Wtorek, 26 października 2021 r.   Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana / Uruchomiono odbudowany po wojnie nadajnik w Toruniu (1947)
Polskie Radio PiK » Program Polskiego Radia PiK

Polskie Radio PiK
z 15 sierpnia 2019 roku

0:00 Strefa Dobrego Nastroju Nocą
Program, który towarzyszy tym którzy nie chcą, bądź po prostu nie mogą zmrużyć oka po północy. Codziennie przez dwie godziny możecie liczyć na starannie wyselekcjonowaną muzykę przeróżnych gatunków, na pewno nie zabraknie najnowszych przebojów, ale też megahitów sprzed lat. Strefa DOBREGO Nastroju NOCĄ to audycja, którą współtworzycie, bo każdej nocy z listy muzycznych propozycji nadesłanych pod sdn@radiopik.pl wybieram co najmniej kilka piosenek. W cyklu „Historia Muzyką Pisana” pojawią się ważne daty i wydarzenia ze świata muzyki, opowiem też o tym jak powstawały wielkie polskie i światowe przeboje. Oprócz znakomitej muzyki znajdziecie tu również ciekawe informacje ze świata kultury, sztuki, a nawet sportu.
15:07 Popołudnie z nami
W pierwszej części wrócimy do Festiwalu Serca Bicie pamięci Andrzeja Zauchy - wysłuchamy różnych interpretacji jego piosenek w aranżacjach Pawła Tomaszewskiego i Krzysztofa Herdzina a o artyście opowiadać będą jego przyjaciele i współpracownicy m.in. Maria Szabłowska, Andrzej Sikorowski czy Kuba Badach. W drugiej części po godzinie 16.00 porozmawiamy o wyjątkowym wydawnictwie "Ufam, że mnie słyszycie". O wydawnictwie opowiadać będą ks. Andrzej Majewski – Redaktor Naczelny Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia i Pani Elżbieta Staniszewska autorka płyty