Sobota, 28 maja 2022 r.   Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Możliwe wichury i burze - ostrzeżenie dla południowej części regionu!
Możliwe wichury i burze - ostrzeżenie dla południowej części regionu!
Możliwe wichury i burze - ostrzeżenie dla południowej części regionu!
Polskie Radio PiK » Patronaty
Deweloper

WYDARZENIA SPORTOWE

Polska vs Reszta Świata

Wielkie żużlowe emocje na stadionie Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Żużlowa Reprezentacja Polski podejmie drużynę Reszty Świata. Na uwielbianym przez wielu zawodników torze spodziewamy się kapitalnego widowiska!

Mecz towarzyski Polaków z Resztą Świata zaplanowano na 2 maja, a pierwszy bieg ma wystartować o godzinie 18:00. Stadion Polonii Bydgoszcz gościł już w tym roku Kryterium Asów, które dostarczyło wielu pozytywnych emocji. W majówkę przyjdzie czas na mecz kadry Rafała Dobruckiego. Będzie to jeden z elementów przygotowań do najważniejszego turnieju w tym roku – FIM Speedway of Nations.

Ostatni mecz pomiędzy Polską a Resztą Świata odbył się 9 października 2021 roku. W Rybniku „Biało-Czerwoni” wygrali 58:32. Jak będzie tym razem? Z pewnością warto uwzględnić Bydgoszcz w majówkowych planach.

Kryterium Asów po raz XXXIII [zakończone]

25 marca 2022 na torze bydgoskiej Polonii rozegrana zostanie kolejna edycja Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda.

Przez wiele lat to właśnie te zawody oficjalnie otwierały sezon żużlowy w Polsce. Powrót do tej tradycji nastąpił rok temu. ŻKS Polonia Bydgoszcz SA wspólnie z One Sport postanowiła zorganizować turniej po kilku latach przerwy. Widowiskowe zawody przyniosły wiele emocji. O zwycięstwie rozstrzygnąć musiał bieg dodatkowy, w którym Bartosz Zmarzlik pokonał Vadima Tarasenko.

Zawody rozgrywane są od 1982 roku. Wcześniej, w latach 1951-1960 odbywały się pod nazwą Criterium Asów. Turniej nosi imię Mieczysława Połukarda, byłego zawodnika i trenera sportu żużlowego, który zginął tragicznie, podczas jednego z treningów punktowanych, w 1985 roku.

Niekwestionowanym królem Kryterium Asów jest Tomasz Gollob. Wygrywał te zawody 14-krotnie, w tym aż 9 razy z rzędu!

Organizatorem zawodów jest Żużlowy Klub Sportowy Polonia Bydgoszcz, współorganizatorem firma One Sport.

Mecz Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz vs Developres Bella Dolina Rzeszów [zakończone]

Mecz Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz vs Developres Bella Dolina Rzeszów.
15.10. godz. 17:30.
Bydgoszcz, Hala Łuczniczka

W 4. kolejce Tauron Ligi bydgoskie siatkarki, po zwycięstwie w Bielsku-Białej wracają do swojej hali. Podejmujemy wicemistrza Polski i niepokonaną drużynę tego sezonu z Rzeszowa. Drużyna liczy na doping i wsparcie kibiców. Nasz zespół słynący z ambitnej walki, z pewnością łatwo się nie podda i będzie walczył o punkty, nawet z tak renomowanym rywalem. Transmisja z meczu w Polskim Radiu PiK, w audycji "Muzyka i Sport".

Ogólnopolski turniej „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14” [zakończone]

Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy po raz dwudziesty organizują Ogólnopolski turniej „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców do lat 14”. Mistrzostwa mają charakter cykliczny, organizowane są od 2001 roku. Biorą w nich udział kluby szermiercze z całej Polski – m.in. z Gdańska, Szczecina, Wrocławia, Leszna, Poznania, Torunia oraz goście z Litwy, czy Niemiec. Do tej pory wzięło w nich udział ponad 3000 młodych adeptów fechtunku. Mistrzostwa na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych Bydgoszczy i regionu. Zawody odbędą się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi.

Turniej organizowany jest dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Sport wszystkich dzieci - Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży"

Mecz Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - IŁ Capital Legionovia Legionowo [zakończone]

Mecz Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - IŁ Capital Legionovia Legionowo.
Bydgoszcz, hala „Łuczniczka”, ul. Toruńska 59.
2.10. godz. 16:00.

Inauguracja sezonu 2021/2022 Tauron Ligi w Bydgoszczy. Wyczekiwane wydarzenie sportowe, mecz siatkówki kobiet z udziałem kibiców. Bydgoskie siatkarki liczą na Waszą obecność na meczu!

Szczegóły na: https://www.facebook.com/kspalac/

Bilety i karnety dostępne na: https://bilety.io/e2bCB a same bilety w biletomacie w hali w dniu meczu.

FIM TEAM Speedway U21 World Championship [zakończone]

10 września Biało-Czerwoni walczyć będą o złoty medal DMŚJ w Bydgoszczy!

Bydgoszcz będzie gospodarzem tegorocznego finału Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów na żużlu. Najlepsze reprezentacje do 21. lat zmierzą się w mieście nad Brdą 10 września.Tytułu wywalczonego przed rokiem będą bronić Polacy.

To będzie piąty finał zmagań o tytuł najlepszej młodzieżowej reprezentacji żużlowej na świecie, który zostanie rozegrany w Polsce. Jak dotąd, turnieje finałowe odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim, Gnieźnie oraz dwukrotnie w Rybniku. W każdym z nich zwyciężali zawodnicy Żużlowej Reprezentacji Polski, którzy mają na swoim koncie 13 złotych medali, w tym siedem z rzędu.

Początek zawodów o godz. 19. Transmisja w Polskim Radiu PiK.

78. Tour de Pologne UCI World Tour [zakończone]

logo 78.TdP data UCI

Tegoroczne zmagania w 78. Tour de Pologne UCI World Tour kolarze rozpoczną 9 sierpnia na placu Zamkowym w Lubinie. Wielkie ściganie zakończy się 15 sierpnia na krakowskich Błoniach.
Kolarzy, ekipy i kibiców czekają piękne etapy. Zaczynamy na wspaniałej Lubelszczyźnie, wjeżdżamy w Bieszczady, a potem znana nam trasa.
W Bukowinie nastąpi trochę zmian, ale czeka nas piękny finisz pod górę. Dawno nie było czasówki, którą zobaczymy w Katowicach. 78. Tour de Pologne UCI World Tour zakończymy na krakowskich Błoniach. Trasa z pewnością jest ciekawa, ale zarazem wymagająca. Skala trudności jest bardzo duża.
Przed kolarzami wielkie wyzwanie. Pierwsze trzy etapy - Lublin-Chełm, Zamość-Przemyśl, Sanok-Rzeszów liczą ponad 200 kilometrów. Dopiero czwartego dnia kolarze będą mieli do pokonania mniejszy dystans - blisko 157 kilometrów. Z pewnością panorama Tatr będzie zapierała dech w piersiach, ale finisz w Bukowinie nie będzie należał do najłatwiejszych. Piąty etap prowadzi z Chochołowa do Bielska-Białej. Szósty to 18-kilometrowa runda na czas w Katowicach. Zwycięzcę 78. Tour de Pologne World Tour poznamy na krakowskich Błoniach.
-W 78. Tour de Pologne kolarze będą rywalizować w klasyfikacji generalnej CARREFOUR, klasyfikacji Najlepszy Góral, klasyfikacji Najlepszy Sprinter LOTOS, klasyfikacji Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO, klasyfikacji Najlepszy Polak LOTOS, klasyfikacji drużynowej oraz klasyfikacji młodzieżowej im. Bjorga Lambrechta.bilboard 6x3

12