Maksymilian Pawełczak (Polonia Bydgoszcz): Mam nadzieję, że zostanę w Polonii na dłużej

2023-07-29, 11:47  Redakcja
Maksymilian Pawełczak robi kroki w stronę dorosłego żużla/fot.: Jiri Klindera/Facebook

Maksymilian Pawełczak robi kroki w stronę dorosłego żużla/fot.: Jiri Klindera/Facebook

Maksymilian Pawełczak to nadzieja żużlowej Polonii Bydgoszcz. Nie tak dawno 14-latek potwierdził swój talent, zostając wicemistrzem świata w kategorii motocykli do pojemności 250cc. – Zawody w Målilli były bardzo fajne. Po sukcesach wiadro zimnej wody trzeba wylać na głowę – powiedział Pawełczak.

O Pawełczaku wspomina się regularnie, ale nie ma w tym nic dziwnego, gdyż co sezon pokazuje swój potencjał. W 2022 roku został on mistrzem świata w rywalizacji na motocyklach o pojemności do 125cc. W tym roku przesiadł się na 250-tki i… od razu wywalczył kolejny medal MŚ, tym razem srebrny. 14 lipca bydgoszczanin zajął drugie miejsce podczas Speedway Grand Prix 3. Więcej o tym tutaj.

14-latek tak wspomina sukces. – Zawody w Målilli były bardzo fajne. Cała organizacja i atmosfera była super. Po półfinale czułem się dobrze, ale w finale zepsułem trochę pierwszy bieg. Później jednak zdobyłem wystarczającą liczbę „oczek” – opisał żużlowiec.

Kibice „Gryfów” upatrują w nim zawodnika, który może przejąć pałeczkę po Wiktorze Przyjemskim jako kolejny zdolny wychowanek. Sam Pawełczak przyznaje, że czeka już na starty w Polonii. – Bardzo chciałbym pojechać w lidze i spisywać się dobrze już w pierwszym sezonie. Mam nadzieję, że zostanę w Polonii na dłużej – powiedział wicemistrz świata.

14-latek spokojnie podchodzi jednak do swojej przyszłości. – Dopiero wchodzę w duży żużel. Po sukcesach wiadro zimnej wody trzeba wylać na głowę i dalej jeździć na zawody. Ja jeżdżę, gdzie się da – stwierdził Pawełczak.

Szybko rozwijająca się kariera młodego żużlowca nie byłaby możliwa, gdyby nie poświęcenie taty, Krzysztofa Pawełczaka. – Pełnię rolę mechanika, kierowcy, menadżera wraz z żoną. Robię wszystko, bo nie mamy nikogo do pomocy – powiedział tata. – Pracujemy przy motocyklach od rana do wieczora. Trzeba poświęcić bardzo dużo czasu, by było to perfekcyjnie zrobione – dodał.

Pełna rozmowa z Maksymilianem Pawełczakiem i jego tatą, Krzysztofem:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Korea Północna nie weźmie udziału w Igrzyskach w Tokio

Korea Północna nie weźmie udziału w Igrzyskach w Tokio

2021-04-06, 12:10
PGE Ekstraliga - Świetne otwarcie Apatora. Falabuz pokonany na Motoarenie

PGE Ekstraliga - Świetne otwarcie Apatora. Falabuz pokonany na Motoarenie

2021-04-05, 15:15
Turniej ATP w Miami - Trzeci w karierze tytuł Hurkacza

Turniej ATP w Miami - Trzeci w karierze tytuł Hurkacza

2021-04-05, 13:07
Ekstraliga żużlowa  GKM Grudziądz, czyli żużlowy znak zapytania

Ekstraliga żużlowa – GKM Grudziądz, czyli żużlowy znak zapytania

2021-04-04, 10:30
PGE Ekstraliga  Wielkanoc na Motoarenie eWinner Apator Toruń  Falubaz Zielona Góra w Polskim Radiu PiK

PGE Ekstraliga – Wielkanoc na Motoarenie! eWinner Apator Toruń – Falubaz Zielona Góra w Polskim Radiu PiK

2021-04-03, 20:56
Turniej ATP w Miami - Hurkacz w finale po wygranej z Rublowem

Turniej ATP w Miami - Hurkacz w finale po wygranej z Rublowem

2021-04-03, 13:58
Tauron 1. Liga - Visła przegrywa w Lublinie i kończy rundę zasadniczą na 2. miejscu

Tauron 1. Liga - Visła przegrywa w Lublinie i kończy rundę zasadniczą na 2. miejscu

2021-04-02, 16:22
Tauron Liga - Pałac kończy ligę tie-breakiem i 9. miejscem

Tauron Liga - Pałac kończy ligę tie-breakiem i 9. miejscem

2021-04-01, 19:36
Ekstraliga żużlowa  Celem Apatora Toruń utrzymanie, ale są apetyty na więcej

Ekstraliga żużlowa – Celem Apatora Toruń utrzymanie, ale są apetyty na więcej

2021-04-01, 14:34
Eliminacje MŚ - Polacy przegrywają na Wembley

Eliminacje MŚ - Polacy przegrywają na Wembley

2021-03-31, 23:54
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę