Wtorek, 31 stycznia 2023 r.   Imieniny: Marceli, Ludwiki, Jan
Polskie Radio PiK » Patronaty

WYDARZENIA SPORTOWE

Ogólnopolski turniej „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców” [zakończony]

mat. organizatora
mat. organizatora
Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy po raz dwudziesty pierwszy organizują Ogólnopolski turniej „Otwarte Mistrzostwa Bydgoszczy we florecie dziewcząt i chłopców”. Mistrzostwa mają charakter cykliczny, organizowane są od 2001 roku. Biorą w nich udział kluby szermiercze z całej Polski – m.in. z Gdańska, Szczecina, Wrocławia, Leszna, Poznania, Torunia oraz goście z Litwy, czy Niemiec. W tym roku na listy startowe zgłosiło się aż 235 zawodników. Mistrzostwa na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych Bydgoszczy i regionu.
Turniej organizowany jest dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu "Sport wszystkich dzieci - Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży"

Program zawodów:

29.10.2022r. (sobota) – FLORET DZIEWCZĄT i FLORET CHŁOPCÓW
• 9.15 - Uroczyste Otwarcie Mistrzostw
• 9.30 - rocznik 2009 – 2010 - Młodzicy - dziewczęta i chłopcy
• 11.00 - rocznik 2011 – 2012 - Dzieci - dziewczęta i chłopcy
• 13.00 - rocznik 2013 i młodsi - Zuchy - dziewczęta i chłopcy

MIEJSCE ZAWODÓW:
• Hala Sportowa SP 67 ul. Kromera 11 Bydgoszcz

Patronat Honorowy
Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego – Piotr Całbecki
Prezydent Miasta Bydgoszczy – Rafał Bruski.

Bydgoszcz Open 2022 - turniej golfa [zakończony]

mat. organizatora
mat. organizatora
mat.organizatora
mat.organizatora
Zapraszamy wszystkich golfistów i sympatyków golfa na największy turniej tego roku - otwarte mistrzostwa Bydgoszczy, który odbędzie się 24-25 września na polach golfowych w Myślęcinku oraz Olszewce.

Pierwszego dnia turniej rozgrywany będzie na polu w Myślęcinku. Start turnieju w sobotę o godzinie 10:00 w Myślęcinku obok stoku narciarskiego.

Drugiego, finałowego dnia rozgrywka będzie prowadzona na polu golfowym w Olszewce k. Nakła nad Notecią. Tam również impreza rozpocznie się o godz. 10:00, natomiast zakończenie i rozdanie nagród planowane jest około godziny 14:00.

Mistrzostwa Bydgoszczy w Golfie są wydarzeniem liczącym się do cyklu Bydgoszcz Cup.

Pucharu Polski Juniorów (do lat 20) we florecie kobiet i mężczyzn - Memoriał Adama PAPÉE [zakończony]

mat. organizatora
mat. organizatora
Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy po raz kolejny są organizatorami Pucharu Polski Juniorów (do lat 20) we florecie kobiet i mężczyzn. Prawo startu w turnieju mają zawodnicy kategorii wiekowej 2003-2008. Zawody zostaną rozegrane zgodnie z przepisami FIE i regulaminem PZS.

Turniej wpisuje się w obchody 100-lecia Polskiego Związku Szermierczego.

Będzie to jednocześnie Memoriał Adama PAPÉE (1895-1990) - ps. "Gil", doktor praw, bankowiec, jeden z pierwszych szablistów polskich, czterokrotny olimpijczyk (1924, 1928, 1932, 1936), epoka w historii polskiej szermierki, dwukrotny brązowy medalista (1928, 1932), Nie urodził się w Bydgoszczy, jednak przez ostatnie 22 lata swojego długiego życia związany był z naszym miastem i tutaj został pochowany na cmentarzu na Osiedlu Błonie.
W turnieju weźmie udział ok. 120 zawodników z wszystkich klubów floretowych w Polsce.
Transmisja online na stronie www.pzszerm.pl

PROGRAM ZAWODÓW:

17.09.2022 (sobota)

• Floret mężczyzn
10.00 - rozpoczęcie eliminacji grupowej
Finały po zakończeniu walk eliminacji bezpośredniej
• Floret kobiet
12.00 - rozpoczęcie eliminacji grupowej
Finały po zakończeniu walk eliminacji bezpośredniej

MIEJSCE ZAWODÓW:
Hala Sportowa, Szkoła Podstawowa nr 67, ul. Kromera 11, Bydgoszcz

PATRONAT HONOROWY
Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego – Piotr Całbecki
Prezydent Miasta Bydgoszczy – Rafał Bruski.

Wstęp wolny

Memoriał Michała Kosickiego - Ogólnopolski Turniej we florecie dziewcząt i chłopców [zakończony]

mat. organizatora
mat. organizatora
#NigdyNieJesteśSam

Uczniowski Klub Sportowy przy MDK 5 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy po raz czwarty organizują Memoriał Michała Kosickiego - Ogólnopolski Turniej we florecie dziewcząt i chłopców.

Jest to turniej szermierczy poświęcony pamięci byłego zawodnika TKS-T Budowlani Toruń, który przegrał w 2013 roku walkę z nowotworem mając zaledwie 22 lata. Turniej ma charakter charytatywny i połączony będzie ze zbiórką publiczną nr 2022/3933/OR środków na leczenie Wiktora lat 5, który zmaga się z chorobą nowotworową.

Wiktor

Program zawodów:

18.09.2021r. (niedziela) – FLORET DZIEWCZĄT i FLORET CHŁOPCÓW

• 9.30 rocznik 2008 – 2009, dziewczęta i chłopcy
• 11.00 rocznik 2010 – 2011, dziewczęta i chłopcy
• 11.30 Uroczyste Otwarcie Mistrzostw
• 12.30 rocznik 2012 i młodsi, dziewczęta i chłopcy

MIEJSCE ZAWODÓW:

• Hala Sportowa, Szkoła Podstawowa nr 67, ul. Kromera 11, Bydgoszcz

Wstęp wolny.


Narodowy Dzień Sportu w województwie kujawsko-pomorskim [zakończony]

mat. organizatora
mat. organizatora
18.09.2022 r.

Narodowy Dzień Sportu już na stałe zapisał się w kalendarzach Polek i Polaków. W połowie września otwierają się setki placówek sportowych, odbywają się bezpłatne wydarzenia, treningi, zawody sportowe – wszystko w celu promocji zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej! W tym roku widzimy się 18 września.

W ramach Narodowego Dnia Sportu organizowane będą liczne wydarzenia: treningi, zajęcia sportowe, ale też pikniki rodzinne. Skierowane one są zarówno do dzieci i młodzieży, jak i do dorosłych. Niektóre atrakcje przewidują też udział seniorów. Będzie można spróbować takich dyscyplin sportu jak: siatkówka, piłka nożna, koszykówka, tenis ziemny, czy karate. W wydarzeniach może uczestniczyć każdy chętny, a udział jest bezpłatny.

Patronat medialny: Polskie Radio PiK.

Szczegóły, lokalizacje oraz informacje o zapisach na stronie: https://narodowydziensportu.pl/edycja/

79. Tour de Pologne: Światowe kolarstwo wraca na polskie drogi [ZAKOŃCZONY]

Już 30 lipca kolarze ze światowej czołówki wyruszą na polskie drogi, aby walczyć o zwycięstwo na trasie 79. Tour de Pologne UCI World Tour. Ponad 1200 kilometrów, podzielone na 7 wymagających i widowiskowych etapów. Wszystko rozpocznie się w Kielcach, a wielki finał już tradycyjnie odbędzie się na krakowskich Błoniach.

Kolarski sezon rozpędził się na dobre. Triumfy w największych wyścigach święcą kolarze, którzy wcześniej znakomicie prezentowali się podczas Tour de Pologne. Świeżym zwycięzcą Giro d’Italia został Jai Hindley z grupy BORA-hansgrohe. Australijczyk w 2019 roku był drugi w generalce 76. edycji polskiego wyścigu. Inne gwiazdy Tour de Pologne, także błyszczą w tym sezonie. Remco Evenepoel wygrał Liege – Bastogne – Liege, jednak jego pierwsze zwycięstwo w imprezie etapowej rangi World Tour to właśnie nasz narodowy wyścig. Nie bez podstaw Tour de Pologne jest nazywany "kuźnią talentów”. Już 5 sierpnia będziemy wiedzieć, kto dołączy do takich nazwisk jak Sagan, Kwiatkowski czy Teuns. Według zapowiedzi, w Polsce będzie ścigać się między innymi Erytrejczyk Biniam Girmay, który w tym sezonie zapisał się już w historii jako pierwszy Afrykanin ze zwycięstwem w World Tourze.

Polska vs Reszta Świata [zakończone]

Wielkie żużlowe emocje na stadionie Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Żużlowa Reprezentacja Polski podejmie drużynę Reszty Świata. Na uwielbianym przez wielu zawodników torze spodziewamy się kapitalnego widowiska!

Mecz towarzyski Polaków z Resztą Świata zaplanowano na 2 maja, a pierwszy bieg ma wystartować o godzinie 18:00. Stadion Polonii Bydgoszcz gościł już w tym roku Kryterium Asów, które dostarczyło wielu pozytywnych emocji. W majówkę przyjdzie czas na mecz kadry Rafała Dobruckiego. Będzie to jeden z elementów przygotowań do najważniejszego turnieju w tym roku – FIM Speedway of Nations.

Ostatni mecz pomiędzy Polską a Resztą Świata odbył się 9 października 2021 roku. W Rybniku „Biało-Czerwoni” wygrali 58:32. Jak będzie tym razem? Z pewnością warto uwzględnić Bydgoszcz w majówkowych planach.

Kryterium Asów po raz XXXIII [zakończone]

25 marca 2022 na torze bydgoskiej Polonii rozegrana zostanie kolejna edycja Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda.

Przez wiele lat to właśnie te zawody oficjalnie otwierały sezon żużlowy w Polsce. Powrót do tej tradycji nastąpił rok temu. ŻKS Polonia Bydgoszcz SA wspólnie z One Sport postanowiła zorganizować turniej po kilku latach przerwy. Widowiskowe zawody przyniosły wiele emocji. O zwycięstwie rozstrzygnąć musiał bieg dodatkowy, w którym Bartosz Zmarzlik pokonał Vadima Tarasenko.

Zawody rozgrywane są od 1982 roku. Wcześniej, w latach 1951-1960 odbywały się pod nazwą Criterium Asów. Turniej nosi imię Mieczysława Połukarda, byłego zawodnika i trenera sportu żużlowego, który zginął tragicznie, podczas jednego z treningów punktowanych, w 1985 roku.

Niekwestionowanym królem Kryterium Asów jest Tomasz Gollob. Wygrywał te zawody 14-krotnie, w tym aż 9 razy z rzędu!

Organizatorem zawodów jest Żużlowy Klub Sportowy Polonia Bydgoszcz, współorganizatorem firma One Sport.
12