Czwartek, 09 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Marii, Dymitra, Heliodora
Polskie Radio PiK » Radiowy Teatr Wyobraźni

Wizje w dźwięku

fot. freeimages.com
fot. freeimages.com
Audycja przybliża sztukę radiowego słuchowiska. Po jej przykłady sięgamy czerpiąc zarówno ze zbiorów powstałych w naszym radiu, jak również przygotowanych przez inne rozgłośnie.

Współczesne słuchowisko wykorzystuje nie tylko formy literackie, ale z sukcesem łączy także fikcję z nagraniami dokumentalnymi. Jeśli doda się do tego świetne aktorstwo, bogaty świat dźwięków, interesujące pomysły reżysera i realizatora, a także ciekawą oprawę muzyczną - otrzymamy dzieło sztuki radiowej, które pobudzi naszą wyobraźnię i zapewni nam ucztę duchową.


28 marca 2020

W marcowym wydaniu „Radiowego Teatru Wyobraźni” Ewa Dąbska zaprasza do wysłuchania słuchowiska archiwalnego Wacława Bojarskiego pt. „Pożegnanie z Mistrzem”, w reżyserii Zdzisława Wróbla i realizacji Mikołaja Popowicza. Słuchowisko miało swoją premierę na naszej antenie w grudniu 1977 roku. Występują w nim: Hieronim Konieczka i Adam Gałuński

29 lutego 2020

W „Radiowym Teatrze Wyobraźni” Ewa Dąbska przypomniała archiwalne słuchowisko Kazimierza Radowicza pt. „Trójkąt z czwartego wymiaru”, w reżyserii Sławomira Olejniczaka. W słuchowisku wystąpili ówcześni aktorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy: Wanda Ostrowska, Roman Gramziński, Wojciech Kalwat i Kazimierz Kurek.

25 stycznia 2020

W pierwszym w 2020 roku wydaniu audycji „Radiowy Teatr Wyobraźni”, Ewa Dąbska zaprasza na słuchowisko archiwalne z roku 1977 pt. „Ciepły kącik”, autorstwa Jerzego Sulimy-Kamińskiego pt. "Ciepły kącik" i w reżyserii Hieronima Konieczki (obecnie patrona Teatru Polskiego w Bydgoszczy). W słuchowisku wystąpiła m.in. wspaniała aktorka Wanda Rucińska.