Środa, 08 lutego 2023 r.   Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny
Polskie Radio PiK » PiK-owa Kawiarenka

W aromacie kultury...

Fot. freeimages.com
Fot. freeimages.com
We wtorkowej "kawiarence" spotykają się ludzie kultury - aktorzy, reżyserzy, plastycy, literaci, muzycy, animatorzy kultury, organizatorzy wydarzeń kulturalnych.

W pierwszej części audycji przy radiowym "kawiarnianym" stoliku dyskutujemy zarówno o bieżących wydarzeniach w regionie, jak również o tym, co ma wpływ na kształtowanie gustów i estetycznych wyborów Polaków.

W drugiej godzinie „PiK-owej Kawiarenki” mówimy o literaturze, spotykamy się zarówno z pisarzami z regionu, jak również z autorami, którzy nasz region odwiedzają. Dużo uwagi poświęcamy więc współczesnemu pisarstwu, ale nie zapominamy o ponadczasowej klasyce.

W kręgu naszych zainteresowań znajdują się także czasopisma literackie i humanistyczne wydawnictwa uniwersyteckie. Poruszamy również tematy z literaturą ściśle związane i mające na nią wpływ.

Przy "PiK-owej" kawie gościmy również tych, którzy swoimi dokonaniami sławią nasz region, odnosząc sukcesy w kraju i poza jego granicami.

W każdy wtorek od 20.06 do 22.00 zaprasza Ewa Dąbska.

7 lutego 2023

Karolina Sałdecka i Emilia Walczak w Polskim Radiu PiK. Fot. Ewa Dąbska
Karolina Sałdecka i Emilia Walczak w Polskim Radiu PiK. Fot. Ewa Dąbska
Fot. facebook.com/fabularie
Fot. facebook.com/fabularie
Otwieramy lutowy cykl spotkań w „PiK-owej Kawiarence”. W pierwszej części audycji opowiadaliśmy o najnowszym numerze bydgoskiego czasopisma „Fabularie”. Naszymi gośćmi były redaktorki: Emilia Walczak i Karolina Sałdecka. Drugą część audycji poświęciliśmy Papuszy czyli Bronisławie Wajs. 8 lutego br. mija 36. rocznica śmierci tej romskiej poetki. Zmarła w Inowrocławiu i w tym mieście została pochowana. Niezwykła twórczość Papuszy fascynuje do dziś. Zaprasza Ewa Dąbska.
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 7 lutego 2023, cz.1
Polskie Radio PiK - PiK-owa Kawiarenka z 7 lutego 2023, cz.2