Energa po raz kolejny wspiera toruńskie drużyny sportowe. „Bez tego nie byłoby tego klubu”

2023-07-24, 21:07  Maciej Wilkowski/Redakcja
Toruńskie kluby sportowe mogą liczyć na dalsze wsparcie Energa S.A./fot: Maciej Wilkowski

Toruńskie kluby sportowe mogą liczyć na dalsze wsparcie Energa S.A./fot: Maciej Wilkowski

Toruńskie kluby sportowe mogą liczyć na dalsze wsparcie Energa S.A./fot: Maciej Wilkowski

Toruńskie kluby sportowe mogą liczyć na dalsze wsparcie Energa S.A./fot: Maciej Wilkowski

Energa S.A. Grupa Orlen wspierać będzie koszykarki, hokeistów i tenisistów stołowych z Torunia. O podpisaniu sponsorskich umów poinformowano na poniedziałkowej konferencji prasowej w Ratuszu Staromiejskim.

– To jest najważniejsze wsparcie, bo to sponsor tytularny i strategiczny. To są największe środki spośród sponsorów. Oczywiście wspiera nas także miasto i Manekin, ale współpracujemy od wielu lat z Energą, bardzo szanujemy to porozumienie. Cieszymy się z tego i liczymy, że w kolejnych latach również będą nas wspierać – powiedział Krzysztof Piotrowski z Energa Manekin Toruń.

– Bez takiego wsparcia, nie moglibyśmy wystartować w rozgrywkach na najwyższym poziomie. To jest już 17 lat współpracy, przez ten okres (jesteśmy – przyp.) nieprzerwanie w Ekstraklasie koszykówki kobiet. Zdobywaliśmy medale mistrzostw Polski, co prawda brązowe, a nie złote. Graliśmy w rozgrywkach międzynarodowych. Bez tych pieniędzy, ale również bez środków miasta nie byłoby tego klubu, mogącego grać na tym poziomie – zaznaczył Maciej Krystek, prezes zarządu MMKS Katarzynki Toruń.

Jak podkreślają m.in. przedstawiciele klubów, ale nie tylko, bardzo istotna jest współpraca z Urzędem Miasta. – Toruń i całe województwo kujawsko-pomorskie odgrywa szczególną rolę w naszej działalności biznesowej. Jesteśmy tutaj obecni na wielu płaszczyznach, również poprzez współpracę z Urzędem Miasta, stąd też w miejscu, w którym prowadzimy działalność biznesową, zależy nam na tym, żeby również uczestniczyć w życiu społeczności lokalnych i wspierać te inicjatywy, które dla nich są ważne. Dlatego wspieramy drużyny sportowe, które uczestniczyły w dzisiejszym wydarzeniu – opisała Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energa S.A. Grupa Orlen.

Prezesi klubów jasno wskazują, że gdyby nie Energa S.A., drużyn również by nie było na sportowej mapie. – Mamy tego świadomość, spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność, jako na sponsorze, ale chcemy się wywiązywać z tego naszego obowiązku społecznego, wspierać wartościowe i ważne inicjatywy.

Więcej w relacji Macieja Wilkowskiego.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Sport

Ekstraliga żużlowa. Zdecydowana porażka torunian. Motor  Apator 55:35

Ekstraliga żużlowa. Zdecydowana porażka torunian. Motor – Apator 55:35

2022-07-03, 19:35
Bezbłędny Przyjemski poprowadził Polonię do zwycięstwa

Bezbłędny Przyjemski poprowadził Polonię do zwycięstwa

2022-07-02, 20:30
Porażka Igi Świątek Fręch również odpadła z Wimbledonu

Porażka Igi Świątek! Fręch również odpadła z Wimbledonu

2022-07-02, 19:04
Olimpia Grudziądz ma nowego trenera

Olimpia Grudziądz ma nowego trenera

2022-07-02, 18:20
Polki straciły szansę na udział w finałowym turnieju Ligi Narodów

Polki straciły szansę na udział w finałowym turnieju Ligi Narodów

2022-07-02, 16:04
Prezes Olimpii: Do teraz nie możemy się pozbierać [WYWIAD]

Prezes Olimpii: Do teraz nie możemy się pozbierać [WYWIAD]

2022-07-02, 11:15
Siedmiu zawodników z regionu w kadrze Polski na lekkoatletyczne MŚ

Siedmiu zawodników z regionu w kadrze Polski na lekkoatletyczne MŚ

2022-07-01, 19:30
Olimpia Grudziądz nie przedłużyła umowy z trenerem

Olimpia Grudziądz nie przedłużyła umowy z trenerem

2022-07-01, 16:30
GKM i KS Toruń z awansem do półfinału DMPJ. Polonia odpadła

GKM i KS Toruń z awansem do półfinału DMPJ. Polonia odpadła

2022-07-01, 14:20
Polonia spróbuje umocnić się na pozycji lidera 1. Ligi. Relacja w PR PiK

Polonia spróbuje umocnić się na pozycji lidera 1. Ligi. Relacja w PR PiK

2022-07-01, 11:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę