GRAND PIK 2023


Polskie Radio PiK zaprasza Twórców - Dziennikarzy, Reportażystów do wzięcia udziału w piętnastym Konkursie Artystycznych Form Radiowych „Grand PiK 2023” i organizowanych w ramach Konkursu Warsztatach Sztuki Radiowej.

Główna idea Konkursu - „utwory może różnić gatunek, ale musi łączyć sztuka”, pozwala na przegląd różnorodnych form radiowych, zatem liczymy, że będziemy obserwować zmagania twórców słuchowisk i reportaży, jak i innych form, niemieszczących się w zdefiniowanych gatunkach radiowych.

Towarzyszące Konkursowi Warsztaty Sztuki Radiowej będą jak zwykle miejscem, platformą do wymiany doświadczeń, nie tylko z zakresu edukacji medialnej.

Tegoroczny Konkurs Artystycznych Form Radiowych i Warsztaty Sztuki Radiowej „Grand PiK 2023” odbędą się od 8 do 12 maja w Bydgoszczy, w studiu Polskiego Radia PiK.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 11 maja br. w bydgoskiej Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Jury:

Andrzej Brzoska - reżyser dźwięku i producent muzyczny, pedagog, doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej reżyserii dźwięku, laureat nagród muzycznych „Fryderyk” i międzynarodowej nagrody radiowej Prix Italia.

Agnieszka Czarkowska - kierownik Studia Reportażu i Dokumentu Radia Białystok, organizator warsztatów dziennikarskich, autorka reportaży historycznych, laureatka wielu nagród, w tym Nagrody w kategorii Radiowy Reportażysta Roku.

Andrzej Zajdel – dziennikarz, reżyser radiowy, autor publikacji dot. historii radiofonii, wyróżniony Medalem Stulecia Odzyskanej Niepodległości za zasługi dla niepodległej i Nagrodą Miasta Rzeszowa w dziedzinie kultury i sztuki, założyciel Stowarzyszenia Radia Publicznego w Polsce.

Moderator Warsztatów:
red. Ewa Dąbska – dziennikarz Polskiego Radia PiK, specjalizuje się w publicystyce kulturalnej - teatralnej, literackiej i muzycznej.

Wszelkie zapytania dotyczące Konkursu Grand PiK 2023
można kierować do Doroty Gruszki - Kierownika Biura Organizacji i Zarządzania,
tel. 600 226 687, e-mail: dorotagruszka@radiopik.pl

Zapraszamy do udziału w Konkursie i Warsztatach!

Na zgłoszenia czekamy do 31 marca, więcej informacji w regulaminie.

Partnerzy i Patroni Honorowi:


Grand PiK 2022Patroni medialni:

Kontakt


e-mail: grandpik@radiopik.pl

Dorota Gruszka - sekretarz konkursu
tel. 600 226 687
e-mail: dorotagruszka@radiopik.pl

Ewa Dąbska
tel. 608-056-053
e-mail: ewadabska@radiopik.pl

Żaneta Walentyn
tel. 608-695-602
e-mail: zanetawalentyn@radiopik.pl