony na przejazd Teslą, na strzelnicę, masaż czy wejściówki do bydgoskich
instytucji kultury. Goście Pikniku będą mogli wziąć również udział w loterii, w której główną
nagrodą będzie weekendowy wyjazd dla dwóch osób do ośrodka Ranczo Ostrowite w Borach
Tucholskich.
Natomiast na parkingu, na tyłach budynku Copernicanum, zostanie zlokalizowana strefa dla
dzieci, gdzie najmłodsi uczestnicy będą mogli skorzystać z dmuchanego placu zabaw,
malowania twarzy czy plecenia warkoczyków. Pojawią się również pojazdy służb
mundurowych i wojska. Nie zabraknie także atrakcji dla starszych uczestników pikniku, dla
ich duszy i ciała – będzie można skorzystać z porad psychologicznych i spróbować różnych
potraw w strefie foodtrucków.
Pełna lista atrakcji i nagród do zdobycia znajduje się na stronie ukw.edu.pl.
Program II Pikniku Charytatywnego – 3 czerwca 2023
14:00 – rozpoczęcie Pikniku
14:15 – oficjalne otwarcie
14:30 – 15:15 – pierwszy blok koncertowy, licytacje
15:15 – pokaz taneczny studentów UKW
15:30 – 17:00 – drugi blok koncertowy, licytacje
17:00 – 17:15 – licytacje
17:15 – 17:45 – występ iluzjonisty King of Thorn
17:45 – losowanie głównej nagrody
18:00 – zakończenie Pikniku

LiterObrazki – XII Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci, 3-4 czerwca 2023r. ul. Stary Rynek 24, 85-105 Bydgoszcz

2023-05-24
mat. organizatora

mat. organizatora

Festiwal ma na celu zwrócenie uwagi na pracę osób współtworzących książki dla najmłodszych czytelników. Dodatkowo ma on zachęcić rodziców do spędzania wspólnego czasu z dzieckiem na czytaniu książek. W ramach XII Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki” zaplanowano wiele wydarzeń mających pogłębić dziecięcą wrażliwość na różne formy sztuki, między innymi warsztaty plastyczne i literackie, spotkania autorskie oraz spektakl.

Festyn Rodzinny "Bądźmy Razem", Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku, 3 czerwca 2023r.

2023-05-24
mat. organizatora

mat. organizatora

Festyn charytatywny "Bądźmy Razem" organizowany po raz XII z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki. Głównym celem imprezy, na której spodziewamy się ok. 1 tys. uczestników, jest zwrócenie uwagi na wartości, które niesie rodzina. Pragniemy, aby w tym dniu skierowano szczególną uwagę na dzieci pochodzące z rodzin ubogich, zagrożonych marginalizacją, także te przybyłe z Ukrainy, zapewniając im bezpieczną zabawę i dostarczając pozytywnych wrażeń.

Konferencja popularno-naukowa pt.: Zrównoważone łowiectwo w świadomym społeczeństwie połączona z obchodami 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego pod hasłem "100 lat za nami, wieki przed nami. 1923– 2023"; 03.06.2023r.

2023-05-13
mat. organizatora

mat. organizatora

Politechnika Bydgoska, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Bydgoszczy, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu zapraszają na konferencję, która odbędzie się w Bydgoszczy, Al. prof. S. Kaliskiego 7
Program:
9:30 – 10:00 – Przyjazd i rejestracja uczestników Konferencji
10:00 – 10:15 – Otwarcie Konferencji i powitanie gości.
10:00 – 11:20 – I sesja plenarna:
10:00 – 10:20 – prof. dr hab. Wanda Olech-Piasecka
10:20 – 10:40 – dr hab. inż. Lech Gałęzewski, prof. PBŚ
10:40 – 11:00 – dr inż. Jan Wach
11:00 – 11:20 – mgr inż. Jarosław Kuczaj
11:20 – 11:40 – dyskusja
11:40 – 12:00 – przerwa kawowa
12:00 – 13:00 – II sesja plenarna:
12:00 – 12:20 – dr Andrzej Kruszewicz
12:20 – 12:40 – Henryk Mąka
12:40 – 13:00 – dr Adam Dudziak
13:00 – 13:20 – mgr inż. Aleksandra Szulc
13:20 – 13:40 – dyskusja
13:40 – Zamknięcie konferencji, poczęstunek.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę