Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.   Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta
Polskie Radio PiK » Klasyka Rocka

Muzeum Rockowych Brzmień

Rock Wiecznie Zielony. Grafika: freeimages.com
Rock Wiecznie Zielony. Grafika: freeimages.com
Audycja ukazująca historię muzyki rockowej, jej rozwój i wpływ na współczesny obraz gatunku. Kamienie milowe rocka – sztandarowe hity i szeroki wachlarz stylistyk wywodzących się ze wspólnego, rockowego źródła. Najwybitniejsze postaci gatunku rockowego (polskie i zagraniczne) i wydarzenia z historii z nimi właśnie związane – w odniesieniu do kalendarium muzycznego i biografii legendarnych przedstawicieli świata muzyki rockowej.

W audycji obok przebojów legend rocka można zaznaczać aktualne wydarzenia związane z aktywnymi jeszcze przecież przedstawicielami tego gatunku – zapowiedzi koncertowe, premiery płytowe.

W miarę możliwości spotkań z legendami rocka, w środowej audycji pojawiać się mogą goście – wywiady żywe i rejestrowane.

W skrzynce pod adresem rock@radiopik.pl czekamy na sugestie Słuchaczy dotyczące tytułów, które powinny znaleźć się wśród pereł klasyki rocka. Państwa głosy mogą zainspirować kształt kolejnych środowych spotkań. Zaprasza Adam Droździk.

W najbliższej audycji

12 czerwca - po kolejnym skwarnym dniu być może dobrym środkiem na ukojenie będzie wieczorny przegląd klasycznych, rockowych dzieł. Zaszeleszczą kartki z kalendarza i niektóre z dat przypomną się brzmieniem dawnych, dobrych czasów. W dzisiejszym spotkaniu odkurzymy dźwięki, które podpisali: PETER GABRIEL, JOHN WETTON i ASIA, DAVID BOWIE, PINK FLOYD, THE TROGGS, BOSTON, THE KINKS, KANSAS, RUSH... Co jeszcze? Przekonamy się po godz. 22.03.

KLASYKA ROCKA w Polskim Radiu PiK. Słuchaczy bez alergii na rockowe dźwięki "z myszką" zaprasza Adam Droździk :)