Poniedziałek, 23 września 2019 r.   Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa
Polskie Radio PiK » Bliżej życia

Audycja z 20 września 2019

W audycji z cyklu "Bliżej życia", Żaneta Walentyn zaprezentowała fragment reportażu pt. „Kadr z Domu Pomocy” poruszający problem bezpieczeństwa w Domach Pomocy Społecznej. A wszystko zaczęło się od opublikowanego w internecie filmu...
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.09.2019

Audycja z 19 września 2019

„Stukot kół pociągu wywożącego nas na Syberię słyszałam w uszach jeszcze przez wiele lat” - mówi Krystyna Buniak z Torunia. Miała niecałe 13 lat, gdy w lutym 1940 roku nad ranem jej rodzinę zabrano z domu. W tajdze w głębi Rosji spędzili 6 lat. Wyczekiwali wiosny, bo każdej następnej wierzyli, że teraz już na pewno wrócą do domu... O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.09.2019

Audycja z 18 września 2019

„Płacimy za paliwo kilka... kilkanaście groszy więcej niż mieszkańcy innych miast” - mówią włocławianie. Prezydent Włocławka interweniował w tej sprawie w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Czy to zmowa cenowa? Od czego zależą ceny paliwa na poszczególnych stacjach benzynowych? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.09.2019

Audycja z 17 września 2019

Lokator wynajętego mieszkania wyniósł kuchenkę do lombardu. Czy miał prawo? Fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Lokator wynajętego mieszkania wyniósł kuchenkę do lombardu. Czy miał prawo? Fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Nasz Słuchacz wynajął mieszkanie lokatorowi i po pewnym czasie zorientował się, że zniknęła z niego kuchenka. Lokator przyznał, że wyniósł ją do lombardu. Policja i prokuratura uznały jednak, że nie ma w tym czynu zabronionego i umorzyły postępowanie w tej sprawie. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 17.09.2019

Audycja z 16 września 2019

Fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Pierwszeństwo dla pieszych wkraczających na pasy, wyższe mandaty dla łamiących przepisy, lepsze egzekwowanie przepisów oraz obniżenie prędkości jazdy w nocy w terenie zabudowanym. To postulaty społeczników, którzy chcą poprawić bezpieczeństwo pieszych. 16 września br. swoje wnioski złożyli w całej Polsce do Urzędów Wojewódzkich. Czy takie zmiany są potrzebne? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 16.09.2019

Audycja z 13 września 2019

Włocławianie spotkali się przedstawicielami władz miasta, by przedstawić swój protest. Fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
Włocławianie spotkali się przedstawicielami władz miasta, by przedstawić swój protest. Fot. Adriana Andrzejewska-Kuras
„To konieczna i ekologiczna inwestycja” – przekonuje prezydent Włocławka. Mieszkańcy okolic ul. Papieżka nie chcą jednak w swoim sąsiedztwie elektrociepłowni opalanej słomą. Zebrali podpisy pod protestem, a wczoraj spotkali się w tej sprawie z przedstawicielami władz miasta. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 13.09.2019

Audycja z 11 września 2019

18. rocznica ataku na World Trade Center i 15. rocznica napaści na szkołę w Biesłanie skłaniają do refleksji i pytań o nasze bezpieczeństwo. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 11.09.2019

Audycja z 10 września 2019

Czy we Włocławku powstanie cmentarz dla zwierząt? O jego powstanie od miesięcy zabiega grupa społeczników. Władze miasta proponują by powstał on na osiedlu Rózinowo. Tu pomysł spotkał się z mieszanymi uczyciami. Część mieszkańców nie chce takiego cmentarza. Dlaczego? O tym we wtorkowej audycji Michała Słobodziana, z cyklu „Bliżej życia”.
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 10.09.2019

Audycja z 9 września 2019

Spór między prezydentem Bydgoszczy a biskupem diecezji bydgoskiej, o zakaz wjazdu na Stary Rynek w Bydgoszczy. Zdaniem biskupa Jana Tyrawy prezydent Rafał Bruski uniemożliwia mu wykonywanie obowiązków duszpasterskich. Rafał Bruski natomiast twierdzi, że sprawa zamknięcia Starego Rynku dla ruchu kołowego była szeroko konsultowana i nie może robić wyjątków dla biskupa. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 09.09.2019
123