Czwartek, 04 marca 2021 r.   Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza
Polskie Radio PiK » ROCK AROUND
Plichta

Muzyka twarda jak skała!

Cotygodniowa dawka muzyki rockowej na antenie Polskiego Radia PiK. U nas przeszłość sąsiaduje z teraźniejszością i przyszłością gatunku. Czerpiemy z klasyki, nowości i zapowiedzi wydawnictw rockowych. Dzięki uprzejmości firm wydawniczych oraz partnerów audycji, zawartość muzyczna programu idzie w parze premierami a niekiedy nawet je wyprzedza. W audycji oprócz muzyki spotkać można ich twórców. Pojawiają się na łączach jak i w studiu Polskiego Radia PiK.

W ostatni wtorek miesiąca zaglądamy do ROCKOWEJ SKRZYNKI POCZTOWEJ, prezentując na naszej antenie, nadesłaną przez Was muzykę.

We wtorki, po godz. 22.00 - informujemy Was o rockowej aktywności koncertowej w kraju, w regionie - można otrzymać wejściówki, można wygrać płyty - te małe jak i te duże - zawsze jednak atrakcyjne.

2 marca 2021

Marcowy cykl spotkań z rockowym hałasem rozpoczniemy od ostatnich premier lutego, a jedną z najważniejszych była najnowsza produkcja szwedzkiego EVERGREY. Ze świeżą ofertą podszytą kalifornijskim wiatrem wrócił STEVE LUKATHER - siła gitarowa zespołu TOTO. Opera, symfonia i metal - czy to możliwe, by funkcjonowały razem? Oczywiście, gdy sięgniemy po nowy album holenderskiej grupy EPICA. Wspomnieniem klasyki rocka zabrzmi MOTHER ROAD...

Czy zmieścimy cokolwiek jeszcze? Przekonamy się we wtorkowy wieczór po 22.03 - ROCK AROUND w Polskim Radiu PiK! Zanim zaśniemy, pohałasujemy
Nowo powstałe wydawnictwo ProgMetalRock Promotion rozpoczęło swą działalność z dużym przytupem, wydając niezwykle ciekawą, dwupłytową kompilację tematyczną. Jak sugeruje nazwa, składanka skupia się wokół szeroko pojętego rocka i metalu progresywnego i zawiera starannie wyselekcjonowane utwory 22 wykonawców z całego świata, z czego połowa to formacje polskie, a połowa – zagraniczne. Skład jest naprawdę imponujący!