Środa, 01 grudnia 2021 r.   Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Polskie Radio PiK » PiKtogramy

PiKtogramy w maseczce – zobacz galerię Słuchaczy!

Jak wszyscy, to wszyscy - Marian Rejewski też!
Jak wszyscy, to wszyscy - Marian Rejewski też!
Wiele wskazuje na to, że obowiązek noszenia maseczek zostanie z nami na dłużej. Dla wielu z nas raczej nie jest to przyjemność, ale… w tej dla nas wszystkich nowej sytuacji możemy znaleźć jakieś pozytywy. Powinność zakrywania twarzy i nosa nie tylko za pomocą dedykowanych produktów medycznych oznacza przecież spore możliwości kreatywnego podejścia do zagadnienia. Jak w pomysłowy sposób zapewnić sobie i innym ochronę przez koronawirusem - z podpowiedziami przychodzą słuchacze Polskiego Radia PiK.

Pan Paweł z miejscowości Małe Czyste jako pierwszy pochwalił się zaadaptowaniem maski spawalniczej do czasów pandemii, a przy okazji zaproponował wspólną zabawę: - Warto zaaranżować internetową galerię maseczek słuchaczy. Maseczki mogą być przecież tematem inspiracji, przykładem zdolności twórczych ich producentów, posiadać nadrukowane lub wyszyte hasła, przesłania, obrazy związane z obecnymi obostrzeniami. Może być na nich umieszczona data, miejsce, autor, scenka rodzajowa – coś, co sprawia, że maseczki nie są anonimowe. Mogą one być też tematem dowcipów i przedmiotem żartobliwego potraktowania. Niech będą dowodem naszego poczucia humoru lub symbolem naszych trudnych czasów.

Świetna myśl, Panie Pawle! Zaczynamy! Państwa zadanie jest proste - przysyłacie selfie w maseczce (lub zdjęcia swoich maseczek) pod adres: magazyn@radiopik.pl. Będziemy je sukcesywnie zamieszczali w naszym portalu www.radiopik.pl na stronie PiKtogramów, a także na profilu FB Polskiego Radia PiK. Najciekawsze przykłady wyróżnimy na antenie niespodziankami.

Redakcja zastrzega sobie prawo do selekcji materiału zdjęciowego – nie będziemy publikowali treści m. in. sprzecznych z prawem i dobrymi obyczajami.