Cel: obronić siebie i najbliższych. Wojskowe szkolenie dla kobiet w Szubinie [wideo, zdjęcia]

2023-07-09, 09:27  Elżbieta Rupniewska/Redakcja
38 pań w różnym wieku uczyło się w Szubinie podstaw samoobrony, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zasad zdrowego stylu życia. Bezpłatne szkolenie odbyło się pod okiem instruktorów z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu/fot. Elżbieta Rupniewska

38 pań w różnym wieku uczyło się w Szubinie podstaw samoobrony, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zasad zdrowego stylu życia. Bezpłatne szkolenie odbyło się pod okiem instruktorów z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu/fot. Elżbieta Rupniewska

38 pań w różnym wieku uczyło się w Szubinie podstaw samoobrony, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zasad zdrowego stylu życia. Bezpłatne szkolenie odbyło się pod okiem instruktorów z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Wśród trenujących była też Wioletta Borys-Stachowiak, zastępca burmistrza Szubina.

- Przede wszystkim chciałam wziąć udział w tym szkoleniu. Samoobrona samoobroną, ale równie ważne jest niesienie pierwszej pomocy. Myślę, że nawet jeżeli ktoś, kiedyś miał jakiś kurs, czy widział, jak to się robi, to i tak trzeba tę wiedzę odświeżać - mówi Wioletta Borys-Stachowiak. - Chciałabym też nauczyć się samoobrony, żeby umieć obronić siebie, ale także swoich najbliższych.

Drugi trening pod hasłem „Samoobrona kobiet. Zaufaj wojsku”, dla kolejnej grupy pań, odbędzie się w Szubinie w niedzielę (9 lipca) - o czym mówi ppłk Andrzej Sowa z Zamiejscowego Ośrodka Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy.

- Zapraszam również mieszkańców Szubina oraz okolicznych miejscowości do przyjścia. Nie trzeba ćwiczyć, to panie będą ćwiczyć. Pozostali mogą zapoznać się ze sprzętem oraz z innymi stoiskami promocyjnymi bogato wyposażonymi. Oczywiście zapraszamy też na żołnierską grochówkę na godzinę 13:00 - mówi ppłk Andrzej Sowa.

Promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej - taki jest cel projektu „Samoobrona kobiet. Zaufaj wojsku”. Jest on realizowany we wszystkich województwach od końca maja i potrwa do 20 sierpnia.

mówi Wioletta Borys-Stachowiak, zastępca burmistrza Szubina i inne uczestniczki szkolenia

mówi ppłk Andrzej Sowa z Zamiejscowego Ośrodka Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy.

38 pań w różnym wieku uczyło się w Szubinie podstaw samoobrony, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zasad zdrowego stylu życia. Bezpłatne szkolenie odbyło się pod okiem instruktorów z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu/wideo: Elżbieta Rupniewska

Region

Ekologiczny mural powstanie na bydgoskich Wyżynach. Ogłoszono konkurs na projekt i wykonanie

Ekologiczny mural powstanie na bydgoskich Wyżynach. Ogłoszono konkurs na projekt i wykonanie

2021-06-08, 18:35
Kolejne drogi lokalne zostaną zmodernizowane. Umowy podpisane

Kolejne drogi lokalne zostaną zmodernizowane. Umowy podpisane

2021-06-08, 17:37
Dostęp do alkoholu jest zbyt łatwy. Kongres Ku trzeźwości narodu w Górsku

Dostęp do alkoholu jest zbyt łatwy. Kongres „Ku trzeźwości narodu" w Górsku

2021-06-08, 15:46
Drony z Turcji A dlaczego nie z Bydgoszczy Interpelacja posła Lewicy [wideo]

Drony z Turcji? A dlaczego nie z Bydgoszczy? Interpelacja posła Lewicy [wideo]

2021-06-08, 14:47
Sprzedawał towary przez Internet, ale ich nie wysyłał. Wpadł w Warszawie

Sprzedawał towary przez Internet, ale ich nie wysyłał. Wpadł w Warszawie

2021-06-08, 13:19
Nie pozwolą śmiecić w lasach Wspólne patrole policji i Straży Leśnej

Nie pozwolą śmiecić w lasach! Wspólne patrole policji i Straży Leśnej

2021-06-08, 07:45
Termomodernizacja w szkołach i przedszkolach. Będzie ekologicznie

Termomodernizacja w szkołach i przedszkolach. Będzie ekologicznie

2021-06-08, 06:51
Nie uwzględnili protestów ekologów. Jest decyzja środowiskowa dla trasy S10

Nie uwzględnili protestów ekologów. Jest decyzja środowiskowa dla trasy S10

2021-06-07, 18:51
Święto Województwa: sesja dla bohaterów. To oni walczą z COVID-19 [zdjęcia]

Święto Województwa: sesja dla bohaterów. To oni walczą z COVID-19 [zdjęcia]

2021-06-07, 17:48
Policyjny dron latał nad trasami nr 5, 10 i 25. Co robili kierowcy [wideo]

Policyjny dron latał nad trasami nr 5, 10 i 25. Co robili kierowcy? [wideo]

2021-06-07, 16:54
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę