PiKtogramyW 2023 roku zapraszamy na „PiKtogramy”, czyli radiowe ministerstwo kultury, nauki i dobrej muzyki w nowej odsłonie. Oto dlaczego warto spędzać przedpołudnie z Polskim Radiem PiK:

– Codziennie w „Radiowej Akademii Myśli” nasi eksperci w trzech odsłonach (9:45, 10:45 i 11:10) przybliżają Słuchaczom zagadnienia współczesnego życia. Przystępnym językiem tłumaczą m.in. problemy w relacjach międzyludzkich, przemiany współczesnej polszczyzny, stereotypy na temat Polaków i Europejczyków, pojęcia filozoficzne oraz jak odnaleźć się w coraz bardziej skomplikowanym świecie.

– Jak żyć? To już nie tylko pytanie z klasyki polskiej polityki. Od nowego roku sztuki życia uczą goście Agnieszki Marszał, którzy starają się wychodzić naprzeciw naszym problemom z ciałem i duszą.

– W każdy poniedziałek o 11:20 Jolanta Fischer pomagają nam surfować w Internecie, ustami ekspertów podpowiadając jak robić to bezpiecznie i z głową w cyklu „Złapani w Sieć”.

– We wtorki dwadzieścia minut po 11:00 zapraszamy do „Kuchni PiK-a”. Kulinarne dziedzictwo regionu i świata, przepisy na dania główne i desery, a także swoje kuchenne odkrycia prezentują smakosze i znawcy tematu: dr Radosław Kożuszek oraz Iwona Muszytowska-Rzeszotek.

– W środy o 11:20 świętujemy 550. urodziny Mikołaja Kopernika, przez cały rok wędrując z Piotrem Majewskim śladami słynnego uczonego.

– W czwartkowe przedpołudnie ok. 11:20 wskazówki dla miłośników biegania przekazuje Daria Kosmala-Szulc, przybliżając w cyklu „Biegaj z nami” zalety uprawiania tej dyscypliny oraz sposoby na urozmaicenie treningu.

– W piątki zaś podpowiadamy jak zadbać i dobrze ułożyć czworonożnego przyjaciela. „Ludzkim głosem o zwierzętach” rozmawiają: Małgorzata Burchardt i dr Dominika Gulda z ZOO w bydgoskim Myślęcinku.

– O godz. 11:40, na zakończenie „PiKtogramów” nadajemy odcinek radiowej powieści.

Od poniedziałku do piątku od 9:05 do 12:00 zamień się w słuch!
Zapraszają: Ewa Kurzawa i Piotr Majewski


Radiowe pasmo kultury, sztuki i edukacji!


Do słuchania audycji zachęcają: Piotr Majewski i Ewa Kurzawa.

Zapraszamy do kontaktu
pod adresami:

„PiKtogramy”
Polskie Radio PiK
ul.Gdańska 48
85-006 Bydgoszcz