Niedziela, 26 czerwca 2022 r.   Imieniny: Jana, Pawła
Polskie Radio PiK » ROCK AROUND

Muzyka twarda jak skała!

Cotygodniowa dawka muzyki rockowej na antenie Polskiego Radia PiK. U nas przeszłość sąsiaduje z teraźniejszością i przyszłością gatunku. Czerpiemy z klasyki, nowości i zapowiedzi wydawnictw rockowych. Dzięki uprzejmości firm wydawniczych oraz partnerów audycji, zawartość muzyczna programu idzie w parze premierami a niekiedy nawet je wyprzedza. W audycji oprócz muzyki spotkać można ich twórców. Pojawiają się na łączach jak i w studiu Polskiego Radia PiK.

W ostatni wtorek miesiąca zaglądamy do ROCKOWEJ SKRZYNKI POCZTOWEJ, prezentując na naszej antenie, nadesłaną przez Was muzykę.

We wtorki, po godz. 22.00 - informujemy Was o rockowej aktywności koncertowej w kraju, w regionie - można otrzymać wejściówki, można wygrać płyty - te małe jak i te duże - zawsze jednak atrakcyjne.

21 czerwca 2022

Spotkanie otworzy nowy szyld ICONIC który zrzesza jednak dobrze znanych z rockowej przeszłości muzyków. Z nową ofertą na czele projektu oznaczonego swoim imieniem wróci JØRN LANDE. Z wojowniczym hymnem ubranym w intensywne gitarowe riffy wrócą byli członkowie zespołu Sabaton, tworzący projekt CIVIL WAR. Aż 5 lat kazali czekać fanom na swoje nowe dzieło, ale jest i również podzielą się z nami w magazynie „Rock Around” - Sabrina Valentine i reszta składu SEVEN KINGDOMS! Co jeszcze?

Okaże się we wtorkowy wieczór między 22:00 a 23:00. A od 23:00 zachęcam do wizyty w krainie Poetów Rocka. Zaprasza Adam Droździk.

Wydawnictwo ProgMetalRock Promotion rozpoczęło swą działalność z dużym przytupem, wydając niezwykle ciekawą, dwupłytową kompilację tematyczną. Jak sugeruje nazwa, składanka skupia się wokół szeroko pojętego rocka i metalu progresywnego i zawiera starannie wyselekcjonowane utwory 22 wykonawców z całego świata, z czego połowa to formacje polskie, a połowa – zagraniczne. Skład jest naprawdę imponujący!

Za tym mocnym akcentem poszły inne! Warto poznać!