Piątek, 23 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Polskie Radio PiK » Regionalny Punkt Widzenia
Plichta

Regionalny Punkt Widzenia


Regionalny Punkt Widzenia - codziennie inna perspektywa:
- w poniedziałek o gospodarce - jej korzeniach i perspektywach, a także procesach, które warto zrozumieć mówi Michał Słobodzian;
- we wtorek o inicjatywach społecznych mówi Adriana Andrzejewska-Kuras;
- w środę o kulturze, najważniejszych wydarzeniach ją kreujących w regionie mówi Iwona Muszytowska-Rzeszotek;
- w czwartek o zjawiskach społecznych mówią Michał Jędryka i Wojciech Sobociński;
- w piątek o polityce dla każdego z eksperckim podsumowaniem najważniejszych wydarzeń mówi Michał Słobodzian

Zapraszają : Michał Słobodzian, Adriana Andrzejewska-Kuras, Iwona Muszytowska-Rzeszotek, Michał Jędryka i Wojciech Sobociński.

23 kwietnia 2021

Goście programu: socjolog prof. Radosław Sojak i politolog dr Sławomir Sadowski. Rozmawiamy o wzroście napięcia na Ukrainie i relacjach Polski i Europy na ten stan rzeczy a także o dalszej eskalacji napięcia wewnątrz Zjednoczonej Prawicy i o kryzysie przywództwa oraz transferach politycznych w opozycji. Zapytamy także ekspertów, czy wcześniejsze wybory w Polsce są prawdopodobne.

22 kwietnia 2021

Z nieukrywana satysfakcja środowiska walczące o prawa zwierząt przyjęły wyrok, jaki zapadł w sprawie pseudo hodowli w jednej z podbydgoskich gmin. I choć wyrok w tej sprawie z 2017 roku już zapadł, to jednak Sąd Okręgowy w Bydgoszczy zdecydował o zaostrzeniu kary bezwzględnego pozbawienia wolności dla małżeństwa trudniącego się tym haniebnym procederem. Jest to, jak dotąd, najwyższy wyrok w Polsce w sprawach o znęcanie się nad zwierzętami. Działania wymiaru sprawiedliwości jasno pokazują, że taka "działalność gospodarcza" zasługuje na surowe traktowanie. W programie poznamy kulisy pseudo hodowli i przebieg sądowych procesów w tych sprawach, oczami inspektorów i biegłych sądowych, a także lekarzy weterynarii.

21 kwietnia 2021

Gościem programu będzie Wiesław Marcysiak, poeta, autor piosenek, tłumacz, wykładowca i nauczyciel. Porozmawiamy o jego najnowszej płycie "Kwadratowe słońca", posłuchamy piosenek i wierszy.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 21.04.2021

20 kwietnia 2021

Bydgoscy licealiści z różnych szkół połączyli siły w ważnej dla nich sprawie. Chcą edukować swoich rówieśników i wszystkich tych, którzy pragną żyć bardziej ekologicznie. Podczas trwającego właśnie wydarzenia "Ekoweek" pokazują, że życie w zgodzie z naturą wcale nie jest trudne, czasochłonne i kosztowne. Na ich facebookowym profilu można oglądać wywiady, rozmowy i relacje live, które mają zainspirować odbiorców do zmiany nawyków na bardziej ekologiczne.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 20.04.2021

15 kwietnia 2021

14 kwietnia obchodziliśmy święto chrztu Polski. Czy Polska jest jeszcze narodem chrześcijańskim? Jakie są kryteria przynależności społeczeństwa do chrześcijaństwa? Co oznacza pojawiający się czasem w publicystyce termin „postchrześcijaństwo”? Poznamy punkt widzenia historyka, politologa i socjologa.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 15.04.2021

14 kwietnia 2021

Mówić będziemy o nowej płycie Grzegorza Pleszyńskiego i Adeli Konop zatytułowanej "Finlandia". Posłuchamy również fragmentów wspólnej pracy obojga artystów.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 14.04.2021

13 kwietnia 2021

Spotkanie z Grzegorzem Nadolnym człowiekiem wielu pasji: muzyk, pedagog, instruktor szybownictwa, fotografik i początkujący artysta malarz. Skąd bierze czas na realizację swoich pasji?

Przypomnimy rozmowę z Romanem Krystem, który opowiada o swojej kolekcji bydgoskich akordeonów. Kolekcja ta została zakupiona przez bydgoski MCK i będzie można ją podziwiać w Ostromecku.

Rozmowa z doktorem Pawłem Rajewskim o tym, w którym miejscu pandemii jesteśmy i o przyspieszeniu w naszym województwie programu szczepień.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 13.04.2021

12 kwietnia 2021

Lokalne Grupy działania to platformy zrzeszające lokalne organizacje, stowarzyszenia i osoby, zarówno z sektora publicznego, a takze prywatnego i pozarządowego. Aktualne Lokalne Grupy działania zakończyły nabory wniosków o przyznanie grantów na społeczne cele swojej społeczności. Teraz Rady owych grup przystąpią do wyboru najlepszych, które otrzymają finansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jakie projekty zgłosiły Grupy Lokalnego Dzialania z Bydgoszczy, Golubia Dobrzynia i Borów Tucholskich? Jak mają znienic życie tych lokalnych społeczności.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 12.04.2021
1234567