Czwartek, 06 maja 2021 r.   Imieniny: Judyty, Jakuba, Filipa
Polskie Radio PiK » Regionalny Punkt Widzenia
Plichta

Regionalny Punkt Widzenia


Regionalny Punkt Widzenia - codziennie inna perspektywa:
- w poniedziałek o gospodarce - jej korzeniach i perspektywach, a także procesach, które warto zrozumieć mówi Michał Słobodzian;
- we wtorek o inicjatywach społecznych mówi Adriana Andrzejewska-Kuras;
- w środę o kulturze, najważniejszych wydarzeniach ją kreujących w regionie mówi Iwona Muszytowska-Rzeszotek;
- w czwartek o zjawiskach społecznych mówią Michał Jędryka i Wojciech Sobociński;
- w piątek o polityce dla każdego z eksperckim podsumowaniem najważniejszych wydarzeń mówi Michał Słobodzian

Zapraszają : Michał Słobodzian, Adriana Andrzejewska-Kuras, Iwona Muszytowska-Rzeszotek, Michał Jędryka i Wojciech Sobociński.

5 maja 2021

Robert Małecki to pisarz z kujawsko-pomorskiego, autor niezwykle poczytnych i nagradzanych kryminałów. Okazją do spotkania jest jego najnowsza książka "Zmora", w której opisuje historię zaginięcia 7 letniego chłopca w latach 80-tych XX wieku. Z autorem porozmawiamy o kulisach powstania tej powieści, o zaginięciach i poszukiwaniach oraz o odkrywaniu rodzinnych tajemnic. Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.

4 maja 2021

Bydgoszczanka, Katarzyna Galant, to polonistka z wykształcenia, nauczycielka z zawodu i mama dwójki dzieci. Niedawno zaczęła tworzyć słuchowiska, bo uznała że brakuje mądrych treści na rynku podcastów dla najmłodszych. Postanowiła więc stworzyć je sama i podzielić się nimi z innymi. W swoich pracach nienachalnie uczy samoakceptacji, tolerancji i zrozumienia dla osób z niepełnosprawnościami, a także stara się wychowywać pokolenie świadomych czytelników. Oprócz słuchowisk jest też autorką "wierszyków-masażyków", pomagających stworzyć fizyczną bliskość z dziećmi, a także radzi rodzicom, jak wychować samodzielne pewne siebie pociechy.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 4.05.2021

3 maja 2021

Exploseum w Bydgoszczy/fot. Wojciech Woźniak
Exploseum w Bydgoszczy/fot. Wojciech Woźniak
O Exploseum - oddziale Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Placówka prezentuje pozostałości architektury przemysłowej na obszarze byłej DAG Fabrik Bromberg. Rozmowa z kustoszem Andrzejem Borsukiem i Mariuszem Gotowiczem, na co dzień doradcą podatkowym, a po godzinach harcerzem i pasjonatem historii, który od lat poznaje teren byłej fabryki umieszczonej w Puszczy Bydgoskiej. Audycja Wojciecha Sobocińskiego.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 3.05.2021
Na terenie byłej DAG Fabrik Bromberg. Wideo Mariusz Gotowicz

2 maja 2021

Gośćmi audycji będą politolodzy prof. Janusz Golinowski i doktor Sławomir Sadowski, a rozmawiać będziemy o grach politycznych wokół Planu Odbudowy, oraz o rozwoju sytuacji na wschodzie Europy.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 2.05.2021

1 maja 2021

Osoby dotknięte wadą genetyczną, zwaną zespołem Downa i ich rodzice, tworzą prężnie działające środowisko wsparcia. Rozmawiamy z animatorami tego środowiska, Piotrem Częstochowskim i Magdaleną Mac, o ich problemach i o trudnościach na jakie natrafiają w okresie epidemicznym.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 1.05.2021

28 kwietnia 2021

40 lat temu 25 kwietnia 1981 roku, Stara „Od Nowa” w Dworze Artusa – to właśnie wtedy i tu odbył się pierwszy koncert zespołu Republika. Na scenie było ich pięciu, nie byli jeszcze ubrani w czarno-białe stroje, z koncertu byli raczej średnio zadowoleni i tak naprawdę z zagranego wówczas repertuaru została tylko jedna piosenka „Biała Flaga”... Zespół szybko wpisał się w kulturę miasta, regionu i Polski. Tworzyli nową jakość muzyczną. Dziś mówi się o zjawisku jakiego wcześniej nie było, a które narodziło się w Toruniu. O tym w audycji Iwony Muszytowskiej-Rzeszotek.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 28.04.2021

27 kwietnia 2021

Tegoroczni maturzyści są na ostatniej prostej przed egzaminem dojrzałości. W „Regionalnym Punkcie Widzenia” podpowiadamy, jak rozplanować pracę w ostatnim tygodniu, jak skutecznie powtórzyć materiał i co zrobić, by na maturze nie zjadł nas stres. Cenne rady w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras dają maturzystom ich starsi koledzy, psycholodzy oraz nauczyciel.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 27.04.2021

23 kwietnia 2021

Goście programu: socjolog prof. Radosław Sojak i politolog dr Sławomir Sadowski. Rozmawiamy o wzroście napięcia na Ukrainie i relacjach Polski i Europy na ten stan rzeczy a także o dalszej eskalacji napięcia wewnątrz Zjednoczonej Prawicy i o kryzysie przywództwa oraz transferach politycznych w opozycji. Zapytamy także ekspertów, czy wcześniejsze wybory w Polsce są prawdopodobne.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt widzenia z 23.04.2021
1234567