Jak zachęcić ludzi, by częściej korzystali z komunikacji miejskiej? W planach zwiększenie liczby kursów

2026-05-14, 11:51  Michał Zaręba/BN
Posiedzenie Komisji Ekonomicznej oraz Komisji Zarządów Transportu Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej/fot. Michał Zaręba

Posiedzenie Komisji Ekonomicznej oraz Komisji Zarządów Transportu Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej/fot. Michał Zaręba

O wyzwaniach w transporcie publicznym rozmawiają w Toruniu przedstawiciele miejskich przewoźników. Jak zachęcić ludzi do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej? Ludzie wymieniają częstsze kursowanie, czystość, a nawet... kulturalne atrakcje w tramwajach.

- Dobrze by było, żeby w tramwaju przeprowadzane były kulturalne akcje, tak jest w Paryżu - czytanie poezji, muzyka - usłyszał nasz reporter od mieszkańców Torunia.

- To, co powinno zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej to niezawodność, punktualność oraz częstotliwość, aby wystarczyło wyjść na przystanek i chwilę poczekać, wiedząc, że za chwilę coś przyjedzie - mówi Zbigniew Wyszogrodzki prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu, obecny na posiedzeniu Komisji Ekonomicznej oraz Komisji Zarządów Transportu Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej.

Mówi, że MZK chciałoby, aby tramwaje jeździły w „godzinach szczytu” co 7-8 minut, a autobusy - średnio co 15. - Ale w „godzinach szczytu”, na tych najbardziej obleganych trasach również co 6, co 8 - dodaje Zbigniew Wyszogrodzki.

- Chcemy, żeby komunikacja miejska była dostępna, pewna i bezpieczna - mówi Jerzy Zalwowski, wiceprezes MPK Poznań.

Posiedzenie potrwa do piątku.

Relacja Michała Zaręby

Toruń

Region

Ozdyk w Toruniu: Na gruzach Parlamentu Europejskiego można zbudować Europę ojczyzn

Ozdyk w Toruniu: Na gruzach Parlamentu Europejskiego można zbudować Europę ojczyzn

2024-05-27, 21:06
Iwona Kozłowska o 20 latach Polski w UE. W Szubinie zachęcała do udziału w wyborach

Iwona Kozłowska o 20 latach Polski w UE. W Szubinie zachęcała do udziału w wyborach

2024-05-27, 20:16
Zbigniew Ostrowski nowym prezesem TMMB. Przez 25 lat tę funkcję pełnił Jerzy Derenda

Zbigniew Ostrowski nowym prezesem TMMB. Przez 25 lat tę funkcję pełnił Jerzy Derenda

2024-05-27, 19:36
Struktury trzeba było budować od podstaw. Dzień Samorządu Terytorialnego

Struktury trzeba było budować od podstaw. Dzień Samorządu Terytorialnego

2024-05-27, 18:01
Przewozili w busie ponad kilogram narkotyków. Dwaj torunianie z zarzutami

Przewozili w busie ponad kilogram narkotyków. Dwaj torunianie z zarzutami

2024-05-27, 17:11
Studenci odebrali klucze do bram Bydgoszczy Cztery uczelnie razem świętują juwenalia [wideo]

Studenci odebrali klucze do bram Bydgoszczy! Cztery uczelnie razem świętują juwenalia [wideo]

2024-05-27, 15:36
Cała jezdnia była jego, ledwie trzymał się w fotelu. Pijany traktorzysta zatrzymany

Cała jezdnia była jego, ledwie trzymał się w fotelu. Pijany traktorzysta zatrzymany

2024-05-27, 14:45
Leżał na jezdni, potrącił go samochód. Bydgoscy policjanci uratowali myszołowa [wideo]

Leżał na jezdni, potrącił go samochód. Bydgoscy policjanci uratowali myszołowa [wideo]

2024-05-27, 13:10
Politycy o kampanii rozgłośni regionalnych i eurowyborach podczas Radiokonferencji [wideo]

Politycy o kampanii rozgłośni regionalnych i eurowyborach podczas „Radiokonferencji” [wideo]

2024-05-27, 11:12
Bydgoski policjant po pościgu za motocyklistą trafił do szpitala. W jakim jest stanie

Bydgoski policjant po pościgu za motocyklistą trafił do szpitala. W jakim jest stanie?

2024-05-27, 10:03
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę