Zawsze Dzień Dobry 6:05 - 8:30

W programie: najświeższe informacje z Pomorza i Kujaw, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata; serwisy sportowe (7:05, 8:05), serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, nagrody w konkursach i dużo muzyki na dobry początek dnia.

Rozmowa dnia 8:30 - 8:40

Gościem „Rozmowy Dnia" w Polskim Radiu PiK będzie ubiegający się o reelekcje prezydent Włocławka Marek Wojtkowski z KO. W ostatnim dniu kampanii wyborczej porozmawiamy o tym, jaka była, czym na ostatniej prostej można jeszcze przekonać niezdecydowanych wyborców i o możliwych wyborczych scenariuszach. Na Wasze pytania i uwagi czekamy pod adresem mailowym: rozmowadnia@radiopik.pl

PiKtogramy 9:05 - 12:00

Radzimy, jak żyć zdrowo i szczęśliwie, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z social mediów, serwujemy przepisy kulinarne. Tylko u nas znajdziecie porady psychologa i coacha, opowieści filozoficzne oraz coś dla właścicieli psów, a także miłośników biegania. O 11:40 kolejny odcinek powieści.

Magazyn Informacyjny 12:00 - 12:10

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

Dyżur eksperta 12:15 - 13:00

W audycji zaproszeni do studia goście - przedstawiciele NFZ - odpowiadają na telefoniczne pytania Słuchaczy. Od 1 stycznia 2024 roku zwiększyła się wartość dofinansowania przez NFZ do zakupu wyrobów medycznych dla wszystkich pacjentów. Obecnie stopień dofinansowania wynosi 70% w ramach ustalonego limitu finansowania. Niezbędne jest jednak zlecenie wystawione przez lekarza specjalistę. Co ważne - lekarze mają w tej chwili możliwość weryfikacji zlecenia od razu, co zwalnia pacjenta z wizyty w oddziału wojewódzkiego NFZ. Czy zlecenia wystawione na starych zasadach przed styczniem 2024 roku zachowują ważność ? Gdzie można je zrealizować? Mówić też będziemy o rehabilitacji: - jaki lekarz może wystawić skierowanie ? - ile powinna trwać rehabilitacja ? - jak często pacjent może z niej skorzystać ? Między innymi na te pytania odpowiedzą goście z NFZ. Dzwonić można pod numer tel. 52 345 50 90.

Od ucha do ucha 13:05 - 15:00

Ciekawostki, newsy ze świata znanych i lubianych, sportowe fakty, najważniejsze wydarzenia w regionie, informacje, konkursy z nagrodami, dużo dobrej muzyki, ale przede wszystkim UŚMIECH! I to od ucha do ucha!

Popołudnie z nami 15:05 - 17:00

Reporterskie podsumowanie dnia oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów.

Magazyn Informacyjny 17:00 - 17:07

Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.

W dobrym tonie 17:07 - 18:00

Ambitna i oryginalna muzyka niemieszcząca się w modnych trendach, która wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.

Muzyka i Sport 18:00 - 21:00

Toruńscy żużlowcy po raz pierwszy w nowym sezonie wystąpią przed swoją publicznością na Motoarenie. Apator w drugiej kolejce PGE Ekstraligi zmierzy się z Unią Leszno i będzie faworytem tej rywalizacji. Sajfutdinow, Lambert, Dudek i Przedpełski kontra Kołodziej, Smektała, Zengota i Lebiediew. Taki pojedynek powinien przynieść wiele emocji i zapewnić kibicom, spragnionym żużla, wyjątkowe widowisko. Trzymamy kciuki za zespół z naszego regionu i liczymy na dwa punkty. Początek rywalizacji i naszej radiowej relacji o 18.00.

Salon klasyczny 21:06 - 22:00

W programie prawdziwe perełki muzyki klasycznej, recenzje, wywiady, spotkania z twórcami.

MSU - Muzyka Spoza Układu 22:05 - 23:00

W audycji w dniu premiery słuchamy najnowszej płyty bydgosko-toruńskiej formacji Alameda. To muzycy, którzy potrafią stworzyć muzykę jednocześnie eksperymentalną i taneczną. Na albumie „Spectra vol. 2” słychać wyraźnie ten taneczny potencjał, który wręcz eksploduje podczas występów na żywo.

Koncertowe Radio PiK 23:00 - 23:59

Zbliża się Mystic Festival. Jednym z jego headlinerów będzie amerykański zespół Megadeth, założony przez Dave'a Mustaine'a, który wcześniej został wyrzucony z grupy Metallica. Posłuchamy albumu wydanego z okazji trasy zorganizowanej w dwudziestą rocznicę ukazania się płyty „Countdown to Extinction”. Choć program koncertu to głównie kompozycje ze wspomnianego albumu, nie zabraknie też hitów, takich jak: „Hangar 18”, „Peace Sells” i „Holy Wars... The Punishment Due”.