Czwartek, 18 października 2018 r.   Imieniny: Juliana, Łukasza
Polskie Radio PiK » Klasyka Rocka

Muzeum Rockowych Brzmień

Rock Wiecznie Zielony. Grafika: freeimages.com
Rock Wiecznie Zielony. Grafika: freeimages.com
Audycja ukazująca historię muzyki rockowej, jej rozwój i wpływ na współczesny obraz gatunku. Kamienie milowe rocka – sztandarowe hity i szeroki wachlarz stylistyk wywodzących się ze wspólnego, rockowego źródła. Najwybitniejsze postaci gatunku rockowego (polskie i zagraniczne) i wydarzenia z historii z nimi właśnie związane – w odniesieniu do kalendarium muzycznego i biografii legendarnych przedstawicieli świata muzyki rockowej.

W audycji obok przebojów legend rocka można zaznaczać aktualne wydarzenia związane z aktywnymi jeszcze przecież przedstawicielami tego gatunku – zapowiedzi koncertowe, premiery płytowe.

W miarę możliwości spotkań z legendami rocka, w środowej audycji pojawiać się mogą goście – wywiady żywe i rejestrowane.

W skrzynce pod adresem rock@radiopik.pl czekamy na sugestie Słuchaczy dotyczące tytułów, które powinny znaleźć się wśród pereł klasyki rocka. Państwa głosy mogą zainspirować kształt kolejnych środowych spotkań. Zaprasza Adam Droździk.

W najbliższej audycji...

Pamiętasz...? Wspominaj z nami! :)
Pamiętasz...? Wspominaj z nami! :)
10 października - kolejna środa i kolejne spotkanie z muzyką ze starych płyt. Niektórych jeszcze niedawno trudno było nawet podejrzewać o obecność w klasyce, a jednak... Zabrzmią m.in. John Lennon, Freddie Mercury w duecie ze zmarłą niedawno Montserrat Caballe, a także zespoły Van Halen i King Crimson . W kartkach z rockowego kalendarza zaszeleści również wspomnienie grupy Nazareth . Nie zabraknie także propozycji naszych Słuchaczy. Zwiedzanie muzeum rocka rozpoczynamy o godz. 18.05 - "Klasyka Rocka w Polskim Radiu PiK"!

Do wspólnego zwiedzania Muzeum Rockowych Brzmień zaprasza Adam Droździk :)