Czwartek, 21 października 2021 r.   Imieniny: Urszuli, Hilarego, Jakuba
Polskie Radio PiK » Regionalny Punkt Widzenia
ogłoszenie własne wydawcy

Regionalny Punkt Widzenia


Regionalny Punkt Widzenia - codziennie inna perspektywa:
- w poniedziałek o gospodarce - jej korzeniach i perspektywach, a także procesach, które warto zrozumieć mówi Michał Słobodzian;
- we wtorek o inicjatywach społecznych mówi Adriana Andrzejewska-Kuras;
- w środę o kulturze, najważniejszych wydarzeniach ją kreujących w regionie mówi Iwona Muszytowska-Rzeszotek;
- w czwartek o zjawiskach społecznych mówią Michał Jędryka i Wojciech Sobociński;
- w piątek o polityce dla każdego z eksperckim podsumowaniem najważniejszych wydarzeń mówi Michał Słobodzian

Zapraszają : Michał Słobodzian, Adriana Andrzejewska-Kuras, Iwona Muszytowska-Rzeszotek, Michał Jędryka i Wojciech Sobociński.

21 października 2021

Poszukiwacze przeszłości - historycy i archeolodzy z zamiłowania - coraz częściej prowadzą swoje poszukiwania, z użyciem własnych środków i za własne pieniądze. Jak to robią, co znajdują? Odpowiedzi w audycji „Regionalny Punkt Widzenia”. Zaprasza Michał Jędryka.

20 października 2021

Wystąpili w osiemnastu krajach, realizują muzyczne projekty promujące polską muzykę, współpracują z muzykami ze Szwecji, do współpracy zapraszają najwybitniejszych solistów, nagrali kilka płyt. Toruński zespół Multicamerata rozpoczął swój 30. jubileuszowy sezon artystyczny. Z tej okazji gościem audycji będzie Henryk Giza - założyciel, kierownik zespołu oraz wiolonczelista i organizator ponad 1000 koncertów. Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 20.10.2021

19 października 2021

W audycji mówiliśmy o programie „Praca dla więźniów”, który pomóc ma w resocjalizacji osadzonych. Dzięki pracy w „Lasach Państwowych” uczą się oni odpowiedzialności, ale także odpracowują swój dług względem społeczeństwa, sadząc las czy sprzątając go dla wspólnego dobra. Mają też szansę opłacić alimenty czy zobowiązania wobec ofiar. Do wysłuchania audycji zaprasza Adriana Andrzejewska-Kuras.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 19.10.2021

18 października 2021

Najnowsze doniesienia ze świata ekonomii. Mówić będziemy o rosnącej inflacji i rekordowych cenach benzyny. O planowanych dopłatach do prądu dla najuboższych i powracających wątpliwościach wokół klimatycznego projektu FiT for 55.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 18.10.2021

17 października 2021

Jakie działania wobec Polski podejmie Komisja Europejska po ostatnim orzeczeniu Trybunały Konstytucyjnego? Szefowa Komisji wskazuje kilka możliwości, nie ma wśród nich blokowania pieniędzy z Krajowego Funduszu Odbudowy. O tym co czeka nas w relacjach z Unią Europejską mówić będziemy w niedzielnej audycji. Powrócimy także do projektu budowy stałej zapory na wschodniej granicy. Mówić będziemy także miejscu Nowej Lewicy na scenie politycznej.

Goście Michała Słobodziana:
- prof. Janusz Golinowski, politolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
- dr Sławomir Sadowski, politolog z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 17.10.2021

14 października 2021

W tym tygodniu w Bydgoszczy odbyły się kolejne Targi Pracy, na które zjechali przedstawiciele ponad 100 pracodawców z Kujaw i Pomorza. Jaki jest nasz regionalny rynek pracy? W Bydgoszczy poziom bezrobocia to zaledwie 3 procent, ale w Grudziądzu to już 10 procent. W Solcu Kujawskim brakuje rąk do pracy w firmach Parku Przemysłowego. Jaki jest nasz regionalny rynek pracy. Dlaczego południowo wschodnia ściana naszego województwa generuje największy odsetek tych, którzy gotowi są dać pracę? Jak ściągamy do regionu inwestorów, którzy mogą gwarantować dobrze płatna pracę?
Polskie Radio PiK -Regionalny Punkt Widzenia z 14.10.2021

13 października 2021

W Regionalnym Puncie Widzenia mówimy dziś o pamiątkach naszej regionalnej historii, które ilustrują wydarzenia , które miały tu miejsce oraz ludziach, którzy te historie tworzyli. Muzeum Okręgowe w Toruniu realizuje projekt podążający śladami bohaterów romantycznych. To Ignacy Łyskowski, Zygmunt Działowski, Adam Sierakowski, Michał Sczaniecki i Ludwik Ślaski. Nazwiska te mogą być nam znane chociażby z nazw ulic, my postaramy się opowiedzieć dlaczego trafiły one na szyldy i tablice, dlaczego staramy się je upamiętniać. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w swoim cyklu przybliża znanych fotografów naszego regionu to między innymi Michał Kokot z Obrowa, Czesław Kuchta z Torunia czy Jerzy Riegel z Bydgoszczy. Odwiedzimy także podtoruńską Złotorię gdzie pielęgnowane są tradycje związane m.in. z podpisaniem w tym miejscu I Pokoju Toruńskiego. Zaprasza Iwona Muszytowska-Rzeszotek.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 13.10.2021

12 października 2021

Pomagają młodzieży z problemami wyjść na prostą. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu realizuje dwa projekty, w ramach których młodzi ludzie mają szansę na zmianę swojego życia. Mają zapewnioną pomoc specjalistów, możliwość zrobienia kursów, ale też ciekawego spędzenia czasu. To rozszerza ich horyzonty i pomaga w uspołecznieniu. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej-Kuras.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 12.10.2021

11 października 2021

Rada Polityki Pieniężnej podniosła stopy procentowe. Czy decyzja może wpłynąć na ograniczenie inflacji? Czy należy spodziewać się kolejnych decyzji o podniesieniu stóp? W jaki sposób te działania mogą wpłynąć na kredyty hipoteczne? Między innymi o tym w poniedziałkowej audycji. Mówić będziemy także o zastrzeżeniach Solidarności do klimatycznego projektu Fit for 55 i o projekcie emerytury stażowej.
Polskie Radio PiK - Regionalny Punkt Widzenia z 11.10.2021
1234567