Polskie Radio PiK
z 11 marca 2018 roku

0:00 Nuty i minuty
6:05 Magazyn Wiejski
Autor: Andrzej Krystek

Magazyn ekspercki producentów i konsumentów żywności.

7:00 Pierwszy dzień tygodnia
Ewa Dąbrowska
Autor: Ewa Dąbrowska

Trwa Wielki Post, papież ogłosił specjalne orędzie. To czas Ekstremalnych Dróg Krzyżowych i Misteriów Męki Pańskiej. Ulicami Bydgoszczy przejdzie wielkopostna Droga Krzyżowa pt. "W Jej oczach". Chrystus idzie na boso, dźwiga krzyż, jest świadkiem awantur, obiektem kpin ale i współczucia. Realistyczna, odnosząca się do współczesności bydgoska Droga Krzyżowa nawiązuje do organizowanych kilka lat wcześniej w Rzymie. Po raz pierwszy prezentowana w nowej odsłonie w ubiegłym roku, wielu zszokowała.

8:06 Piosenki na telefon
Autor: Ryszard Lewandowski

Muzyczne życzenia...w jednej chwili do spełnienia.

10:06 Śniadanie z muzami
Ewa Dąbska
Autor: Ewa Dąbska

W programie m.in.: - rozmowy z gośćmi specjalnymi - Jerzym Maksymiukiem, Adamem Makowiczem i prof. Katarzyną Popową - Zydroń, - relacja z Dni Muzyki Dawnej w Akademii Muzycznej, - opowieść o premierach : "Jasia i Małgosi" w Baju Pomorskim i "Józefa i Marii" w Teatrze Horzycy w Toruniu, - relacja z konferencji "Creative Minds. Nowe drogi polskiego kina", która odbyła się na WSG w Bydgoszczy, - odwiedzimy także otwartą właśnie z Galerii Kantorek w Bydgoszczy wystawę prac Janusza A. Bałdygi, zatytułowaną "Nad brzegiem czasu"

12:00 Wolna i Niepodległa
Robert Erdmann
Autor: Robert Erdmann

Druga część opowieści o (e)migracji u początków odbudowy polskiej państwowości po zaborach. Audycja z udziałem prof. Dariusza Stoli z Komitetu Badań nad Migracjami PAN oraz dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN; prof. Mirosława Supruniuka - kierownika Archiwum Emigracji i Muzeum Uniwersyteckiego w Toruniu oraz dr. Stanisława Rakowicza - Konsula Honorowego Republiki Peru w Toruniu.

13:00 Raz na ludowo
14:00 Top Jazz
15:00 Od deski do deski
Bogumiła Wresiło
Autor: Bogumiła Wresiło

W magazynie dwie recenzje i dwie szanse na wygranie świetnych książek: ''Agnieszka Osiecka.Lubię farbować wróble'' - Violetty Ozminkowski oraz lektura dla miłośników fotografii - ''50 najsłynniejszych aparatów fotograficznych w historii''. W cyklu Książki pod lupą mowa będzie o książce ''Jest życie po końcu świata'' Joanny Kos - Krauze i Aleksandry Pawlickiej. Pojawi się także kolejny odcinek powieści A.J.Finna ''Kobieta w oknie''. Nasz adres mailowy : sztuka@radiopik.pl

16:00 MSzU - Młodzieżowa Szkoła Umiejętności
Tomasz Kaźmierski
Autor: Tomasz Kaźmierski

W audycji m.in.: o nowym muralu powstającym w Bydgoszczy oraz o, zwłaszcza warsztatowej, ofercie Festiwalu Muzyki Tradycyjnej i Ludowej Ethniesy 2018 w Bydgoszczy.

17:00 Muzyka i sport
Małgorzata Burchardt
Autor: Małgorzata Burchardt

Relacje z imprez o charakterze krajowym oraz międzynarodowym z udziałem sportowców i drużyn z regionu.

20:00 Lista Przebojów
Piotr Majewski
Autor: Piotr Majewski

Zagłosuj! Twój głos może być decydujący.

22:00 wiadomości (3') + Przegląd sportowy

Nie miałeś czasu w dzień - tu znajdziesz sport w pigułce.

22:15 Organizacje Pożytku Publicznego
Elżbieta Rupniewska
Autor: Elżbieta Rupniewska

Już 321 organizacji pozarządowych działających na Kujawach i Pomorzu posiada status pożytku publicznego i prawo do otrzymywania 1% podatku na swoją działalność w 2017 roku. Ich działalność jest bardzo różnorodna. Ich aktualną listę można znaleźć na stronie pod adresem bazy.ngo.pl.

23:00 Pierwszy dzień tygodnia
0:00 Nuty i minuty