Wtorek, 18 maja 2021 r.   Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Polskie Radio PiK » PiK-owa Kawiarenka

W aromacie kultury...

Fot. freeimages.com
Fot. freeimages.com
We wtorkowej "kawiarence" spotykają się ludzie kultury - aktorzy, reżyserzy, plastycy, literaci, muzycy, animatorzy kultury, organizatorzy wydarzeń kulturalnych.

W pierwszej części audycji przy radiowym "kawiarnianym" stoliku dyskutujemy zarówno o bieżących wydarzeniach w regionie, jak również o tym, co ma wpływ na kształtowanie gustów i estetycznych wyborów Polaków.

W drugiej godzinie „PiK-owej Kawiarenki” mówimy o literaturze, spotykamy się zarówno z pisarzami z regionu, jak również z autorami, którzy nasz region odwiedzają. Dużo uwagi poświęcamy więc współczesnemu pisarstwu, ale nie zapominamy o ponadczasowej klasyce.

W kręgu naszych zainteresowań znajdują się także czasopisma literackie i humanistyczne wydawnictwa uniwersyteckie. Poruszamy również tematy z literaturą ściśle związane i mające na nią wpływ.

Przy "PiK-owej" kawie gościmy również tych, którzy swoimi dokonaniami sławią nasz region, odnosząc sukcesy w kraju i poza jego granicami.

W każdy wtorek od 20.06 do 22.00 zaprasza Ewa Dąbska.

18 maja 2021

W pierwszej części „Pikowej Kawiarenki” spotkamy się z pisarką Anną Olszewską i porozmawiamy o Jej najnowszej powieści pt. „Dziewczyna z fotografii”. W drugiej części audycji będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Muzeów z gośćmi z Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy. Zaprasza Ewa Dąbska.

11 maja 2021

W pierwszej części „Pi-owej Kawiarenki” rozmawiamy z Emilią Walczak o Jej nowej książce pt. „Z kluczem”. Słuchaliśmy także trzeciego odcinka cyklu „Światy Lema”. W drugiej części audycji spotkaliśmy się m.in. z Markiem Noniewiczem - kustoszem bydgoskiego Muzeum Fotografii, który opowiadał o filmie „Fotogeniczne miasto. Opowieść w obrazach”. Zaprasza Ewa Dąbska.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 11.05.2021, cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 11.05.2021, cz.2

4 maja 2021

W pierwszej części „PiK-owej Kawiarenki” Ewy Dąbskiej o 2. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Hoffmana KOS, organizowanego przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Zabrzmiała także druga część cyklu "Światy Lema". W drugiej części audycji o Młynach Rothera rozmawialiśmy z dyrektorem Sławomirem Czarneckim. Dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy Wojciech Faruga mówił o Międzynarodowym Konkursie Dramaturgicznym „Aurora” oraz o najbliższych premierach.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 04.05.2021, cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 04.05.2021, cz.2