Czwartek, 04 marca 2021 r.   Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza
Polskie Radio PiK » PiK-owa Kawiarenka
Ogłoszenie własne nadawcy

W aromacie kultury...

Fot. freeimages.com
Fot. freeimages.com
We wtorkowej "kawiarence" spotykają się ludzie kultury - aktorzy, reżyserzy, plastycy, literaci, muzycy, animatorzy kultury, organizatorzy wydarzeń kulturalnych.

W pierwszej części audycji przy radiowym "kawiarnianym" stoliku dyskutujemy zarówno o bieżących wydarzeniach w regionie, jak również o tym, co ma wpływ na kształtowanie gustów i estetycznych wyborów Polaków.

W drugiej godzinie „PiK-owej Kawiarenki” mówimy o literaturze, spotykamy się zarówno z pisarzami z regionu, jak również z autorami, którzy nasz region odwiedzają. Dużo uwagi poświęcamy więc współczesnemu pisarstwu, ale nie zapominamy o ponadczasowej klasyce.

W kręgu naszych zainteresowań znajdują się także czasopisma literackie i humanistyczne wydawnictwa uniwersyteckie. Poruszamy również tematy z literaturą ściśle związane i mające na nią wpływ.

Przy "PiK-owej" kawie gościmy również tych, którzy swoimi dokonaniami sławią nasz region, odnosząc sukcesy w kraju i poza jego granicami.

W każdy wtorek od 20.06 do 22.00 zaprasza Ewa Dąbska.

2 marca 2021

W „PiK-owej Kawiarence” Ewy Dąbskiej m.in. relacja z konferencji programowej Teatru Polskiego w Bydgoszczy oraz spotkanie z gośćmi z Teatru Kameralnego - dyrektorem Mariuszem Napierałą, aktorką Katarzyną Chmarą i reżyserką Agnieszką Płoszajską, która przygotowuje prapremierę polską musicalu pt. „Wyspa”, Premiera odbędzie się już 6 marca.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 02.03.2021, cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 02.03.2021, cz.2