Zobacz także
7 maja 2025 (powtórka)
Czy jesteśmy lekomanami? W porównaniu z innymi krajami półki w polskich aptekach uginają się od ilości specyfików. Branża farmaceutyczna walczy o uwagę… Czytaj dalej »
6 maja 2025
W rozmowie z drem Miłoszem Kłobukowskim dyskutujemy o dwóch najważniejszych kompetencjach w komunikacji: empatii i asertywności. Czytaj dalej »
5 maja 2025
Początek maja oznacza… matury. Jak czas egzaminów zmieniał się na przestrzeni lat? O wspomnienia, ale i perspektywę matur pytaliśmy dr Joannę Rajang… Czytaj dalej »
1 maja 2025
Żeby pobudzić mózg, niektórzy próbują go wspomagać substancjami o dyskusyjnych właściwościach. Do nich należą m.in. narkotyki, alkohol, nikotyna. Tak… Czytaj dalej »
30 kwietnia 2025 (powtórka)
Aktywność fizyczna cieszy się rosnącą popularnością. Przy okazji nie mamy problemów, żeby chwalić się tym w mediach społecznościowych. Jednak w tym… Czytaj dalej »
29 kwietnia 2025
W pewnym sensie średniowiecze przebojem wdarło się do naszego języka polskiego. Zakorzenił się pewien stereotyp, że to był okres „ciemnoty”, został… Czytaj dalej »
28 kwietnia 2025 (powtórka)
Rywalizacja. Jak zdobyć swoje miejsce w świecie? Czy warto rywalizować za wszelką cenę? Czy można ją wykorzystać w zdobywaniu doświadczenie? Jak się… Czytaj dalej »
25 kwietnia 2025 (powtórka)
Czym jest moralność? Jak zmieniają się jej zasady na przestrzeni lat? Ten temat poruszyli Ewa Dąbska Wieczorkowska i prof. Piotr Domeracki, filozof i etyk… Czytaj dalej »
24 kwietnia 2025
Odkrywaliśmy tajniki naszego mózgu. Ile informacji może przechować mózg, ile wykorzystuje? Czy usuwa niepotrzebne informacje? Czy lubi się uczyć? Jak i… Czytaj dalej »
23 kwietnia 2025 (powtórka)
Wydaje się nam, że istnienie galerii sztuki, kin, teatrów, i nie tylko jest archaiczne, ale z badań socjologicznych wyraźnie wynika, że nic podobnego! Szczegóły… Czytaj dalej »