Wtorek, 18 stycznia 2022 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » PiKtogramy
Nova

PiKtogramy


2022 roku zapraszamy na „PiKtogramy”, czyli radiowe ministerstwo kultury, nauki i dobrej muzyki w nowej odsłonie. Oto dlaczego warto spędzać przedpołudnie z Polskim Radiem PiK – TYLKO U NAS:

- Codziennie w „Radiowej Akademii Myśli” nasi eksperci w trzech odsłonach (ok. 9:45, 10:45 i 11:10) przybliżają Słuchaczom zagadnienia współczesnego życia. Przystępnym językiem tłumaczą m.in. problemy w relacjach międzyludzkich, przemiany współczesnej polszczyzny, stereotypy na temat Polaków i Europejczyków, pojęcia filozoficzne oraz jak odnaleźć się w coraz bardziej skomplikowanym świecie.

- Jak żyć? To już nie tylko pytanie z klasyki polskiej polityki. Od nowego roku sztuki życia uczą goście Agnieszki Marszał, którzy starają się wychodzić naprzeciw naszym problemom z ciałem i duszą.

- W każdy poniedziałek ok. 11:20 Agata Raczek pomaga nam surfować w Internecie, ustami ekspertów podpowiadając jak robić to bezpiecznie i z głową.

- We wtorki dwadzieścia minut po 11:00 zapraszamy do „Kuchni PiK-a”. Kulinarne dziedzictwo regionu i świata, przepisy na dania główne i desery, a także swoje kuchenne odkrycia prezentują smakosze i znawcy tematu: dr Radosław Kożuszek oraz Iwona Muszytowska-Rzeszotek.

- W środy ok. 11:20 serwujemy porcję historii w autorskim kąciku Wojciecha Sobocińskiego, który przybliża nam dzieje szlacheckich rodów związanych z Kujawami i Pomorzem w opowieściach naszpikowanych ciekawostkami i mało znanymi faktami.

- W czwartki o tej porze poznajemy mało znane dzieje Słowian – m.in. ich mity, wierzenia i zwyczaje. Zaprasza Jolanta Fischer.

- W piątki zaś w kąciku „Ludzkim głosem o zwierzętach” podpowiadamy jak zadbać i dobrze ułożyć czworonożnego przyjaciela. O tym ok. 11:20 rozmawiają: Małgorzata Burchardt i dr Dominika Gulda - asystent naukowy w ogrodzie zoologicznym w Myślęcinku i psi behawiorysta. Równolegle zachęcamy do śledzenia naszego filmowego cyklu „Ludzkim głosem o zwierzętach”, wizualizujących nasze kolejne spotkania z mieszkańcami myślęcińskiego ZOO na stronie portalu www.radiopik.pl, który systematycznie przeglądamy codziennie w „Radiu net” ok. 09:20.

- Na zakończenie „PiKtogramów” nadajemy kolejny odcinek radiowej powieści (11:40).

Od poniedziałku do piątku, od 9:05 do 12:00 zamień się w słuch!
Zapraszają: Ewa Kurzawa i Piotr Majewski


* ZDROWIA, SZCZĘŚCIA I NORMALNOŚCI W 2022 ROKU *