Niedziela, 15 grudnia 2019 r.   Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana
Polskie Radio PiK » Klasyka Rocka

Muzeum Rockowych Brzmień

Rock Wiecznie Zielony. Grafika: freeimages.com
Rock Wiecznie Zielony. Grafika: freeimages.com
Audycja ukazująca historię muzyki rockowej, jej rozwój i wpływ na współczesny obraz gatunku. Kamienie milowe rocka – sztandarowe hity i szeroki wachlarz stylistyk wywodzących się ze wspólnego, rockowego źródła. Najwybitniejsze postaci gatunku rockowego (polskie i zagraniczne) i wydarzenia z historii z nimi właśnie związane – w odniesieniu do kalendarium muzycznego i biografii legendarnych przedstawicieli świata muzyki rockowej.

W audycji obok przebojów legend rocka można zaznaczać aktualne wydarzenia związane z aktywnymi jeszcze przecież przedstawicielami tego gatunku – zapowiedzi koncertowe, premiery płytowe.

W miarę możliwości spotkań z legendami rocka, w środowej audycji pojawiać się mogą goście – wywiady żywe i rejestrowane.

W skrzynce pod adresem rock@radiopik.pl czekamy na sugestie Słuchaczy dotyczące tytułów, które powinny znaleźć się wśród pereł klasyki rocka. Państwa głosy mogą zainspirować kształt kolejnych środowych spotkań. Zaprasza Adam Droździk.

11 grudnia 2019

„Pani kierowniczko... jak jest zima, to musi być zimno. Takie są odwieczne prawa natury!” Ale w muzeum rockowych dźwięków może być ciepło od wspomnień, choć niektórym doskwierać może kurz ze starych płyt... Dzisiaj zabrzmią THE EAGLES, QUEEN, BREAD, THE BEATLES a nawet MAREK GRECHUTA. Słuchacze zaproponowali m.in. TEN YEARS AFTER, GRUPĘ ABC a nawet LOCOMOTIV GT... Kto wie, czy później zaśniemy, czy zanurzymy się w naszych osobistych kolekcjach? Tak czy inaczej rozgrzejemy nieco ten grudniowy wieczór. Do końca naszych spotkań jeszcze tylko dwie środy z „Klasyką Rocka” w Polskim Radiu PiK. Jak co tydzień sesję odkurzania i wspomnień rozpoczynamy o godz.22.03 - Późno? Lepiej późno niż wcale :)

Będzie się działo... a raczej kurzyło! Słuchaczy bez alergii na rockowe dźwięki "z myszką" zaprasza Adam Droździk :)