„W fotelu człowiek się nie wyleczy". Seniorzy na starcie akcji „Aktywny Poranek 60 plus" [zdjęcia]

2026-05-17, 19:15  Tatiana Adonis/KB
Seniorzy na starcie akcji „Aktywny Poranek 60 plus"/fot. Tatiana Adonis

Seniorzy na starcie akcji „Aktywny Poranek 60 plus"/fot. Tatiana Adonis

Biegali, spacerowali i chodzili z kijkami. Kto? Seniorzy w ramach akcji Aktywny Poranek 60 plus. Impreza miała charakter rekreacyjny, ale nie zabrakło też rywalizacji. W wydarzeniu udział wzięło 150 osób. Start i meta przy lodowisku Torbyd. A co pomiędzy nimi? Entuzjazm i sportowa pasja.

- Zdrowie, sprawność, endorfiny, świetna kondycja psychiczna po aktywności...
- Lepiej na spacerze niż w kolejce do lekarza...
- Impreza jest bardzo piękna, drugi raz tu jestem. Sportem zajmuję się od dzieciństwa, można powiedzieć – uprawiałem go wyczynowo. A kiedy się praca skończyła, trzeba być teraz aktywnym, więc od 15 lat zajmuję się kijami, normalnie chodzę, biegam, startuję.
- Lepsze zdrowie, lepiej się człowiek czuje, nie narzeka, że coś boli. A jak boli? No to trudno, no to trzeba rozbiegać...
- Zawsze propagujemy aktywność bez względu na wiek...
- Tutaj jest zabawa, zamiast samotnie w lesie trenować, można się spotkać z ludźmi...
-Dzisiaj rano mnie noga bolała, teraz już nie boli, odkąd założyłem buty do biegania. Na fotelu się człowiek nie wyleczy, na pewno nie...

  • Uczestnicy wydarzenia mieli do wyboru bieg, marsz lub nordic walking na dystansie 2,5 km.
  • Trasa prowadziła przez tereny w okolicy Brdy i Łuczniczki.
  • Na mecie na wszystkich czekały pamiątkowe medale.
  • Na zakończenie seniorzy spotkali się na wspólnym drugim śniadaniu.

Relacja Tatiany Adonis

Region

Interesujesz się służbą w policji Podbydgoskie komisariaty zapraszają na drzwi otwarte

Interesujesz się służbą w policji? Podbydgoskie komisariaty zapraszają na drzwi otwarte

2025-02-10, 07:51
Zaczynają studia, ale ich nie kończą. Dlaczego Badają to naukowcy z Bydgoszczy

Zaczynają studia, ale ich nie kończą. Dlaczego? Badają to naukowcy z Bydgoszczy

2025-02-10, 06:45
Dwie osoby zginęły w pożarze domu w Chełmnie. Z ogniem walczyło osiem zastępów straży [aktualizacja]

Dwie osoby zginęły w pożarze domu w Chełmnie. Z ogniem walczyło osiem zastępów straży [aktualizacja]

2025-02-09, 20:12
Tragedia w Śliwicach. Mężczyzna wysiadał, został potrącony. Nie udało się go uratować

Tragedia w Śliwicach. Mężczyzna wysiadał, został potrącony. Nie udało się go uratować

2025-02-09, 19:55
Mimo chłodu chętnych nie brakowało. Kolejna odsłona Kultury na świeżym

Mimo chłodu chętnych nie brakowało. Kolejna odsłona „Kultury na świeżym”

2025-02-09, 18:27
Moi bliscy pomarli na Syberii. Bydgoszczanie uczcili pamięć zesłanych na Wschód

„Moi bliscy pomarli na Syberii”. Bydgoszczanie uczcili pamięć zesłanych na Wschód

2025-02-09, 16:31
Nietrzeźwy nie widział drogi wyjścia z zadymionego domu. Uratowali go policjanci

Nietrzeźwy nie widział drogi wyjścia z zadymionego domu. Uratowali go policjanci

2025-02-09, 15:00
Walczyli o lepsze jutro przy muzyce Pink Floyd Koncert dla Szymona i Michała

Walczyli o lepsze jutro przy muzyce Pink Floyd! Koncert dla Szymona i Michała

2025-02-09, 13:36
To kocia arystokracja Piękności na czterech łapach prezentują się w Toruniu [zdjęcia]

To kocia arystokracja! Piękności na czterech łapach prezentują się w Toruniu [zdjęcia]

2025-02-09, 11:36
Pożar domu w Cypriance pod Włocławkiem. Z ogniem walczyło osiem zastępów straży

Pożar domu w Cypriance pod Włocławkiem. Z ogniem walczyło osiem zastępów straży

2025-02-09, 09:52
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę