Sobota, 24 października 2020 r.   Imieniny: Rafała, Marcina, Antoniego
Polskie Radio PiK » Muzyka Spoza Układu
Ogłoszenie własne nadawcy

Antena nowych brzmień...

Bądź z nami...
Bądź z nami...
Muzyka Spoza Układu - to audycja muzyczna, w której poruszamy się w kręgach elektroniki, ambitnego hip-hopu, indie, czarnych brzmień czy muzyki eksperymentalnej itp.

W każdy czwartek o 23.00 skupiam się przede wszystkim na nowych brzmieniach, ale również zapraszam artystów, których twórczość dostrzegam i doceniam.

Muzyka Spoza Układu - to również informacje o wybranych koncertach i nowych płytach. Współpraca z wieloma wytwórniami płytowymi, których linia programowa pokrywa się z moimi zainteresowaniami, znajduje odzwierciedlenie właśnie na naszej antenie.

22 października 2020

W audycji wracamy do składanki wydanej przez wytwórnię On the Corner - Door to the Cosmos. Wybierzemy się też do Australii za sprawą grupy Mildlife.

8 października 2020

W „Muzyce Spoza Układu” Tomasza Kaźmierskiego zabrzmi twórczość bydgoskiej grupy Soma Ulte. W studiu pojawią się też goście - członkowie zespołu. Soma Ulte to coś dla tych, którzy lubią garażowego rocka i muzykę grunge.

1 października 2020

W audycji Tomasza Kaźmierskiego zabrzmi premierowy utwór od duetu Król Słońce. Tym razem twórcy postanowili sięgnąć po obcą kompozycję - to „Jezioro szczęścia”, znany przebój sprzed lat zespołu Bajm. Jak brzmi w wykonaniu Króla Słońce? To trzeba sprawdzić w „Muzyce Spoza Układu”.

24 września 2020

W audycji bohaterką będzie Ifi Ude, przypomnimy jej starsze nagrania, również gościnne oraz nowy, rewelacyjny singiel.

17 września 2020

W audycji premierowo nowy album szkockiej wokalistki indyjskiego pochodzenia występującej pod pseudonimem Soom T. Na płycie znajdziemy muzykę elektroniczną w klimatach reggae i dub.

10 września 2020

W audycji „Muzyka Spoza Układu” Tomasza Kaźmierskiego premierowo zabrzmiała piosenka Ifi Ude - „Gdy dorosnę”. Pochodząca z Nigerii producentka, kompozytorka i wokalistka proponuje nam miks elektroniki i muzyki ludowej. To zapowiedź zbliżającej się płyty, która nazywać się będzie „Ludevo”, jednak data premiery albumu jeszcze nie jest znana.

3 września 2020

W audycji „Muzyka Spoza Układu” Tomasz Kaźmierski zaprasza na Festiwal Reggae Get Up Bydgoszcz Pomorze i Kujawy. Zabrzmią wykonawcy, którzy pojawią się na festiwalowej scenie, czyli m.in. Dubska, Cała Góra Barwinków czy Bakszysz.

27 sierpnia 2020

W audycji „Muzyka Spoza Układu” Tomasz Kaźmierski przypomina i zaprasza na Festiwal „Parzybroda” w Aleksandrowie Kujawskim. Zabrzmi też nowość, piosenka młodej producentki z Wielkiej Brytanii. Artystka ukrywa się pod skrótem TSHA, a jej album ukaże się w październiku nakładem wytwórni Ninja Tune.

20 sierpnia 2020

W audycji Tomasza Kaźmierskiego propozycja festiwalowa: „Parzybroda” pod Aleksandrowem Kujawskim. Wystąpią m.in. Świetliki czy Kapela Ze Wsi Warszawa, posłuchamy zatem twórczości wspomnianych zespołów, a festiwal już 28 i 29 sierpnia.

13 sierpnia 2020

W audycji Tomasza Kaźmierskiego kolejne utwory z dostępnego już na rynku albumu Jaga Jazzist pt. „Pyramid”. Poza tym muzyka polskiego duetu Król Słońce i sporo elektroniki.
12