Którędy na rodzinne weekendy?
Zabawa i rekreacja, nasze pasje i podróże, odkrywanie tajemnic i lokalnych historii, wspólne zdrowe gotowanie – to wszystko w rodzinnym gronie! Wspólnie odkrywamy, wspólnie poznajemy, wspólnie wspominamy…
I to wszystko tutaj! „Rodzinny PiKnik” na kujawsko-pomorskiej antenie!
W każdą sobotę i niedzielę od 14.00 do 17.00 oferujemy:
- rekomendacje książek, filmów, muzyki i gier
- sposób na rekreację
- zdrowa kuchnia, a w niej atrakcyjne przepisy
- rodzinne historie, pamiątki, tradycje
- pasje, hobby, kolekcjonerstwo
- animator poleca
- tajemnice naszych miast i miasteczek
- kulturalna aktywność rodzinna
- gadżety dziecka i nastolatka
- eko dom - razem dbamy o środowisko
- świat osób niepełnosprawnych
- konkursy z atrakcyjnymi nagrodami
Zaproszenie na rodzinny jarmark wielkanocny do Ciechocinka. Mówimy również o wspólnej pasji biegowej, wiosennym spacerze w lesie, rodzinie pszczelarzy i miłości w podeszłym wieku.
Powitanie wiosny w Ciechocinie. Warsztaty antydyskryminacyjne w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Relacja z Marszu 18. Południkiem w Bydgoszczy. O rodzinnej pasji, jaką może być harcerstwo. Przeciwdziałanie nadużyciom w komunikacji elektronicznej. Prowadzenie Ireneusz Sanger.
Przygotowała Agnieszka Marszał.
Odwiedzamy Forum Seniora, które odbyło się w tym tygodniu w Toruniu, a także ekologiczne warsztaty, które z kolei miały miejsce w Bydgoszczy i także udział w nich wzięli aktywni seniorzy. Rozmawiamy o tym, jak służba w wojsku wpływa na funkcjonowanie rodziny, przypominamy o składaniu wniosków na świadczenia rodzinne. Zapraszamy do rodzinnego udziału w biegu na orientację, który odbędzie się za tydzień w Bydgoszczy a także do udziału w Dziecięcym Przeglądzie Folkloru Wiejskiego, który organizuje Muzeum Etnograficzne w Toruniu. Przy tej okazji porozmawiamy o tym, jak rodzice przeżywają występy na scenie swoich dzieci.
"Rodzinny PiK-nik" w sobotę wyjątkowo w dwóch odsłonach od 14.00 do 15.00 oraz od 18.00 do 20.00. Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.
W audycji o rodzinnych koncertach, miłości w podeszłym wieku, kobiecych wyprawach turystycznych, fundacji, która rozwesela dzieci w szpitalu i o tym co lubi nasz... mózg!
Sprawdzimy, na czym polegała kampania „Stop manipulacji – nie daj się oszukać”, kierowana do osób starszych i samotnych. Z kolei spot „Nie znikaj” ma trafić do młodzieży, która jest podatna na internetowe zabawy i wyzwania. Te czasami tworzą poważne zagrożenie.
Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Genealogicznego odebrali nagrody w bydgoskim Urzędzie Wojewódzkim. Z kolei toruńscy wolontariusze misji katolickiej „Projekt Zambia” chcą wybudować kurnik i pomóc w prowadzeniu domu dziecka. Dzięki temu będą wspierać lokalną ludność. Sprawdziliśmy, jak przebiegał 18. Konkurs Interpretacji dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy mieli od 6 do 19 lat.
Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa stwierdzili, że przez rok wojny na Ukrainie dokonywano wielu ataków w Internecie ze strony rosyjskich hakerów. Zapraszamy również na kolejny odcinek radionoweli „W Cichej Dolinie”. Na „Rodzinny PiK-nik” zaprasza Ireneusz Sanger.
Opowiemy o miłości, która trwa już pół wieku. Pobiegniemy Tropem Wilczym, będziemy wiosłować na ergometrach i sprawdzimy, jak mogłyby wyglądać koty Mikołaja Kopernika. Będą też konkursy, a w nich nagrody dla ciała i ducha. Zaprasza Agnieszka Marszał.
W programie odwiedzimy Dwór Artusa w Toruniu, gdzie w ramach projektu "Dwór dostępny" odbywają się improwizowane warsztaty muzyczne, sprawdzimy jak powinno wyglądać miasto przyjazne dzieciom, zachęcimy państwa do udziału w rodzinnych spacerach organizowanych przez PTTK, w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet porozmawiamy o tym jak nastolatki wyobrażają sobie swoją przyszłość, przypominać będziemy także o Bonie Turystycznym bo to już ostatni miesiąc aby z niego skorzystać. W programie odwiedzimy także Międzypokoleniowe Centrum Wiedzy w Grudziądzu. Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.
W audycji rozmowa z ukraińską rodziną od roku mieszkającą w Toruniu, zaprosimy na rodzinne nasłuchiwanie sów we Wdeckim Parku Krajobrazowym, nie zabraknie opowieści o miłości w jesieni życia i spotkania z dzieciakami, które chcą poznawać przyrodę.
O mowie dzieci, pierwszych słowach i co powinno zaniepokoić rodziców. Spróbujemy poszukać pierwszych oznak wiosny. Powiemy kiedy można zostać harcerzem. Poza tym o rodzinnej akcji memów o Koperniku w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu i o oszustwach na pomoc techniczną. Poza tym, jak zwykle, kolejny odcinek radionoweli „W Cichej Dolinie”.