Mówił obraźliwie o prezydencie RP i Kościele katolickim. Jest list otwarty do marszałka województwa

2025-06-10, 16:36  Michał Zaręba/Redakcja
Obrady sesji Rady Miasta Torunia/ fot. Małgorzata Litwin, licencja: CC BY-NC 4.0/archiwum

Obrady sesji Rady Miasta Torunia/ fot. Małgorzata Litwin, licencja: CC BY-NC 4.0/archiwum

List otwarty do marszałka w sprawie M. Krupeckiego str. 1

List otwarty do marszałka w sprawie M. Krupeckiego str. 1

List otwarty do marszałka w sprawie M. Krupeckiego str. 2

List otwarty do marszałka w sprawie M. Krupeckiego str. 2

Marek Krupecki, radny Koalicji Obywatelskiej w Toruniu, tuż po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich nazwał nowo wybranego Prezydenta RP „sutenerem”, a Kościół katolicki porównał do „prostytutki”. Swoich słów się nie wyrzekł, przeprosił natomiast osoby urażone jego epitetami. Lokalni politycy z opozycji oficjalnie zareagowali.

Adrian Mól, toruński radny, szef Klubu Prawa i Sprawiedliwości napisał:

„Szanowni Państwo,
W związku ze skandaliczną wypowiedzią radnego Koalicji Obywatelskiej Marka Krupeckiego, który po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich skierowałem list otwarty do Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz przewodniczącego Klubu Radnych KO w Radzie Miasta Torunia Bartłomieja Jóźwiaka.
Jako przewodniczący Klubu Radnych PiS oczekuję jednoznacznego potępienia tych słów i zajęcia oficjalnego stanowiska przez toruńskie struktury Platformy Obywatelskiej. Tego samego oczekuje wielu mieszkańców naszego miasta, którzy czują się głęboko urażeni tym, co padło z ust osoby publicznej.
Milczenie w tej sprawie nie może być uznane za neutralność – będzie odczytane jako zgoda. A na to zgody być nie może."

Z kolei Marek Krupecki, autor przytoczonych wyżej słów tak się tłumaczył w mediach społecznościowych:
„Niepotrzebnie dałem się sprowokować. Jako Naród powinniśmy szukać wspólnej drogi i pojednania bez względu na światopogląd czy też sympatie polityczne.
Przepraszam wszystkich których uraziłem swoim komentarzem! Nie mogę jednak zmienić zdania, że KK jest winny polaryzacji w Polsce. Kościół Rydzyka, Głódzia, Jędraszewskiego i im podobnym jest zaprzeczeniem Dobrej Nowiny i to oni są winni nienawiści która podzieliła Polki i Polaków. Nie mam zamiaru chować głowy w piasek i udawać, że nic się nie stało, ale do tego potrzeba odwagi. Której niektórym brakuje.
Uważam, że czas rozdzielić Państwo od Kościoła!
Kościół niech zajmie się swoją misją do której został powołany i przestanie mieszać się do polityki. Na szczęście ma takich kapłanów jak bp Ryś czy o. Paweł Gużyński, ale to dużo za mało.
I na koniec z Ewangelii św. Łukasza: "Powiedział więc do nich: «To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. To bowiem, co za wielkie uchodzi między ludźmi, obrzydliwością jest w oczach Bożych."

Na wypowiedź swojego partyjnego kolegi zareagował Bartłomiej Jóźwiak, przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w toruńskiej Radzie Miasta"

„Była to bardzo niefortunna i szkodliwa wypowiedź. Całkowicie się z nią nie zgadzam. Radny od razu przeprosił za swoje słowa a ja z panem radnym odbyłem rozmowę w tej sprawie.
Obecnie mamy do czynienia z atakami na radnego Krupeckiego obejmującymi nawoływanie do przemocy – apeluję o ich natychmiastowe zaprzestanie.
Ubolewam również nad wystąpieniem radnego Macieja Koziołoskigo z PiS, w którym wykrzykiwał hasła o ZOMO, ORMO i mniejszościach. Myślę że wszyscy sprawujący funkcje publiczne powinni zachowywać i wypowiadać się w sposób, za który nie będą musieli się wstydzić."

Region

Tu maturzyści mogą się zainspirować. Na Politechnice Bydgoskiej trwają Inżynieralia

Tu maturzyści mogą się zainspirować. Na Politechnice Bydgoskiej trwają Inżynieralia

2024-10-22, 11:28
Polityczna kłótnia o 800 plus. Ile zyskujemy, a ile tracimy na programie [Rozmowa Dnia]

Polityczna kłótnia o 800 plus. Ile zyskujemy, a ile tracimy na programie? [Rozmowa Dnia]

2024-10-22, 09:02
Jeszcze tydzień temu kopali tam ziemniaki, a teraz spod ziemi wyszło... cmentarzysko [zdjęcia]

Jeszcze tydzień temu kopali tam ziemniaki, a teraz spod ziemi „wyszło”... cmentarzysko! [zdjęcia]

2024-10-22, 07:00
Trzeba też umieć jeździć wieczorem, nie tylko rano. WORD Inowrocław przestawia zegarek

„Trzeba też umieć jeździć wieczorem, nie tylko rano". WORD Inowrocław przestawia zegarek!

2024-10-21, 21:00
W tydzień klub seniora przy ul. Dworcowej odwiedziło tysiąc osób. To były piękne dni

W tydzień klub seniora przy ul. Dworcowej odwiedziło tysiąc osób. To były piękne dni

2024-10-21, 19:49
Odszedł za wcześnie. Ostatnie pożegnanie naszego radiowego kolegi Bartosza Kustry

„Odszedł za wcześnie". Ostatnie pożegnanie naszego radiowego kolegi Bartosza Kustry

2024-10-21, 16:39
Wdrapali się na sosnę, by założyć ogromne gniazdo. Rybołowy mogą się wprowadzać [zdjęcia]

Wdrapali się na sosnę, by założyć ogromne gniazdo. Rybołowy mogą się wprowadzać! [zdjęcia]

2024-10-21, 15:59
Centra Integracji dla Cudzoziemców. Gdzie w regionie powstaną i czemu będą służyć

Centra Integracji dla Cudzoziemców. Gdzie w regionie powstaną i czemu będą służyć?

2024-10-21, 14:45
Wepchnęli mężczyznę do bagażnika i wywieźli nad jezioro. Trzy osoby z zarzutami

Wepchnęli mężczyznę do bagażnika i wywieźli nad jezioro. Trzy osoby z zarzutami

2024-10-21, 13:58
Pociągiem z Aleksandrowa do Ciechocinka pod koniec 2025 roku. Porozumienie podpisane

Pociągiem z Aleksandrowa do Ciechocinka pod koniec 2025 roku. Porozumienie podpisane

2024-10-21, 13:15
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę