Zobacz także
23 maja 2025
Jaka powinna być szkoła w przyszłości? Jak dużą rolę w szkolnictwie odegrają kompetencje? Czy sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje świat edukacji? O… Czytaj dalej »
22 maja 2025
Wracamy do budowy mózgu i zastanawiamy się, za co odpowiadają poszczególne jego fragmenty. Naukowcy ciągle próbują poznać mózg lepiej. Czy jest to możliwe… Czytaj dalej »
21 maja 2025 (powtórka)
Zdaniem większości respondentów - człowiek kulturalny, to człowiek grzeczny i uprzejmy. Wśród innych cech człowieka kulturalnego, połowa zapytanych widziała… Czytaj dalej »
20 maja 2025
Język polski składa się z aż 200 tysięcy słów! Od czasów Mieszka I nasz język rozwinął się 20-krotnie! Jednak warto zastanowić się, skąd w ogóle… Czytaj dalej »
19 maja 2025 (powtórka)
Rozmawialiśmy o uzależnieniu, niemożności wyzwolenia się od nałogów, czyichś wpływów, zaborczości, zabierania naszej wolności. Nad tymi tematami debatowaliśmy… Czytaj dalej »
16 maja 2025
15 maja przypadał Międzynarodowy Dzień Rodzin. Jednak co to określenie oznacza w dzisiejszych czasach? Czy rodzina jest w kryzysie? Co z jej zakładaniem?… Czytaj dalej »
15 maja 2025
Jak zbudowany jest nasz mózg? W naszej „Radiowej Akademii Myśli” nie zabrakło trudnych pojęć, rozmawialiśmy o aksonach i dendrytach. Z drem nauk medycznych… Czytaj dalej »
14 maja 2025 (powtórka)
Kto słyszał o socjologii medycyny? Wbrew pozorom, jest to całkiem ważna gałąź badania współczesnych zachowań społecznych. Socjologia medycyny bada m.in… Czytaj dalej »
13 maja 2025 (powtórka)
Czy wypada głośno rozmawiać przez telefon w autobusie lub tramwaju? Czy telefon na stole w czasie rodzinnego spotkania to faux pas? Czy służbowe wiadomości… Czytaj dalej »
12 maja 2025 (powtórka)
Czy potrafimy myśleć samodzielnie? Jaki wpływ na nas ma insynuacja czy manipulacja? Tego rodzaju niezależność jest widoczna w tym, jakie treści przyswajamy… Czytaj dalej »