Wtorek, 26 października 2021 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Polskie Radio PiK » Program Polskiego Radia PiK

Polskie Radio PiK
z 15 sierpnia 2019 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, na pewno nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
21:06 Polskim piórem
Od 1992 roku ponownie 15 sierpnia jest Dniem Wojska Polskiego, dla upamietnienia bitwy warszawskiej z 1929 roku, w czasie której polscy żołnierze pokonali bolszewicką armię, ratując Europę przed komunizmem. Wojsku zawsze towarzyszyły żołnierskie pieśni, które często wykonywane są podczas uroczystości państwowych i śpiewane przy harcerskich ogniskach. Jednak niewielu zna ich autorów, a często są oni bezimienni, a pieśń ma wiele wersji tworzonych w różnych oddziałach. O autorach żołnierskich pieśni w najnowszym wydaniu audycji.