Środa, 23 czerwca 2021 r.   Imieniny: Wandy, Zenona / Dzień Ojca
Polskie Radio PiK » PiKtogramy
Brodnica

PiKtogramy


Zapraszamy na „PiKtogramy”, czyli radiowe ministerstwo kultury, nauki i dobrej muzyki ;) Oto dlaczego warto spędzać przedpołudnie z Polskim Radiem PiK – TYLKO U NAS:

- Codziennie w „Radiowej Akademii Myśli” nasi eksperci w trzech odsłonach (ok. 9:45, 10:45 i 11:10) przybliżają Słuchaczom zagadnienia współczesnego życia. Przystępnym językiem tłumaczą m.in. problemy w relacjach międzyludzkich, przemiany współczesnej polszczyzny, stereotypy na temat Polaków i Europejczyków, pojęcia filozoficzne oraz jak odnaleźć się w coraz bardziej skomplikowanym świecie.

- Codziennie kwadrans po 10:00 „Historia Pewnej Piosenki”, czyli ciekawe opowieści Krzysztofa Wilczyńskiego o tym jak powstawały największe przeboje wszech czasów, a także jak rodzą się przyszłe hity.

- W każdy poniedziałek ok. 11:20 w „Spotkaniach ze sztuką” Magda Jasińska zachęca do czerpania pełnymi garściami, a raczej uszami, prawdziwej przyjemności z obcowania ze sztuką we wszelkich jej dziedzinach!

- We wtorki dwadzieścia po 11:00 zapraszamy do „Kuchni PiK-a”. Kulinarne dziedzictwo regionu, przepisy na dania główne i desery, a także swoje kuchenne odkrycia prezentują smakosze i znawcy tematu: dr Radosław Kożuszek oraz Iwona Muszytowska-Rzeszotek.

- W środy ok. 11:20 serwujemy kolejną porcję historii w autorskim kąciku Wojciecha Sobocińskiego, który przybliża nam dzieje regionu Kujaw i Pomorza w opowieściach naszpikowanych ciekawostkami i mało znanymi faktami.

- W czwartki ok. 11.20 Jolanta Fischer sięga do pradziejów Polski wyciągając z nich dla Państwa „Mity Słowian”.

- W piątki o tej samej porze podpowiadamy jak zadbać i dobrze wychować czworonożnego przyjaciela. „Ludzkim głosem o zwierzętach” rozmawiają: Małgorzata Burchardt i dr Dominika Gulda z ZOO w bydgoskim Myślęcinku.

- Codziennie na dobry początek audycji przypominamy zapiski z kalendarza oraz zaglądamy na nasz portal www.radiopik.pl w kąciku „Radio net” (09:20). Na zakończenie zaś nadajemy odcinek radiowej powieści (11:40).

Od poniedziałku do piątku, od 9:05 do 12:00 zamień się w słuch!
Zapraszają: Ewa Kurzawa i Piotr Majewski :)

PiKtogramy w maseczce – zobacz galerię słuchaczy!

Jak wszyscy, to wszyscy - Marian Rejewski też!
Jak wszyscy, to wszyscy - Marian Rejewski też!
Wiele wskazuje na to, że obowiązek noszenia maseczek zostanie z nami na dłużej. Dla wielu z nas raczej nie jest to przyjemność, ale… w tej dla nas wszystkich nowej sytuacji możemy znaleźć jakieś pozytywy... Powinność zakrywania twarzy i nosa nie tylko za pomocą dedykowanych produktów medycznych oznacza przecież spore możliwości kreatywnego podejścia do zagadnienia. Jak w pomysłowy sposób zapewnić sobie i innym ochronę przez koronawirusem - z podpowiedziami przychodzą słuchacze Polskiego Radia PiK.