Polskie Radio PiK
z 9 stycznia 2019 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

Bohaterskie, ale okupione także sporymi stratami - zdobycie niemieckiego pociągu pancernego to ciekawy incydent Powstania Wielkopolskiego w naszym regionie. Do walk o pociąg doszło w lutym 1919 roku pod Rynarzewem. Zdobycie pancerniaka kosztowało życie niemal 30 powstańców. Rynarzewo i pobliski Zamość to okolice, w których toczyły się szczególnie ostre walki między Polakami a Niemcami. W środowej audycji wspominac będziemy tamte wydarzenia. Regionalny punkt widzenia będzie emitowany ze szkoły podstawowej w Rynarzewie, gdzie w sposób szczególny upamiętniani są Powstańcy Wielkopolscy.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych.
12:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
12:10 Pytać każdy może

Czy polski uczeń jest przeciążony obowiązkami szkolnymi, czy odchorowuje szkolny stres? Konsultant wojewódzki do spraw psychologii klinicznej alarmuje, że uczniowie często nie radzą sobie ze szkolną rzeczywistością. Nie mają czasu na realizowanie swoich pasji. Po 8-u godzinach w szkole - kolejne godziny spędzają nad książką w domu. Nie brakuje jednak głosów, że ten "przeciążony" uczeń - czasami godzinami przesiaduje w wirtualnym świecie. Są też opinie, że to rodzice oczekują od szkół i od swoich dzieci dobrych wyników.
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:45 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.
15:00 Magazyn Informacyjny
Najważniejsze doniesienia z kraju i regionu.
15:07 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Kłopotliwa przesiadka na bydgoskich Kapuściskach. Część pasażerów narzeka na tymczasową organizację komunikacji związaną z potężnym remontem torowiska. By dotrzeć do centrum Bydgoszczy mieszkańcy Łęgnowa dojeżdżają na pętlę autobusową na Kapuściskach autobusem nr 73. Problem polega na tym, że na tym przystanku zatrzymuje się tylko ta jedna linia. Wszystkie inne autobusy zatrzymują się na kolejnym, oddalonym o kilkaset metrów, przystanku. Pokonanie takiego odcina to spory problem, szczególnie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Czy nie można wprowadzić rozwiązania bardziej przyjaznego dla mieszkańców?
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 Klasyka rocka

Historia muzyki rockowej, jej rozwój i wpływ na współczesny obraz gatunku. Przeboje legend rocka, aktualne wydarzenia, zapowiedzi koncertowe, premiery płytowe, goście.
19:00 Muzyka źródeł

MUZYKA ŹRÓDEŁ... Jaka to muzyka? Taka, w której najważniejszy jest człowiek i emocje, które przekazuje - czy to palcami ślizgającymi się po strunach gitary, czy to głosem kierowanym w stronę mikrofonu.
20:00 Obywatel PL

Audycja poświęcona edukacji obywatelskiej - zmiany w prawie, pracy, podatkowym, wyborczym, cywilnym, rodzinnym itp.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Literackie spotkania

W audycji omówimy najnowszy - już 18ty - numer czasopisma "Fabularie", a także porozmawiamy o Bydgoskim Informatorze Kulturalnym, którego 501 numer ukazał się w tym miesiącu. Gośćmi programu będą: Emilia Walczak, Marek Maciejewski i Michał Tabaczyński.
22:00 Wieczór z reportażem

Brytyjczycy, Francuzi, Belgowie, Włosi, Amerykanie, Rosjanie a nawet Australijczycy - Toruń w czasie II Wojny Światowej stał się miejscem przetrzymywania tysięcy jeńców wojennych. Więźniowie z krajów zachodnich byli lepiej traktowani od Rosjan. Ci przeżywali prawdziwą gehennę. Jaka była obozowa codzienność? Dlaczego więźniów traktowano w różny sposób? W jaki sposób jeńcy walczyli o przetrwanie? Zapraszamy do wysłuchania reportażu pod tytułem "Za drutem".