Poniedziałek, 05 grudnia 2022 r.   Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Polskie Radio PiK » Regionalny Punkt Widzenia
Forum Rolnika 2022

Regionalny Punkt Widzenia

Od poniedziałku do czwartku mówimy o sprawach ważnych, aktualnych, zawsze w odniesieniu do sytuacji w regionie. Wśród tematów m.in.:

- rynek pracy

- gospodarka odpadami

- rodziny zastępcze

- program Senior +

- gospodarka wodna

- rzemiosło

- kondycja kin

- gospodarka leśna

- sytuacja i rola bibliotek

- kluby sportowe

- rewitalizacja zabytków

- uczelnie - ciekawe, nowatorskie projekty naukowe

- sytuacja fundacji, stowarzyszeń

- niepełnosprawni - aktywizacja, dostęp do urzędów.


W każdy piątek podsumowujemy najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia z udziałem ekspertów reprezentujących uczelnie naszego regionu.

5 grudnia 2022

Zajęcia pozalekcyjne. Czy warto zapisywać dziecko na zajęcia pozalekcyjne? Czy takie zajęcia powinny dopełniać szkolną edukację, czy mają pomóc rozwijać pasję? Jak znaleźć balans i nie wypełniać do końca czasu wolnego dzieci? O tym dyskutować będą przedstawiciele bydgoskiego Pałacu Młodzieży i włocławskiego Browaru B.

2 grudnia 2022

Wydarzenia kończącego się tygodnia będą komentować w naszym studiu prof. Janusz Golinowski i dr Marcin Wałdoch. Porozmawiamy między innymi o narastającym sporze wewnątrz koalicji rządowej co do taktyki gry z Komisją Europejską, przywróceniu sędziego Tulei, a także próbach powołania sejmowej komisji i o rzeczywistych wpływach Rosji w III RP.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 2.12.2022

1 grudnia 2022

O seniorkach, które w wieku już dojrzałym zostały trenerkami różnych aktywności fizycznych. Połączyły swoje siły i stworzyły grupę "Teraz My". Na prowadzonych przez nie treningach gromadzą się nie tylko osoby w zaawansowanym wieku. Wyjątkowe trenerki motywują do dbania o zdrowie i zachęcają do podejmowania sportowych wyzwań każdego.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 1.12.2022

30 listopada 2022

Otyłość u dzieci. Jak się kształtuje opieka nad takimi dziećmi w regionie i jakimi są działaniami profilaktycznymi są one objęte?
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 30.11.2022

29 listopada 2022

Prywatni kolekcjonerzy i ich współpraca z instytucjami kultury – to temat naszego dzisiejszego spotkania. Dzięki nim przygotowanych zostało wiele ciekawych wystaw, publikacji albumowych, opracowań. Sa inspiracją dla muzealników i historyków sztuki , współtworzą także nasze regionalne dziedzictwo kulturowe. Dziś w programie właśnie o tym opowiedzą Katarzyna Kluczwajd, Katarzyna Paczuska, Anna Kroplewska, Antoni Michalaka oraz Andrzej Lubawy. Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 29.11.2022

28 listopada 2022

Jak wygląda obecnie rynek pracy? Czy spowolnienie gospodarcze będzie skutkować słabszym wzrostem płac, czy znacznym wzrostem bezrobocia?
Czy podwyżka w przyszłym roku składki ZUS dla przedsiębiorców będzie gwoździem do trumny dla wielu mikrofirm? Jaką rolę odgrywają w obecnej sytuacji związki zawodowe.

O tym dyskutować będą przedstawiciele związków zawodowych i Pracodawców Pomorza i Kujaw.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 28.11.2022

25 listopada 2022

Goście programu: prof. Janusz Golinowski, politolog i prof. Radosław Sojak, socjolog. Rozmawiamy o Kongresie Platformy Obywatelskiej i przedstawionym programie tej partii, o tym kto ma rację w sporze o sposób finansowania samorządów? Zastanawiamy się czy sytuacja w śląskim sejmiku ma wpływ na politykę krajową, a także o sytuacji w Unii Europejskiej, a w szczególności o kryzysie energetycznym i próbach jego rozwiązania.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 25.11.2022

23 listopada 2022

Byliśmy już na dobrej drodze do poprawy jakości powietrza w Polsce. Wiele gospodarstw domowych przeszło na odnawialne źródła energii, a programy prowadzone przez Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspierały wymieniających piece kaflowe czy kopciuchy. Jednak tegoroczny sezon grzewczy napawa niepokojem. Już pojawiają się ostrzeżenia przed smogiem. Jakie działania podejmą w tej sprawie strażnicy miejscy, gdy otrzymają sygnały o spalaniu śmieci, plastiku czy starych mebli? Co planują członkowie osiedlowych grup antysmogowych i przedstawiciele bydgoskiego wyłącznika antysmogowego?
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 23.11.2022

22 listopada 2022

Niecodzienny wolontariat. Grupa ludzi wchodzi do zakładów karnych, aby "podawać rękę" osadzonym. Dlaczego to robią? Wierzą, że w każdym człowieku tkwią pokłady dobra i każdy ma szansę na zmianę. W audycji, ich misja także oczami byłego osadzonego.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 22.11.2022
1234567