Środa, 27 stycznia 2021 r.   Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego
Polskie Radio PiK » Regionalny Punkt Widzenia
Spółdzielnia

Regionalny Punkt Widzenia


Regionalny Punkt Widzenia - codziennie inna perspektywa:
- w poniedziałek o gospodarce - jej korzeniach i perspektywach, a także procesach, które warto zrozumieć mówi Michał Słobodzian;
- we wtorek o inicjatywach społecznych mówi Adriana Andrzejewska-Kuras;
- w środę o kulturze, najważniejszych wydarzeniach ją kreujących w regionie mówi Iwona Muszytowska-Rzeszotek;
- w czwartek o zjawiskach społecznych mówią Michał Jędryka i Wojciech Sobociński;
- w piątek o polityce dla każdego z eksperckim podsumowaniem najważniejszych wydarzeń mówi Michał Słobodzian

Zapraszają : Michał Słobodzian, Adriana Andrzejewska-Kuras, Iwona Muszytowska-Rzeszotek, Michał Jędryka i Wojciech Sobociński.

27 stycznia 2021

"Regionalny Punkt Widzenia" wyrusza w podróż. 24 stycznia przypadała 100 rocznica urodzin Tony'ego Halika, podróżnika, korespondenta, autora filmów i książek. Urodził się w Toruniu i właśnie tu działa od 2003 roku Muzeum Podróżników jego imienia. Tu znajduje się imponująca kolekcja po podróżniku. W programie pomówimy o idei powstania placówki i o związkach Ton'yego halika z regionem. Opowie o tym Magdalena Nierzwicka, kierownik Działu Kultury Pozaeuropejskiej Muzeum Okręgowego w Toruniu. Halika wspominać będą autor obszernej biografii podróżnika, Mirosław Wlekły oraz innicjatorka powstania muzuem w Toruniu, Elżbieta Dzikowska.

Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.

26 stycznia 2021

Stowarzyszenie "Dzięki Wam" z Bydgoszczy niebawem będzie obchodzić 2. rocznicę działalności. Ale związani z nim ludzie pomagali już wcześniej. Wszystko zaczęło się od nawałnicy w 2017 roku. Udalo się przeprowadzić remont u poszkodowanych. Potem były remonty po pożarach. Teraz wolontariusze robią remont łazienki pana Romualda, który opiekuje się niepełnosprawną żoną, mimo własnych chorób.

25 stycznia 2021

Świadczenia postojowe i zwolnienie z obowiązku opłacania składek, to tylko niektóre propozycje dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej. Rząd podkreśla, że jak dotąd na pomoc dla przedsiębiorców przeznaczono 175 miliardów złotych. Planowane są kolejne wielomiliardowe wydatki. Sprawdzimy także czy firmy, mimo kryzysu, poszukują pracowników z zagranicy. Powiemy o pierwszej w Polsce karze dla "youtubera", który zachęcał do udziału w piramidzie finansowej.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 25.01.2021

23 stycznia 2021

Rośnie napięcie wśród przedsiębiorców, ale zapowiadana akcja otwierania biznesów, mimo restrykcji, nie okazała się masowa. Do firm płynie pomoc z kolejnej branżowej tarczy finansowej. Rada Przedsiębiorczości krytykuje działania rządu, dotyczące ograniczeń w gospodarce.

Sprawdzimy także, z jakimi problemami borykają się przedsiębiorcy handlujący z Wielką Brytanią? Odpowiemy na pytanie, czy po brexicie można do Wielkiej Brytanii wywieźć pyszną, pachnącą domem swojską kiełbasę? Będą także ważne informacje dla osób, które chcą skorzystać z tak zwanego małego ZUS-u plus.

Regionalny Punkt Widzenia wyjątkowo w sobotę, po godzinie 18.00.

Zaprasza Michał Słobodzian.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 23.01.2021

22 stycznia 2021

Szybkie otwarcie gospodarki czy ostrożne działanie z myślą o ewentualnej trzeciej fali pandemii? Przed rządem trudne decyzje. Mówić będziemy także o projekcie ustawy, dotyczącym wolności słowa w Internecie i polskich oczekiwaniach wobec prezydentury Joe Bidena.

Goście Michała Słobodziana:
- prof. Janusz Golinowski, politolog z UKW w Bydgoszczy;
- dr Patryk Tomaszewski, politolog z UMK w Toruniu;
- dr Marcin Wałdoch, politolog z UKW w Bydgoszczy.

21 stycznia 2021

Tym razem zajmiemy się rolą serwisów społecznościowych i platform cyfrowych w komunikacji społecznej i politycznej. Zaprasza Michał Jedryka.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 21.01.2021

20 stycznia 2021

Przygotowała Iwona Muszytowska-Rzeszotek.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 20.01.2021

19 stycznia 2021

Rolnictwo Wspierane Społecznie to coraz popularniejszy trend. Gospodarz wie, że będzie miał klientów na swoje plony, a klient, że dostaje warzywa i owoce ze sprawdzonego źródła, ze zrównoważonej, naturalnej uprawy. RWS to społeczność, w której wszystkie strony biorą jednakową odpowiedzialność nie tylko w przypadku urodzaju, ale też klęski żywiołowej. O działających w naszym województwie RWS-ach w audycji. Zaprasza Adriana Andrzejewska-Kuras.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 19.01.2021

17 stycznia 2021

W czasie pandemii wzrosła liczba sprzedanych i przeczytanych książek. Książka była najpopularniejszym prezentem na gwiazdkę. Sprawdzamy, jak przekłada się to na działalność bibliotek, które w ubiegłym roku, przez blisko trzy miesiące, były zamknięte. Odwiedzimy Książnicę Kopernikańską w Toruniu, Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bydgoszczy a także Bibliotekę i Dom Kultury w Piotrkowie Kujawskim, i Bibliotekę Gminną w Lubiczu. Co i ile czytają mieszkańcy naszego regionu, jak biblioteki utrzymują kontakt z czytelnikami i jak poszerzyła się ich oferta, także kulturalna? Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 17.01.2021
1234567