Energa po raz kolejny wspiera toruńskie drużyny sportowe. „Bez tego nie byłoby tego klubu”

2023-07-24, 21:07  Maciej Wilkowski/Redakcja
Toruńskie kluby sportowe mogą liczyć na dalsze wsparcie Energa S.A./fot: Maciej Wilkowski

Toruńskie kluby sportowe mogą liczyć na dalsze wsparcie Energa S.A./fot: Maciej Wilkowski

Toruńskie kluby sportowe mogą liczyć na dalsze wsparcie Energa S.A./fot: Maciej Wilkowski

Toruńskie kluby sportowe mogą liczyć na dalsze wsparcie Energa S.A./fot: Maciej Wilkowski

Energa S.A. Grupa Orlen wspierać będzie koszykarki, hokeistów i tenisistów stołowych z Torunia. O podpisaniu sponsorskich umów poinformowano na poniedziałkowej konferencji prasowej w Ratuszu Staromiejskim.

– To jest najważniejsze wsparcie, bo to sponsor tytularny i strategiczny. To są największe środki spośród sponsorów. Oczywiście wspiera nas także miasto i Manekin, ale współpracujemy od wielu lat z Energą, bardzo szanujemy to porozumienie. Cieszymy się z tego i liczymy, że w kolejnych latach również będą nas wspierać – powiedział Krzysztof Piotrowski z Energa Manekin Toruń.

– Bez takiego wsparcia, nie moglibyśmy wystartować w rozgrywkach na najwyższym poziomie. To jest już 17 lat współpracy, przez ten okres (jesteśmy – przyp.) nieprzerwanie w Ekstraklasie koszykówki kobiet. Zdobywaliśmy medale mistrzostw Polski, co prawda brązowe, a nie złote. Graliśmy w rozgrywkach międzynarodowych. Bez tych pieniędzy, ale również bez środków miasta nie byłoby tego klubu, mogącego grać na tym poziomie – zaznaczył Maciej Krystek, prezes zarządu MMKS Katarzynki Toruń.

Jak podkreślają m.in. przedstawiciele klubów, ale nie tylko, bardzo istotna jest współpraca z Urzędem Miasta. – Toruń i całe województwo kujawsko-pomorskie odgrywa szczególną rolę w naszej działalności biznesowej. Jesteśmy tutaj obecni na wielu płaszczyznach, również poprzez współpracę z Urzędem Miasta, stąd też w miejscu, w którym prowadzimy działalność biznesową, zależy nam na tym, żeby również uczestniczyć w życiu społeczności lokalnych i wspierać te inicjatywy, które dla nich są ważne. Dlatego wspieramy drużyny sportowe, które uczestniczyły w dzisiejszym wydarzeniu – opisała Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energa S.A. Grupa Orlen.

Prezesi klubów jasno wskazują, że gdyby nie Energa S.A., drużyn również by nie było na sportowej mapie. – Mamy tego świadomość, spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność, jako na sponsorze, ale chcemy się wywiązywać z tego naszego obowiązku społecznego, wspierać wartościowe i ważne inicjatywy.

Więcej w relacji Macieja Wilkowskiego.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Sport

GKM wyraźnie przegrał w Gorzowie. Ćwierćfinał się oddala

GKM wyraźnie przegrał w Gorzowie. Ćwierćfinał się oddala

2022-07-08, 23:29
Polki poznały grupowe rywalki w Billie Jean King Cup

Polki poznały grupowe rywalki w Billie Jean King Cup

2022-07-08, 17:57
Pogoń i Lechia udanie zaczęli kwalifikacje do LKE

Pogoń i Lechia udanie zaczęli kwalifikacje do LKE

2022-07-08, 14:09
Polska pokonała Chiny w siatkarskiej Lidze Narodów

Polska pokonała Chiny w siatkarskiej Lidze Narodów

2022-07-08, 10:00
GKM i Polonia pojadą w finale MMPPK. KS Toruń nie awansował

GKM i Polonia pojadą w finale MMPPK. KS Toruń nie awansował

2022-07-08, 08:56
ENEA Bydgoszcz Triathlon 2022. Tysiące zawodników i utrudnienia dla kierowców

ENEA Bydgoszcz Triathlon 2022. Tysiące zawodników i utrudnienia dla kierowców

2022-07-07, 20:54
GKM Grudziądz jedynym zespołem z regionu, którego czeka mecz

GKM Grudziądz jedynym zespołem z regionu, którego czeka mecz

2022-07-07, 15:00
Regionalne ekipy zrobiły krok w stronę finału DMPJ

Regionalne ekipy zrobiły krok w stronę finału DMPJ

2022-07-07, 07:00
Alicja Rosolska odpadła w ćwierćfinale Wimbledonu

Alicja Rosolska odpadła w ćwierćfinale Wimbledonu

2022-07-06, 21:55
Pomagał bydgoskim sportowcom, teraz sam potrzebuje pomocy

Pomagał bydgoskim sportowcom, teraz sam potrzebuje pomocy

2022-07-06, 16:35
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę