Polskie Radio PiK
z 2 listopada 2019 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Krzysztof Wilczyński
Autor: Krzysztof Wilczyński

To program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.

2:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry
Ireneusz Sanger
Autor: Ireneusz Sanger

Poranny Magazyn Informacyjny, w którym budzimy region i staramy się podać najważniejsze o poranku wiadomości. Sprawdzamy prognozę pogody na weekend zarówno w regionie, jak i w kraju. Rekomendujemy wydarzenia kulturalne i sportowe. Zaglądamy do regionalnej prasy. W Kalendarium przypominamy ważne wydarzenia. A wszystko to okraszone dobrą muzyką!

8:00 wiadomości + serwis sportowy
8:06 Były to piękne dni
Autor: Zdzisław Pająk

Nagrania z muzycznego archiwum.

10:00 wiadomości + serwis sportowy
10:06 Wsłuchaj się w region
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W programie podróże po Pomorzu i Kujawach, propozycje dla lubiących wypoczywać aktywnie także w listopadzie i zaproszenia na koncerty. Naszych słuchaczy zabierzemy na jesienną wyprawę po Dolinie Dolnej Wisły, ale odwiedzimy też miejsce, w którym rezydują pradziwe gwiazdy filmowe! Zagrały m.in. w takich filmach jak ''Różyczka'', ''Mała Moskwa'' czy ''Afonia i pszczoły''. Będziemy w Muzeum Komunikacji w Paterku niedaleko Nakła. Tam znajdziemy te gwiazdy filmowe- 30 zabytkowych autobusów, a wśród nich przede wszystkim słynne ''Ogórki''. Zrobimy sobie też przystanek niedaleko Koronowa i opowiemy legendę o tym, skąd się wzięła nazwa miejscowości Gościeradz.

12:00 Raz na zielono
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Zastanawialiście się kiedyś skąd pochodzi nazwa miesiąca listopad? Ma ona związek z opadającymi w tym czasie liśćmi. Nic dziwnego, że między innymi pod znakiem sprzątania ogrodu z liści upływa ogrodnikom ten czas. Choć kolorowe liście na ścieżkach wyglądają urokliwie, mogą być niebezpieczne. Dlaczego należy je usuwać? O to zapytamy naszych ekspertów. Tradycyjnie będzie też można do nas zadzwonić i osobiście zadać pytanie 52 345 50 90.

14:00 Czatuj
Michał Zaręba
Autor: Michał Zaręba

W audycji relacja z kolejnej edycji Lodołamaczy, konkursu, który promuje wspieranie osób niepełnosprawnych. Odwiedzimy też nekropolie, gdzie odbyły się kwesty na rzecz ratowania nagrobków, zasłużonych osób. Będzie też spotkanie z ekspertem z Flex HR. W kąciku historycznym 80. rocznica pierwszych straceń na toruńskiej Barbarce.

15:00 Porozmawiajmy o kulturze
Iwona Muszytowska-Rzeszotek
Autor: Iwona Muszytowska-Rzeszotek

Spotkanie z twórczością poety, pisarza, tłumacza Edwarda Stachury, który zdominował w tym tygodniu nasze relacje na antenie. A to za sprawą wtorkowego koncertu Pejzaż bez ciebie, który odbył się w Toruniu. 15 edycja Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich poświęcona była twórczości artysty w związku z 40 rocznicą jego śmierci, która przypada w tym roku. A my o życiu i twórczości Edwarda Stachury rozmawiać będziemy z prof. Pawłem Tańskim z toruńskiego Uniwersytetu, poetą i krytykiem literackim, który kilka wierszy także państwu zacytuje. Muzycznie także towarzyszyć nam będą piosenki z tekstami poety w wykonaniu między innymi Organka, Baby Króla, Jacka Różańskiego i Starego Dobrego Małżeństwa.

16:00 Historie słowem pisane
Żaneta Walentyn
Autor: Żaneta Walentyn

Ciekawe reportaże z kraju i regionu. W trakcie programu prowadząca zaprasza do dyskusji zarówno gości w studiu jak i słuchaczy.

17:00 Muzyka po godzinach
18:00 Regionalny Punkt Widzenia
Michał Słobodzian
Autor: Michał Słobodzian

Informacje o gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach, rozmowy z ekspertami.

19:00 Wieczór z reportażem
Adriana Andrzejewska-Kuras
Autor: Adriana Andrzejewska-Kuras

Audycja oparta o fragmenty słuchowisk i reportaży, ale również artykuły z prasy międzywojnia dotyczące postaci historycznych z naszego regionu.

20:00 Odkryj nieznane- muzyczna podróż z PR PiK
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

W Dzień Zaduszny proponujemy niezwykłą, muzyczną podróż. To będzie podróż przez różne lata i gatunki muzyczne - od lat 70-tych po nagrania nowe , od muzyki new romantic po rockowe brzmienia. Wspólne elementy tej muzycznej układanki to nastrój i powaga zaduszkowego wieczoru....

0:00 Nuty i minuty
Dariusz Gross
Autor: Dariusz Gross

audycja muzyczna