Niedziela, 01 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Nadii, Justyna, Juliana
Polskie Radio PiK » Regionalny Punkt Widzenia
Harte Zeiten / Ciężkie Czasy

Regionalny Punkt Widzenia


Regionalny Punkt Widzenia - codziennie inna perspektywa:
- w poniedziałek o gospodarce - jej korzeniach i perspektywach, a także procesach, które warto zrozumieć mówi Michał Słobodzian;
- we wtorek o inicjatywach społecznych mówi Adriana Andrzejewska-Kuras;
- w środę o kulturze, najważniejszych wydarzeniach ją kreujących w regionie mówi Iwona Muszytowska-Rzeszotek;
- w czwartek o zjawiskach społecznych mówią Michał Jędryka i Wojciech Sobociński;
- w piątek o polityce dla każdego z eksperckim podsumowaniem najważniejszych wydarzeń mówi Michał Słobodzian

Zapraszają : Michał Słobodzian, Adriana Andrzejewska-Kuras, Iwona Muszytowska-Rzeszotek, Michał Jędryka i Wojciech Sobociński.

30 lipca 2021

Rząd skierował do konsultacji projekt zmian podatkowych wprowadzanych w ramach projektu "Polski Ład". Czy propozycje mogą przełożyć się na wzrost poparcia dla Zjednoczonej Prawicy? Rząd zamierza wydać zalecenia o obowiązkowych szczepieniach dla kilku grup zawodowych. Rozważane są też pomysły wprowadzenia restrykcji dla osób, które się nie zaszczepiły. Czy w walce z Covid-19 potrzebne są nowe działania? Porozmawiamy także o relacjach Polski i USA w kontekście projektu zmian ustawy medialnej i amerykańsko-niemieckiego porozumienia w sprawie Nord Stream 2.

Goście Michała Słobodziana:
- prof. Janusz Golinowski, politolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
- dr Sławomir Sadowski, politolog z UKW w Bydgoszczy.

29 lipca 2021

Branża turystyczna odbudowuje się po lockdownie. Przybyło nowych miejsc do odwiedzania, np. odrestaurowane bydgoskie Młyny Rothera, a miejsca od dawna odwiedzane przez turystów przygotowały nową ofertę, np. Pałac w Ostromecku.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 29.07.2021

28 lipca 2021

Pisze od zawsze. Zawsze też chciała pisać przede wszystkim dla kobiet. Jej trzy powieści zostały znakomicie przyjęte przez czytelniczki. Najnowsza, czwarta książka miała swoja premierę 10 czerwca. Pisarka Joanna Skonieczna - pseudonim J.Harrow - jest bydgoszczanką. W Bydgoszczy mieszka, pracuje i pisze. Bydgoszcz i okolice są również bohaterami jej historii. W audycji z cyklu „Regionalny Punk Widzenia” rozmawiamy o tym jak się pisze książki nie tylko dla kobiet, jak bardzo inspirujący jest region, czy pisanie to tylko pasja i na ile pandemia wpływa na pracę autorki książek. Zaprasza Bogumiła Wresilo.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 28.07.2021

27 lipca 2021

Niepełnosprawność jest już dla nas coraz bardziej naturalna. Osoby z niepełnosprawnościami coraz częściej funkcjonują normalnie w społeczeństwie. Ale niepełnosprawność zwierząt to wciąż dla nas temat tabu. Oswaja go Aleksandra Stasiorowska z Fundacji „Kociniec - Koci Sierociniec”. Ratuje koty, a potem swoim niepełnosprawnym podopiecznym znajduje dom. Obecnie swojego opiekuna na całe życie szukają Faith i Witcher. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 27.07.2021

26 lipca 2021

Stabilizacja, ale i rozwój w branżach: budowlanej i przemysłowej - tak w wielkim skrócie można podsumować barometr zatrudnienia na najbliższe miesiące, przygotowany przez firmę ManpowerGroup. W trzecim kwartale 2021 roku ponad 80 procent przedsiębiorców zamierza utrzymać liczbę pracowników na niezmienionym poziomie. Z kolei 13 procent firm z branży przemysłowej i 15 procent z branży budowlanej zamierza zatrudniać nowe osoby. Jacy pracownicy są najbardziej poszukiwani? Między innymi o tym w audycji Michała Słobodziana.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 26.07.2021

24 lipca 2021

Czy Polska powinna uznać wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego? Komisja Europejska stawia Polsce ultimatum w tej sprawie. Jaka może być reakcja rządu? Mówić będziemy także między innymi o sytuacji w Platformie Obywatelskiej po powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki, o dalszych losach proponowanej przez PiS nowelizacji ustawy medialnej i o wyborze prof. Marcina Wiącka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.

Goście Michała Słobodziana:
- prof. Radosław Sojak, socjolog z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
- dr Sławomir Sadowski, politolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 24.07.2021

22 lipca 2021

Przygotował Wojciech Sobociński.
Polskie Radio PiK - Regionalny punkt widzenia z 22.07.2021

21 lipca 2021

Będzie bardziej sportowo, choć z naszym gościem spotykamy się na wystawie zatytułowanej "Moje igrzyska". W Brodnickim Muzeum w Bramie Chełmińskiej oglądać można wystawę olimpijskich pamiątek Wojciecha Kupczyka, który od 2004 roku jeździ na największe sportowe imprezy świata. Był w Atenach, Turynie, Pekinie, Vancouver, Londynie oraz w Rio de Janeiro. Niestety, w tegorocznych igrzyskach w Tokio, z powodu pandemii, nie weźmie udziału. Ale olimpijska podróż i tak się odbędzie. Przeżyć możemy ją w Brodnicy. Przy okazji przekonamy się jak region Brodnicki promowany jest przez niego na świecie. Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 21.07.2021

20 lipca 2021

W audycji „Regionalny Punkt Widzenia” rozmawiamy o programie „Kuźnia Liderów Regionu”. Młodzi ludzie uczą się praktycznych umiejętności np. zdobywania pieniędzy na projekty cz prowadzenia debaty, ale i wrażliwości na drugiego człowieka. W przyszłości mają nie tylko robić karierę, ale i działać dla dobra społeczeństwa. Zaprasza Adriana Andrzejewska-Kuras.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 20.07.2021
1234567