Czwartek, 29 października 2020 r.   Imieniny: Euzebii, Wioletty, Felicjana
Polskie Radio PiK » Regionalny Punkt Widzenia
Ogłoszenie własne nadawcy

Regionalny Punkt Widzenia


Regionalny Punkt Widzenia - codziennie inna perspektywa:
- w poniedziałek opowiadamy o ciekawych projektach i przedsięwzięciach, często organizowanych pod patronatem Polskiego Radia PiK;
- we wtorek szeroko pojęte: kultura, nauka i edukacja widziane oczami ekspertów.
- w środę w nieco lżejszej formie badamy naszą przeszłość, budujemy pomosty między tym co kiedyś i teraz oraz poszukujemy regionalnej tożsamości;
- w czwartek dominuje gospodarka - jej korzenie i perspektywy, a także procesy, które warto zrozumieć;
- w piątek polityka dla każdego czyli eksperckie podsumowanie najważniejszych wydarzeń.

Zapraszają : Magda Jasińska, Michał Słobodzian i Michał Jędryka.

27 października 2020

Tym razem odwiedzamy dwie sztandarowe instytucje kultury - Filharmonię Pomorską i Operę Nova i sprawdzamy, jak działają w dobie pandemii. Jakie spustoszenia w kulturze - finansowe, społeczne oraz psychologiczne będą widoczne w tych placówkach?
Gościem magazynu jest też Krzysztof Herdzin, który opowiada o pracy nad najnowszym dziełem - Te Deum, którego prapremiera miała miejsce 16 października.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 27.10.2020

26 października 2020

Byli elitą polskiego wojska. Wysyłano ich do najbardziej niebezpiecznych zadań. Działali w myśl dewizy: „Wywalcz Polsce wolność lub zgiń”. W audycji opowieść o Cichociemnych, specjalnie wyszkolonych żołnierzach, którzy w czasie II Wojny Światowej wracali do Polski skacząc z samolotów ze spadochronem. Powtórka audycji z sierpnia tego roku.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 26.10.2020

23 października 2020

Audycja Michała Jędryki.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 23.10.2020

22 października 2020

Kilka dni temu minęła rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W „Regionalnym Punkcie Widzenia” Michał Jędryka rozmawia o tym niezwykłym kapłanie, m.in. z osobami, które w Bydgoszczy rozmawiały z nim tuż przed jego męczeńską drogą.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 22.10.2020

21 października 2020

Fizyk, chemik, biochemik i robotnik, który został prezydentem. Albert Michelson, Walther Nernst, Tadeusz Reichstein i Lech Wałęsa - różnią ich profesje, poglądy, dokonania. Łączy Nagroda Nobla i to, że urodzili się w naszym regionie. Dlaczego zostali docenieni? Jaki wpływ wywarli na otaczający ich świat? Powtórka audycji z maja tego roku.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 21.10.2020

20 października 2020

O Bydgoszczy marzeń, mieście kultury, muzyki opowiadać będą prof. Dariusz Markowski, Wacław Kuczma, Henryk Martenka, Rafał Bruski i Adam Gudlla. Będzie to relacja z pierwszego z cyklu spotkań "Rozmawiajmy o Bydgoszczy", które zorganizowała Loża Bydgoska BCC. Jak może wyglądać miasto za parę lat jeśli wykorzysta drzemiący potencjał? Czym może się pochwalić? Czy marką miasta może być kultura - jak ją wykorzystać? Czy rzeczywiście młodzi ludzie nie odwiedzają muzeów, galerii, teatrów, opery czy filharmonii?
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 20.10.2020

19 października 2020

Na konklawe zdążył w ostatniej chwili, wszedł tuż przed zamknięciem wrót do Kaplicy Sykstyńskiej. Wcześniej był odwiedzić chorego przyjaciela. To tylko jedna z barwnych opowieści dotyczących wyboru Karola Wojtyły na papieża. W piątek minęła 42 rocznica tego wydarzenia. Mimo upływu czasu Święty Jan Paweł II wciąż jest bardzo ważny dla wielu ludzi. Dlaczego? Zaprasza Michał Słobodzian
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 19.10.2020

16 października 2020

Przed nami trudny czas, mówią epidemiolodzy. Rząd wprowadza kolejne restrykcje i apeluje o społeczną dyscyplinę. Opozycja krytykuje rządzących, a Ci zapewniają, że są dobrze przygotowani do walki z jesienną falą pandemii. O polityce, w trudnym czasie, porozmawiamy w piątkowej audycji. Wrócimy także do tematu "piątki dla zwierząt" i relacji Polski z Unią Europejską.

Goście Michała Słobodziana:
- prof. Radosław Sojak, socjolog z Uniwersytet Mikoiłaja Koperniaka w Toruniu;
- dr Patryk Tomaszewski, politolog z UMK w Toruniu;
- dr Marcin Wałdoch, politolog z UKW w Toruniu.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 16.10.2020

15 października 2020

Choroba alkoholowa w jakimś sensie podobna jest do innych chorób. Nie wybiera kogo dotknie, może się zdarzyć każdemu kto sięgnie po ten trunek. Chorują celebryci, dyrektorzy, lekarze, nauczyciele. Chorują mlodzi i starzy, mężczyźni i kobiety. O grupach wsparcia tworzonych przez niepijących alkoholików będziemy rozmawiać w tej audycji.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 15.10.2020
1234567