Wtorek, 18 maja 2021 r.   Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana
Polskie Radio PiK » ROCK AROUND
BSM - Trzciniec

Muzyka twarda jak skała!

Cotygodniowa dawka muzyki rockowej na antenie Polskiego Radia PiK. U nas przeszłość sąsiaduje z teraźniejszością i przyszłością gatunku. Czerpiemy z klasyki, nowości i zapowiedzi wydawnictw rockowych. Dzięki uprzejmości firm wydawniczych oraz partnerów audycji, zawartość muzyczna programu idzie w parze premierami a niekiedy nawet je wyprzedza. W audycji oprócz muzyki spotkać można ich twórców. Pojawiają się na łączach jak i w studiu Polskiego Radia PiK.

W ostatni wtorek miesiąca zaglądamy do ROCKOWEJ SKRZYNKI POCZTOWEJ, prezentując na naszej antenie, nadesłaną przez Was muzykę.

We wtorki, po godz. 22.00 - informujemy Was o rockowej aktywności koncertowej w kraju, w regionie - można otrzymać wejściówki, można wygrać płyty - te małe jak i te duże - zawsze jednak atrakcyjne.

11 maja 2021

Wreszcie maj wszedł w naszą codzienność z temperaturowym tupetem. Gorąco również na hałaśliwych rockowych pięcioliniach... Szykuje się wieczór z ciekawymi wokalami. Z nowa płytą wrócił ROBIN McAULEY - właściciel jednego z najbardziej charakterystycznych głosów w rockowym świecie. Zabrzmi również TODD MICHAEL HALL - głos piątego wcielenia grupy RIOT. Zapowiemy również premierę trzeciej części „śląskiego tryptyku” Wojciecha Ciuraja i muzyczną podróż z tym młodym, utalentowanym artystą...

Co jeszcze? Przekonamy się między 22.00 a 23.00. ROCK AROUND w Polskim Radiu PiK.
...a od 23.00 Poeci Rocka wygładzą nam poduszki... Zaprasza Adam Droździk.
Nowo powstałe wydawnictwo ProgMetalRock Promotion rozpoczęło swą działalność z dużym przytupem, wydając niezwykle ciekawą, dwupłytową kompilację tematyczną. Jak sugeruje nazwa, składanka skupia się wokół szeroko pojętego rocka i metalu progresywnego i zawiera starannie wyselekcjonowane utwory 22 wykonawców z całego świata, z czego połowa to formacje polskie, a połowa – zagraniczne. Skład jest naprawdę imponujący!