Poniedziałek, 17 grudnia 2018 r.   Imieniny: Olimpii, Lazarza, Floriana
Ruch wahadłowy na obwodnicy Świecia nad Wisłą (14 km)
Ruch wahadłowy na obwodnicy Świecia nad Wisłą (14 km)
Ruch wahadłowy na obwodnicy Świecia nad Wisłą (14 km)
Polskie Radio PiK » PiKtogramy

PiKtogramy

W przedpołudniowe paśmie Polskiego Radia PiK serwujemy przede wszystkim wiedzę, kulturę i miłą dla ucha muzykę.

Wielkie przeboje przypominamy w cyklu "Historia pewnej piosenki". W naszym programie zamieszczamy sporo ciekawostek z dziejów Pomorza i Kujaw, a codzienne "Kalendarium historyczne" nie pozwala słuchaczom przegapić ważnych dat. Rok 100-lecia Niepodległej Rzeczpospolitej jest dla nas znakomitą okazją do prezentacji życia i dokonań wskrzesicieli państwa polskiego w serii pt. "Bohaterowie Niepodległej".

Staramy się być blisko natury z naszymi poradnikami: "Radiowy ogródek" oraz "O zwierzętach ludzkim głosem". Z kolei w "Kuchni PiK-a" poczuć można smak i zapach kujawsko-pomorskiego dziedzictwa kulinarnego. Podążamy także za ciekawymi treściami w Internecie w cyklu "Buszujący w sieci". Jesteśmy na bieżąco z motoryzacją ("Moto PiK"). Nie boimy się oddawać rozważaniom filozoficznym, psychologicznym i socjologicznym, bowiem nasi stali eksperci potrafią mówić "do rzeczy i do ludzi" ; ) W "PiKtogramach" usłyszysz też najlepszą prognozę pogody w regionie kujawsko-pomorskim!

Nierzadko proponujemy słuchaczom bilety, wejściówki i zaproszenia na koncerty, spektakle teatralne i seanse filmowe. Warto być z nami od poniedziałku do piątku, od 10:00 do 12:00 - zapraszamy!