Środa, 06 lipca 2022 r.   Imieniny: Gotarda, Dominiki, Lucji
Polskie Radio PiK » PiK-owa Kawiarenka

W aromacie kultury...

Fot. freeimages.com
Fot. freeimages.com
We wtorkowej "kawiarence" spotykają się ludzie kultury - aktorzy, reżyserzy, plastycy, literaci, muzycy, animatorzy kultury, organizatorzy wydarzeń kulturalnych.

W pierwszej części audycji przy radiowym "kawiarnianym" stoliku dyskutujemy zarówno o bieżących wydarzeniach w regionie, jak również o tym, co ma wpływ na kształtowanie gustów i estetycznych wyborów Polaków.

W drugiej godzinie „PiK-owej Kawiarenki” mówimy o literaturze, spotykamy się zarówno z pisarzami z regionu, jak również z autorami, którzy nasz region odwiedzają. Dużo uwagi poświęcamy więc współczesnemu pisarstwu, ale nie zapominamy o ponadczasowej klasyce.

W kręgu naszych zainteresowań znajdują się także czasopisma literackie i humanistyczne wydawnictwa uniwersyteckie. Poruszamy również tematy z literaturą ściśle związane i mające na nią wpływ.

Przy "PiK-owej" kawie gościmy również tych, którzy swoimi dokonaniami sławią nasz region, odnosząc sukcesy w kraju i poza jego granicami.

W każdy wtorek od 20.06 do 22.00 zaprasza Ewa Dąbska.

5 lipca 2022

W pierwszej części „PiK-owej Kawiarenki” mówiliśmy o rozpoczynającym się 7 lipca br. 9. Festiwalu „Oko Nigdy Nie Śpi”, organizowanym przez Fundację Czarny Karzeł w Bydgoszczy i Ostromecku. Swój udział w tegorocznej edycji zapowiedzieli znamienici artyści, krytycy sztuki i naukowcy. W tym roku Międzynarodowe Spotkania Nieprzypadkowe „OKO NIGDY NIE ŚPI” po raz kolejny zmierzą się z nowym tematem: „CZWARTA NATURA”. Ustanowienie nowej relacji człowieka z naturą staje się jednym z najważniejszych wyzwań naszych czasów.

W drugiej części audycji rozmawialiśmy o nowym numerze czasopisma „Fabularie” oraz spotkaliśmy się z aktorką Małgorzatą Witkowską i jej studentami z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Zaprasza Ewa Dąbska.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 5 lipca 2022, cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 5 lipca 2022, cz.2