Porażka Zawiszy w Bielsku-Białej

2014-12-14, 17:22  Polska Agencja Prasowa
Walka o piłkę Tomasza Górkiewicza z Podbeskidzia i Alvarinho z Zawiszy Bydgoszcz. Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Walka o piłkę Tomasza Górkiewicza z Podbeskidzia i Alvarinho z Zawiszy Bydgoszcz. Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Piłkarze Zawiszy Bydgoszczy przegrali na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki gospodarze mieli w dziewiątej minucie. Dariusz Kołodziej minimalnie chybił strzelając z pierwszej piłki. Pięć minut później Damian Chmiel podał do wbiegającego w pole karne Roberta Demjana, a gości po uderzeniu Słowaka uratował słupek.

Niewykorzystane okazje zemściły się "Góralach" w 24. minucie. Kamil Drygas przerzucił piłkę kilkadziesiąt metrów w pole karne, głową w środek zgrał ją Brazylijczyk Samuel De Araujo, a Portugalczyk Alvarinho umieścił ją w bramce gospodarzy.

Bielszczanie odpowiedzieli dziewięć minut później. Pierwszego gola w sezonie zdobył Piotr Malinowski. Otrzymał długie podanie od kolegów i mimo asysty Portugalczyka Andre Micaela znalazł miejsce do strzału. Pierwsze uderzenie bydgoszczanie wybronili, ale dobitka - po błędzie Grzegorza Sandomierskiego, któremu futbolówka przetoczyła się po rękach - wpadła do bramki.

Krótko przed przerwą obie drużyny mogły zdobyć drugiego gola. W słupek trafił z rzutu wolnego Kołodziej, a z drugiej strony po podaniu Michała Masłowskiego sam na sam z Michalem Peskovicem znalazł się Jorge Kadu. Próba przelobowania bramkarza była nieudana i słowacki bramkarz bielszczan wyłapał piłkę bez kłopotów.

W drugiej odsłonie Podbeskidzie zepchnęło Zawiszę do defensywy. Dobrych okazji nie wykorzystali jednak Sylwester Patejuk i Malinowski. W 71. minucie piłka znalazła jednak drogę do siatki. Strzałem z ponad 20 metrów gola zdobył Bartosz Śpiączka, który na murawie zameldował się ledwie 60 sekund wcześniej.

Zrewanżować bielszczanom próbował się bardzo aktywny Brazylijczyk Rafael Porcellis. Peskovic najpierw wybił jego kąśliwy strzał z 16 metrów, a następnie obronił uderzenie przewrotką i zespół trenera Leszka Ojrzyńskiego odniósł zwycięstwo w ostatnim występie przed zimową przerwą, którą rywale spędzą na ostatnim miejscu w tabeli. (PAP)


Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zawisza Bydgoszcz 2:1 (1:1).

Bramka: 0:1 Alvarinho (24), 1:1 Piotr Malinowski (33), 2:1 Bartosz Śpiączka (71).

Żółta kartka - Podbeskidzie Bielsko-Biała: Adam Deja. Zawisza Bydgoszcz: Luis Carlos, Michał Masłowski.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Widzów 3 037. (PAP)

piłka nożna

Sport

Mityng Orlen Copernicus Cup - Święty-Ersetic: nie chcę schodzić poniżej pewnego poziomu

Mityng Orlen Copernicus Cup - Święty-Ersetic: nie chcę schodzić poniżej pewnego poziomu

2019-02-06, 14:00
Mityng Orlen Copernicus Cup - Lewandowski: chcę poprawić jutro rekord Polski na 1500 m

Mityng Orlen Copernicus Cup - Lewandowski: chcę poprawić jutro rekord Polski na 1500 m

2019-02-06, 13:00
Superliga tenisistów stołowych - wygrana Olimpii i porażka Zooleszcz Gwiazdy

Superliga tenisistów stołowych - wygrana Olimpii i porażka Zooleszcz Gwiazdy

2019-02-06, 11:45
Na stadion Polonii bez kasku Dlaczego

Na stadion Polonii bez kasku? Dlaczego?

2019-02-06, 08:12
Paweł Wojciechowski: trenujemy lżej, ale tak, żeby było dobrze

Paweł Wojciechowski: trenujemy lżej, ale tak, żeby było dobrze

2019-02-06, 07:00
Koszykarska Liga Mistrzów - Anwil Włocławek odpadł z europejskich pucharów

Koszykarska Liga Mistrzów - Anwil Włocławek odpadł z europejskich pucharów

2019-02-05, 20:55
Superliga tenisistów stołowych - niespodziewana wygrana Energi Toruń

Superliga tenisistów stołowych - niespodziewana wygrana Energi Toruń

2019-02-05, 12:00
Mityng Orlen Cup - zwycięstwa Swobody, Wojciechowskiego i Bukowieckiego w Łodzi

Mityng Orlen Cup - zwycięstwa Swobody, Wojciechowskiego i Bukowieckiego w Łodzi

2019-02-05, 11:00
Ekstraklasa koszykarek - Trzeciak: mecz z Widzem od początku był pod naszą kontrolą

Ekstraklasa koszykarek - Trzeciak: mecz z Widzem od początku był pod naszą kontrolą

2019-02-05, 08:00
Ekstraklasa siatkarek - Pałac Bydgoszcz wygrał w Bielsku-Białej

Ekstraklasa siatkarek - Pałac Bydgoszcz wygrał w Bielsku-Białej

2019-02-04, 21:22
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę