Sobota, 29 stycznia 2022 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Wydział Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem, nawet do ponad 100 km/h
Wydział Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem, nawet do ponad 100 km/h
Wydział Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym wiatrem, nawet do ponad 100 km/h
Polskie Radio PiK » Regionalny Punkt Widzenia
Leszczyńskiego

Regionalny Punkt Widzenia

Od poniedziałku do czwartku mówimy o sprawach ważnych, aktualnych, zawsze w odniesieniu do sytuacji w regionie. Wśród tematów m.in.:

- rynek pracy

- gospodarka odpadami

- rodziny zastępcze

- program Senior +

- gospodarka wodna

- rzemiosło

- kondycja kin

- gospodarka leśna

- sytuacja i rola bibliotek

- kluby sportowe

- rewitalizacja zabytków

- uczelnie - ciekawe, nowatorskie projekty naukowe

- sytuacja fundacji, stowarzyszeń

- niepełnosprawni - aktywizacja, dostęp do urzędów

W każdy piątek podsumowujemy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia z udziałem ekspertów reprezentujących uczelnie naszego regionu.

31 stycznia 2022

Inwestycje kulturalne w Bydgoszczy. Przed tygodniem podpisano umowę, a już w środę ruszyła budowa kampusu Akademii Muzycznej, za chwilę zostanie otwarty Teatr Kameralny, niedługo relacjonować będziemy wbicie pierwszej łopaty pod budowę czwartego kręgu opery, jest też już projekt rozbudowy Filharmonii Pomorskiej i pomysł wykupienia budynku Drukarni na potrzeby Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.
Czy inwestycje kulturalne to przy innych codziennych potrzebach mieszkańców "wyrzucony pieniądz"?

O inwestowaniu w kulturę w RPW rozmawiać będą profesor Dariusz Markowski - przewodniczący Rady ds. estetyki miasta Bydgoszczy, oraz Henryk Martenka - prezes Stowarzyszenia Dziedzictwo Andrzeja Szwalbego; a swoje pomysły przedstawią Maciej Puto - dyrektor FP, Maciej Figas - dyrektor Opery Nova, Wacław Kuczma - dyrektor Muzeum Okręgowego.

28 stycznia 2022

Rozmawiać będziemy o sytuacji na Ukrainie i o ewentualności rosyjskiej agresji, o tym jaką cenę wolności obywatelskich można zapłacić za walkę z epidemią, a także o tym, kto ma asy w rękawie w sprawie Pegasusa. Ekspertami komentującymi wydarzenia kończącego się tygodnia będą prof. Radosław Sojak i dr Sławomir Sadowski.
Polskie Radio PiK - Regioanlny Punkt Widzenia z 28.01.2022

27 stycznia 2022

1 procent podatku. Komu, dlaczego i w jaki sposób warto go przekazywać? Co to są organizacje pożytku publicznego? W czwartkowym RPW na te pytania odpowiedzą: doradca podatkowy oraz przedstawiciele Rady Pożytku Publicznego przy Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Marszałkowskim i Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Wsparcia Organizacji Pozarządowych "Tłok".
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 27.01.2022

26 stycznia 2022

W Bydgoszczy wystartował nowy projekt Bydgoskiego Wyłącznika Antysmogowego. Na najbardziej zanieczyszczonych osiedlach mają powstać lokalne grupy antysmogowe, których zadaniem będzie informowanie i zachęcanie mieszkańców do dbałości o jakość powietrza. Liderem projektu jest Pracownia Zrównoważonego Rozwoju w Toruniu, a sam projekt może być wzorem dla innych kujawsko-pomorskich miast, w tym najbardziej zanieczyszczonej Brodnicy i Grudziądza.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 26.01.2022

25 stycznia 2022

Od kilku lat w całej Polsce i w naszym regionie, maleje liczba rodzin zastępczych. Placówki opiekuńczo-wychowawcze są przepełnione, bo dzieci, które nie mogą wychowywać się w naturalnej rodzinie nadal jest dużo. Zastanowimy się, co jest przyczyną kryzysu rodzicielstwa zastępczego i porozmawiamy o tym, jak tworzenie kameralnych domów dziecka zmieniło instytucjonalną pieczę zastępczą. Zaprasza Agnieszka Marszał.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 25.01.2022

24 stycznia 2022

Właśnie opublikowano ranking szkół ponadpodstawowych. W „Regionalnym Punkcie Widzenia” o najlepszych szkołach zawodowych. Które warto wybrać? Kogo kształcą technika, a kogo „branżówki”? Czy warto kierować się rankingami? Zaprasza Magda Jasińska.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 24.01.2022

21 stycznia 2022

Porozmawiamy o tak zwanej aferze Pegasusa i o tym czy są szanse na powstanie komisji śledczej, o kolejnych odsłonach sporu z Komisją Europejską, a także o metodach walki z epidemią oraz ich społecznych i politycznych konsekwencjach. Zaprasza Michał Jędryka.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 21.01.2022

20 stycznia 2022

Przygotowała Adriana Andrzejewska-Kuras.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 20.01.2022

19 stycznia 2022

Przygotował Wojciech Sobociński.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 19.01.2022
1234567