Zobacz także
15 maja 2025
Jak zbudowany jest nasz mózg? W naszej „Radiowej Akademii Myśli” nie zabrakło trudnych pojęć, rozmawialiśmy o aksonach i dendrytach. Z drem nauk medycznych… Czytaj dalej »
13 maja 2025 (powtórka)
Czy wypada głośno rozmawiać przez telefon w autobusie lub tramwaju? Czy telefon na stole w czasie rodzinnego spotkania to faux pas? Czy służbowe wiadomości… Czytaj dalej »
12 maja 2025 (powtórka)
Czy potrafimy myśleć samodzielnie? Jaki wpływ na nas ma insynuacja czy manipulacja? Tego rodzaju niezależność jest widoczna w tym, jakie treści przyswajamy… Czytaj dalej »
9 maja 2025
Bardzo często mówi się, że matura jest egzaminem dojrzałości. W momencie, gdy uczniowie siedzą przy notatkach, my zastanawiamy się, czym w ogóle jest… Czytaj dalej »
8 maja 2025
Mózg, tak samo, jak nasze serce, nerki, wątroba, też choruje. Na szczęście można zapobiegać niektórym dolegliwością. Przekonamy się również o tym… Czytaj dalej »
7 maja 2025 (powtórka)
Czy jesteśmy lekomanami? W porównaniu z innymi krajami półki w polskich aptekach uginają się od ilości specyfików. Branża farmaceutyczna walczy o uwagę… Czytaj dalej »
6 maja 2025
W rozmowie z drem Miłoszem Kłobukowskim dyskutujemy o dwóch najważniejszych kompetencjach w komunikacji: empatii i asertywności. Czytaj dalej »
5 maja 2025
Początek maja oznacza… matury. Jak czas egzaminów zmieniał się na przestrzeni lat? O wspomnienia, ale i perspektywę matur pytaliśmy dr Joannę Rajang… Czytaj dalej »
2 maja 2025 (powtórka)
W szczególnym dla wszystkich Polaków dniu, o patriotyzmie i jego manifestowaniu, szacunku dla barw narodowych, o poczuciu utożsamiania się z państwem, o zdolności… Czytaj dalej »
1 maja 2025
Żeby pobudzić mózg, niektórzy próbują go wspomagać substancjami o dyskusyjnych właściwościach. Do nich należą m.in. narkotyki, alkohol, nikotyna. Tak… Czytaj dalej »