Polskie Radio PiK
z 28 marca 2018 roku
0:00 Nuty i minuty
6:00 Zawsze Dzień Dobry

W programie: najświeższe informacje z Kujaw i Pomorza, co pół godziny najważniejsze doniesienia z regionu, kraju i świata ; o 6:50 poradnik językowy Jerzego Bralczyka "Słowo o słowie", o 7:40 "Ekspresem przez historię", serwisy sportowe (7:05, 8:05), przegląd prasy, serwisy drogowe (6:45, 7:15, 7:45), tematy, które warto wyjaśnić, opinie mieszkańców, rekomendacje, propozycje kulturalne, ciekawostki, bilety na filmy, koncerty czy spektakle teatralne, a do tego "Rozmowa dnia" i dużo muzyki na dobry początek dnia.
9:00 Regionalny Punkt Widzenia

W audycji mówić będziemy o zielonej opiece czyli gospodarstwach opiekuńczych. To nowatorska forma pomocy seniorom. Chętni gospodarze zapraszają pod swój dach osoby starsze. W naszym regionie realizowany jest pilotażowy projekt, dzięki któremu utworzono kilkanaście takich gospodarstw. Czy się sprawdzają? Przekonamy się w praktyce. Regionalny punkt widzenia prosto z Legbąda w Borach Tucholskich gdzie gospodarstwo opiekuńcze prowadzą Państwo Wolińscy.
10:00 PiKtogramy

Magazyn PiKtogramy - zapowiedzi wydarzeń w regionie – koncertów, spotkań autorskich, wystaw, festiwali, konkursów, a także akcji prozdrowotnych, konferencji naukowych, imprez plenerowych. O 11:45 odcinek książki "Przylądek dobrej nadziei” Zygmunta Nowakowskiego.
12:00 PULS REGIONU
12:15 Pytać każdy może

Kupione, przygotowane, wystawione na wielkanocnym stole i.... nie zawsze zjedzone. Jak kupować i gotować żeby nie marnować? Co z jedzeniem, które zostanie nam po świętach? Zamrozić? A może przekazać coś innym ? Komu służą, jak działają i czy spełniają swoje zadanie banki żywności i jadłodzielnie? Jakie akcje pomocy potrzebującym przygotowują na święta grudziądzki bank żywności i bydgoskie jadłodzielnie? Czy nowy trend "zero wasted - zero odpadków" wpłynie na nasz sposób myślenia o jedzeniu i na gotowanie? Do dyspozycji naszych słuchaczy również numer telefonu 52 345 50 90 i udział w dyskusji - zapraszamy.
13:00 Strefa Dobrego Nastroju

Informacje ze świata kultury z regionu, kraju i ze świata. Muzyka, m.in. „Z muzycznego kalendarium” oraz pocztówki dźwiękowe w „Muzycznym Kalejdoskopie”. Dla miłośników literatury, kultury, kina: "Niezbędnik coolturalny" i „Kultura do Kwadratu!”. Kinowe rekomendacje w cyklu "Bilety do Kina". A dla kibiców "Sportowe studio". O 14:15 "Słowo o słowie" - Jerzego Bralczyka.
15:00 wiadomości + serwis sportowy
15:05 Popołudnie z nami

Puls regionu w reporterskich relacjach oraz dyskusja z udziałem Słuchaczy i Internautów
16:30 Bliżej życia

Reportaże z całego regionu, sprawy, które bolą i bulwersują - chcemy być blisko codziennych problemów, chcemy wysłuchać, pomóc.
17:00 W dobrym tonie

Ambitna i oryginalna muzyka , która nie mieszcząc się w modnych trendach , wprowadzi słuchacza w inny, zapomniany, lepszy świat... Bieżące informacje muzyczne, wydarzenia kulturalne, recenzje i premiery.
18:00 PULS REGIONU
18:10 Klasyka rocka

Ostatni w marcu kurz zetrzemy z płyt klasyki rocka podpisanej m.in. szyldami DEEP PURPLE, AMERICA, AEROSMITH... wśród wspomnień rocznicowych zabrzmią choćby: ERIC CLAPTON, GENESIS i TOTO, a z klasyki wybranej przez naszych słuchaczy - STYX, BOSTON i PROCOL HARUM.
19:00 Muzyka źródeł
20:00 Obywatel PL

Powiemy jakie kwestie reguluje prawo cywilne i wyjaśnimy, jakie dobra osobiste posiada każdy obywatel. Poradzimy też na co zwracać uwagę kupując używany samochód i sprawdzimy czy posiadanie Karty Dużej Rodziny wpływa na ulgę prorodzinną.
21:00 wiadomości + serwis sportowy
21:06 Literackie spotkania

Gościem "Literackich spotkań" będzie profesor Jerzy Eisler, historyk, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, dyrektor oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, autor 20 książek. W pracy naukowej zajmuje się głównie historią najnowszą Polski (w tym okresem PRL). Do Bydgoszczy przyjechał, aby wziąć udział w konferencji "Rok 1968 - kultura, sztuka, polityka", zorganizowanej przez Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa UKW. W programie rozmawiać będziemy o marcu 1968 roku i znaczeniu tych wydarzeń dla współczesnej historii Polski.
22:00 Wieczorne spotkania
23:00 Regionalny Punkt Widzenia

Informacje o gospodarce, regionalnych inicjatywach pozarządowych, kulturze, nowych trendach i zjawiskach, rozmowy z ekspertami.