Ewakuacja bydgoskiego dworca PKP. Nietrzeźwy pasażer zostawił bagaż w holu głównym

2026-05-03, 19:21  Natasza Trzebuchowska/KB
Straż Pożarna zabezpieczała teren dworca. Na miejscu pracowali policjanci i saperzy/fot. Katarzyna Bogucka

Straż Pożarna zabezpieczała teren dworca. Na miejscu pracowali policjanci i saperzy/fot. Katarzyna Bogucka

150 osób musiało opuścić budynek A na Dworcu Głównym PKP w Bydgoszczy po tym, gdy służby otrzymały informację o podejrzanym pakunku. Udało się znaleźć jego właściciela, nietrzeźwego Białorusina. Jak dowiedziało się PR PiK, został ukarany mandatem.

Na miejsce przyjechali strażacy, policja i saperzy.

- W niedzielę o godzinie 16:35 dyżurny bydgoskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące torby podróżnej pozostawionej przez nieznanego mężczyznę w holu głównym dworca PKP Bydgoszcz Główna - potwierdza PR PiK nadkomisarz Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy.

Zarządca budynku podjął decyzję o ewakuacji. Jak podaje nadkom. Kowalska, pasażerowie przemieścili się na pobliskie przystanki autobusowe. - Do działań przystąpili skierowani na miejsce policjanci i inne służby. O godzinie 18:36 policjanci odnaleźli w okolicy dworca właściciela torby. Okazał się nim nietrzeźwy obywatel Białorusi. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu. O godzinie 18:40 czynności na dworcu zakończono. W torbie znaleziono jedynie rzeczy osobiste mężczyzny.

Białorusin ukarany mandatem

Jak dowiedziało się PR PiK, mężczyzna, który w niedzielę zostawił bagaż na Dworcu Głównym w Bydgoszczy został ukarany mandatem. - Zatrzymany obywatel Białorusi miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu - przekazał nam mł. asp. Jakub Skrzypek w bydgoskiej policji. - Z 43-latkiem zostały przeprowadzone czynności zakończone nałożeniem mandatu za pozostawienie bagażu bez nadzoru na terenie kolejowym. W porozumieniu ze Strażą Graniczną mężczyzna przebywa na terenie naszego kraju legalnie - dodaje.

Policjanci przypominają, że pozostawiony bez opieki bagaż traktowany jest jako potencjalne zagrożenie. Wiąże się to z uruchomieniem procedur bezpieczeństwa, a także - w konsekwencji - mandatem do 500 zł.

Mówi mł. asp. Jakub Skrzypek z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Mówi nadkom. Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Region

Tańsze zakupy z Kartą Fajansową. Młodzieżówka PO zbiera podpisy pod projektem uchwały

Tańsze zakupy z Kartą Fajansową. Młodzieżówka PO zbiera podpisy pod projektem uchwały

2024-02-21, 09:00
Rolnicy z Kujaw i Pomorza chcą jako pierwsi kontrolować transporty zbóż na granicy

Rolnicy z Kujaw i Pomorza chcą jako pierwsi kontrolować transporty zbóż na granicy

2024-02-21, 08:20
Czy Bartłomiej Obajtek złamał prawo Sprawę bada bydgoska prokuratura

Czy Bartłomiej Obajtek złamał prawo? Sprawę bada bydgoska prokuratura

2024-02-21, 07:43
Rewolucja inwestycyjna we Włocławku Marek Wojtkowski podzielił się ambitnymi planami

Rewolucja inwestycyjna we Włocławku? Marek Wojtkowski podzielił się ambitnymi planami

2024-02-21, 06:49
Szosa Bydgoska nie będzie już tak dziurawa. Toruńscy drogowcy zalepiają ubytki

Szosa Bydgoska nie będzie już tak dziurawa. Toruńscy drogowcy zalepiają ubytki

2024-02-20, 21:13
Jan Krzysztof Ardanowski: Jeśli minister nie otrzyma wsparcia rządu, będzie postacią tragiczną

Jan Krzysztof Ardanowski: Jeśli minister nie otrzyma wsparcia rządu, będzie postacią tragiczną

2024-02-20, 20:24
Wojewoda spotkał się z rolnikami. Służby sprawdzą, czy do regionu nie spływa ukraińskie zboże [zdjęcia]

Wojewoda spotkał się z rolnikami. Służby sprawdzą, czy do regionu nie spływa ukraińskie zboże [zdjęcia]

2024-02-20, 19:34
Wsiadł za kółko po alkoholu. 33-latek został zatrzymany przez mieszkańca Przysierska

Wsiadł za kółko po alkoholu. 33-latek został zatrzymany przez mieszkańca Przysierska

2024-02-20, 18:48
Prezes i Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej został odwołany. W składzie PGZ kilka podmiotów z regionu

Prezes i Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej został odwołany. W składzie PGZ kilka podmiotów z regionu

2024-02-20, 17:53
W Nadleśnictwie Osie żyje pięć par bielików. Ptaki te nie są już zagrożone wyginięciem

W Nadleśnictwie Osie żyje pięć par bielików. Ptaki te nie są już zagrożone wyginięciem

2024-02-20, 17:08
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę