Cel: obronić siebie i najbliższych. Wojskowe szkolenie dla kobiet w Szubinie [wideo, zdjęcia]

2023-07-09, 09:27  Elżbieta Rupniewska/Redakcja
38 pań w różnym wieku uczyło się w Szubinie podstaw samoobrony, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zasad zdrowego stylu życia. Bezpłatne szkolenie odbyło się pod okiem instruktorów z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu/fot. Elżbieta Rupniewska

38 pań w różnym wieku uczyło się w Szubinie podstaw samoobrony, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zasad zdrowego stylu życia. Bezpłatne szkolenie odbyło się pod okiem instruktorów z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu/fot. Elżbieta Rupniewska

38 pań w różnym wieku uczyło się w Szubinie podstaw samoobrony, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zasad zdrowego stylu życia. Bezpłatne szkolenie odbyło się pod okiem instruktorów z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Wśród trenujących była też Wioletta Borys-Stachowiak, zastępca burmistrza Szubina.

- Przede wszystkim chciałam wziąć udział w tym szkoleniu. Samoobrona samoobroną, ale równie ważne jest niesienie pierwszej pomocy. Myślę, że nawet jeżeli ktoś, kiedyś miał jakiś kurs, czy widział, jak to się robi, to i tak trzeba tę wiedzę odświeżać - mówi Wioletta Borys-Stachowiak. - Chciałabym też nauczyć się samoobrony, żeby umieć obronić siebie, ale także swoich najbliższych.

Drugi trening pod hasłem „Samoobrona kobiet. Zaufaj wojsku”, dla kolejnej grupy pań, odbędzie się w Szubinie w niedzielę (9 lipca) - o czym mówi ppłk Andrzej Sowa z Zamiejscowego Ośrodka Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy.

- Zapraszam również mieszkańców Szubina oraz okolicznych miejscowości do przyjścia. Nie trzeba ćwiczyć, to panie będą ćwiczyć. Pozostali mogą zapoznać się ze sprzętem oraz z innymi stoiskami promocyjnymi bogato wyposażonymi. Oczywiście zapraszamy też na żołnierską grochówkę na godzinę 13:00 - mówi ppłk Andrzej Sowa.

Promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej - taki jest cel projektu „Samoobrona kobiet. Zaufaj wojsku”. Jest on realizowany we wszystkich województwach od końca maja i potrwa do 20 sierpnia.

mówi Wioletta Borys-Stachowiak, zastępca burmistrza Szubina i inne uczestniczki szkolenia

mówi ppłk Andrzej Sowa z Zamiejscowego Ośrodka Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy.

38 pań w różnym wieku uczyło się w Szubinie podstaw samoobrony, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zasad zdrowego stylu życia. Bezpłatne szkolenie odbyło się pod okiem instruktorów z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu/wideo: Elżbieta Rupniewska

Region

Od 1 września uczniowie mogą składać wnioski o marszałkowskie stypendia

Od 1 września uczniowie mogą składać wnioski o marszałkowskie stypendia

2021-08-09, 09:21
Podaruj choremu kropelkę życia. W bydgoskiej parafii można oddać krew

Podaruj choremu kropelkę życia. W bydgoskiej parafii można oddać krew

2021-08-08, 10:09
Wylali asfalt na toruńskim moście. Będzie trwały jak beton [wideo, zdjęcia]

Wylali asfalt na toruńskim moście. Będzie trwały jak beton [wideo, zdjęcia]

2021-08-08, 09:11
Korki na A1 na bramkach w Nowej Wsi. W obu kierunkach [wideo]

Korki na A1 na bramkach w Nowej Wsi. W obu kierunkach [wideo]

2021-08-07, 16:05
Miasteczko zdrowia stanęło w Ciechocinku. Na miejscu badania i szczepienia

Miasteczko zdrowia stanęło w Ciechocinku. Na miejscu badania i szczepienia

2021-08-07, 15:45
Kolizja samochodu osobowego z policyjnym radiowozem w Bydgoszczy

Kolizja samochodu osobowego z policyjnym radiowozem w Bydgoszczy

2021-08-07, 12:21
Nad morze Nie tak szybko. Kolejki przed bramkami na A1 w Nowej Wsi k. Torunia

Nad morze? Nie tak szybko. Kolejki przed bramkami na A1 w Nowej Wsi k. Torunia

2021-08-07, 10:35
Ukradł alkohol i rzucił się na ochroniarza. Rozpoznajesz go [zdjęcia]

Ukradł alkohol i rzucił się na ochroniarza. Rozpoznajesz go? [zdjęcia]

2021-08-06, 15:56
Czy Porozumienie wyjdzie z koalicji - Wierzę, że nie - mówi Adam Banaszak

Czy Porozumienie wyjdzie z koalicji? - Wierzę, że nie - mówi Adam Banaszak

2021-08-06, 13:47
Co dalej z giełdą towarową w Grudziądzu Czy są pieniądze na jej modernizację

Co dalej z giełdą towarową w Grudziądzu? Czy są pieniądze na jej modernizację?

2021-08-06, 13:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę