Piątek, 20 września 2019 r.   Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii
Polskie Radio PiK » Magazyn Na Zdrowie

Trzymamy rękę na pulsie

Trzymamy rękę na pulsie, w przenośni i dosłownie! Mówimy o najważniejszych problemach zdrowotnych z jakimi borykają się pacjenci. Omawiamy również zmiany w funkcjonowaniu służby zdrowia, nowe rozwiązania w medycynie i nowinki technologiczne.

Dużą część Magazynu poświęcamy profilaktyce zdrowotnej. Prezentujemy programy i akcje prozdrowotne. Zapraszamy na bezpłatne badania i konsultacje.

Promujemy również zdrowy styl życia. Zachęcamy do stosowania dobrze zbilansowanych diet i aktywności fizycznej.

W najbliższej audycji...

19 września - Nowa ustawa o opiece zdrowotnej nad uczniami – sprawdzimy jak jej wdrażanie przebiega w naszym regionie. Systematycznie rośnie liczba wystawianych recept w formie elektronicznej. Trwa europejski tydzień profilaktyki w ramach kampanii „Zrozumieć nowotwory głowy i szyi”. Powstanie platforma informatyczna, gromadząca dane o chorobach onkologicznych, w ramach Krajowego Rejestru Nowotworów. Eksperci alarmują – na osteoporozę cierpi w Polsce już ponad 2 miliony 700 tysięcy osób, niestety tylko 10 procent pacjentów jest leczona farmakologicznie. Telefoniczna Informacja Pacjenta jest już czynna całą dobę 7 dni w tygodniu, oferuje też video czat i rozmowy w języku migowym. Zaprasza Krzysztof Wilczyński.