Poniedziałek, 17 stycznia 2022 r.   Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana
Polskie Radio PiK » PiK-owa Kawiarenka
Rycerska

W aromacie kultury...

Fot. freeimages.com
Fot. freeimages.com
We wtorkowej "kawiarence" spotykają się ludzie kultury - aktorzy, reżyserzy, plastycy, literaci, muzycy, animatorzy kultury, organizatorzy wydarzeń kulturalnych.

W pierwszej części audycji przy radiowym "kawiarnianym" stoliku dyskutujemy zarówno o bieżących wydarzeniach w regionie, jak również o tym, co ma wpływ na kształtowanie gustów i estetycznych wyborów Polaków.

W drugiej godzinie „PiK-owej Kawiarenki” mówimy o literaturze, spotykamy się zarówno z pisarzami z regionu, jak również z autorami, którzy nasz region odwiedzają. Dużo uwagi poświęcamy więc współczesnemu pisarstwu, ale nie zapominamy o ponadczasowej klasyce.

W kręgu naszych zainteresowań znajdują się także czasopisma literackie i humanistyczne wydawnictwa uniwersyteckie. Poruszamy również tematy z literaturą ściśle związane i mające na nią wpływ.

Przy "PiK-owej" kawie gościmy również tych, którzy swoimi dokonaniami sławią nasz region, odnosząc sukcesy w kraju i poza jego granicami.

W każdy wtorek od 20.06 do 22.00 zaprasza Ewa Dąbska.

11 stycznia 2022

W pierwszej części „Pikowej Kawiarenki” gościem Ewy Dąbskiej był Piotr Salaber - kompozytor, dyrygent, aranżer i dziekan Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W drugiej części audycji spotkaliśmy się z Małgorzatą Kochanowicz - włocławianką, pisarką, autorką poczytnych kryminałów retro i powieści historycznych.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 11 stycznia 2022, cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 11 stycznia 2022, cz.2

4 stycznia 2022

W pierwszej części „PiK-owej Kawiarenki” pojawili się goście z Teatru Polskiego w Bydgoszczy, na czele z dyrektorem Wojciechem Farugą. Rozmawialiśmy o planach artystycznych na 2022 rok. W drugiej części audycji mówilśmy o patronach roku 2022, a są to m.in. Maria Konopnicka, Józef Mackiewicz czy Polski Romantyzm. Zaprasza Ewa Dąbska.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 4 stycznia 2022, cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 4 stycznia 2022, cz.2

* ZDROWIA, SZCZĘŚCIA I NORMALNOŚCI W 2022 ROKU *