Polskie Radio PiK
z 1 grudnia 2019 roku

0:00 Nuty i minuty

audycja muzyczna

6:00 wiadomości
6:05 Magazyn Wiejski
Autor: Andrzej Krystek

Magazyn ekspercki producentów i konsumentów żywności.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Rzeczywistość młodego człowieka cz.I Jak młodzi widzą Kościół? Na czym polega rola kapłana, wychowawcy w kształtowaniu odpowiednich postaw i zachowań młodych? Czym jest FOMO, jak wpływa na nasze wybory i osobowość? W Domu Jubileuszowym JPII w Fordonie odbyło się I Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej.

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Piosenki na telefon
Autor: Ryszard Lewandowski

Muzyczne życzenia...w jednej chwili do spełnienia.

10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W magazynie publicystyki kulturalnej m.in.: relacja z festiwalu monodramów w Toruniu i z Międzynarodowej Konferencji "Dzieło muzyczne wobec przeszłości i współczesności" w Bydgoszczy; powiemy także o wystawie miedziorytów Wojciecha Jakubowskiego w bydgoskim muzeum oraz o Konkursie Krasomówczym w Golubiu Dobrzyniu; zaprosimy na niedzielną premierę spektaklu "Ptak" do Teatru Polskiego w Bydgoszczy i zdamy relację z premiery przygotowanej przez teatr "Agrafka" w Chełmnie; spotkamy się również z wybitnym wiolonczelistą Andrzejem Bauerem i dyrygentem Michałem Dworzyńskim.

12:00 Póki my żyjemy
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

W audycji będzie nie tylko o magii. Gościem audycji będzie kulturoznawca i antropolog kultury dr Adrian Mianecki z UMK w Toruniu.

13:00 Raz na ludowo
14:00 Na szlaku
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji wizyta w Nadleśnictwie Dąbrowa i rozmowa o tym co nam wolno, a czego nie w lesie. Powiemy też o zmianach przepisów dotyczących biwakowania.

15:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Po bardzo długiej przerwie przed własną publicznością zaprezentują się bydgoskie koszykarki. Zespół Artego zmierzy się z mistrzem Polski - CCC Polkowice i będzie to pojedynek dwóch czołowych drużyn tegorocznych rozgrywek. Polkowiczanki mają do tej pory na koncie tylko jedną porażkę, a bydgoszczanki dwie. Pozwala to mieć nadzieję, że obejrzymy dobre emocjonujące widowisko w Artego Arenie. Początek tego spotkania o 15.40.

18:00 Piosenki z klasą
Magda Jasińska
Autor: Magda Jasińska

Piosenki "z charakterem": poezja śpiewana, piosenki artystyczne, kabaretowe, aktorskie wykonania. Każda audycja ma inny motyw przewodni zawarty w tekstach prezentowanych utworów.

19:00 Czytanie nie boli
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

Tym razem u nas w cyklu ''Książki pod lupą'' - poetka Agnieszka Herman i tomik ''Tło''. W radiowym projekcie kulturalnym ''Ponad czytanie'', kolejny odcinek powieści Roberta Małeckiego ''Najgorsze dopiero nadejdzie'' przeczyta bydgoski muzyk Pawbeats. W recenzji i do wygrania m.in. ''Opowiem Ci o zbrodni 2'' czyli 7 tekstów o prawdziwych zbrodniach pióra roznych autorów.

20:00 Lista Przebojów
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

Zagłosuj! Twój głos może być decydujący.

22:00 wiadomości (3') + Przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia - powtórka
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Rzeczywistość młodego człowieka cz.I Jak młodzi widzą Kościół? Na czym polega rola kapłana, wychowawcy w kształtowaniu odpowiednich postaw i zachowań młodych? Czym jest FOMO, jak wpływa na nasze wybory i osobowość? W Domu Jubileuszowym JPII w Fordonie odbyło się I Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej.

0:00 Nuty i minuty

audycja muzyczna