Czwartek, 27 lutego 2020 r.   Imieniny: Gabriela, Anastazji
Grand PiK
Polskie Radio PiK » Grand PiK

Grand PiK 2020

Już po raz dwunasty gościć będziemy najbardziej interesujących artystów sztuki radiowej, a po raz drugi umożliwiamy również studentom udział w jedynym tego typu Konkursie w Polsce. Oczywiście, jak co roku, organizujemy w ramach Konkursu także Warsztaty Sztuki Radiowej, które są niezwykle cenioną przez Dziennikarzy formą wymiany doświadczeń i oceny ich artystycznych poszukiwań.
Główna idea Konkursu - utwory może różnić gatunek, ale musi łączyć sztuka, pozwala na przegląd różnorodnych form radiowych, zatem liczymy, że w przyszłym roku będziemy obserwować zmagania twórców i słuchowisk, i reportaży, jak i innych form, niemieszczących się w zdefiniowanych gatunkach radiowych. W 2020 roku konkursowi profesjonalistów towarzyszyć będzie przegląd prac studentów kierunków dziennikarskich uczelni z całego kraju. Adepci dziennikarstwa wezmą udział także w warsztatach.

Jury Konkursu: Andrzej Brzoska, Jarosław Jakubowski, Henryk Rozen.

Nagrody KAFR "Grand PiK 2020":
Nagroda Główna Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego GRAND PiK 2020 - 20.000 zł
Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Bydgoszczy - 5.000 zł
Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Torunia - 5.000 zł
Nagroda im. Michała Jagodzińskiego - 3.000 zł

Warsztaty i konkurs dla studentów odbędą się 20 kwietnia, Konkurs Artystycznych Form Radiowych i Warsztaty Sztuki Radiowej „Grand PiK 2020” odbędą się od 20 do 24 kwietnia 2020 roku w Bydgoszczy, w Park Hotelu przy ulicy Wrocławskiej 3. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 23 kwietnia, podczas gali finałowej.