Energa po raz kolejny wspiera toruńskie drużyny sportowe. „Bez tego nie byłoby tego klubu”

2023-07-24, 21:07  Maciej Wilkowski/Redakcja
Toruńskie kluby sportowe mogą liczyć na dalsze wsparcie Energa S.A./fot: Maciej Wilkowski

Toruńskie kluby sportowe mogą liczyć na dalsze wsparcie Energa S.A./fot: Maciej Wilkowski

Toruńskie kluby sportowe mogą liczyć na dalsze wsparcie Energa S.A./fot: Maciej Wilkowski

Toruńskie kluby sportowe mogą liczyć na dalsze wsparcie Energa S.A./fot: Maciej Wilkowski

Energa S.A. Grupa Orlen wspierać będzie koszykarki, hokeistów i tenisistów stołowych z Torunia. O podpisaniu sponsorskich umów poinformowano na poniedziałkowej konferencji prasowej w Ratuszu Staromiejskim.

– To jest najważniejsze wsparcie, bo to sponsor tytularny i strategiczny. To są największe środki spośród sponsorów. Oczywiście wspiera nas także miasto i Manekin, ale współpracujemy od wielu lat z Energą, bardzo szanujemy to porozumienie. Cieszymy się z tego i liczymy, że w kolejnych latach również będą nas wspierać – powiedział Krzysztof Piotrowski z Energa Manekin Toruń.

– Bez takiego wsparcia, nie moglibyśmy wystartować w rozgrywkach na najwyższym poziomie. To jest już 17 lat współpracy, przez ten okres (jesteśmy – przyp.) nieprzerwanie w Ekstraklasie koszykówki kobiet. Zdobywaliśmy medale mistrzostw Polski, co prawda brązowe, a nie złote. Graliśmy w rozgrywkach międzynarodowych. Bez tych pieniędzy, ale również bez środków miasta nie byłoby tego klubu, mogącego grać na tym poziomie – zaznaczył Maciej Krystek, prezes zarządu MMKS Katarzynki Toruń.

Jak podkreślają m.in. przedstawiciele klubów, ale nie tylko, bardzo istotna jest współpraca z Urzędem Miasta. – Toruń i całe województwo kujawsko-pomorskie odgrywa szczególną rolę w naszej działalności biznesowej. Jesteśmy tutaj obecni na wielu płaszczyznach, również poprzez współpracę z Urzędem Miasta, stąd też w miejscu, w którym prowadzimy działalność biznesową, zależy nam na tym, żeby również uczestniczyć w życiu społeczności lokalnych i wspierać te inicjatywy, które dla nich są ważne. Dlatego wspieramy drużyny sportowe, które uczestniczyły w dzisiejszym wydarzeniu – opisała Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energa S.A. Grupa Orlen.

Prezesi klubów jasno wskazują, że gdyby nie Energa S.A., drużyn również by nie było na sportowej mapie. – Mamy tego świadomość, spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność, jako na sponsorze, ale chcemy się wywiązywać z tego naszego obowiązku społecznego, wspierać wartościowe i ważne inicjatywy.

Więcej w relacji Macieja Wilkowskiego.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Sport

Olimpia z drugą porażką z rzędu. Pogoń II za mocna

Olimpia z drugą porażką z rzędu. Pogoń II za mocna

2022-10-09, 14:30
Polska poznała rywali w eliminacjach do piłkarskich mistrzostw Europy

Polska poznała rywali w eliminacjach do piłkarskich mistrzostw Europy

2022-10-09, 13:20
Cuiavia wygrała hit IV Ligi Elana i Włocłavia w ścisłej czołówce [WYNIKI 10. KOLEJKI]

Cuiavia wygrała hit IV Ligi! Elana i Włocłavia w ścisłej czołówce [WYNIKI 10. KOLEJKI]

2022-10-09, 08:00
Polskie siatkarki awansowały do ćwierćfinału MŚ We wtorek zmierzą się z Serbią

Polskie siatkarki awansowały do ćwierćfinału MŚ! We wtorek zmierzą się z Serbią

2022-10-09, 00:48
KS Pomorzanin Toruń został nowym liderem Superligi hokeja na trawie

KS Pomorzanin Toruń został nowym liderem Superligi hokeja na trawie

2022-10-08, 21:45
Iga Świątek pokonała Julię Aleksandrową i jest w finale turnieju WTA w Ostrawie

Iga Świątek pokonała Julię Aleksandrową i jest w finale turnieju WTA w Ostrawie

2022-10-08, 20:30
BKS Visła się nie zatrzymuje. Czwarte zwycięstwo w Tauron 1. Lidze

BKS Visła się nie zatrzymuje. Czwarte zwycięstwo w Tauron 1. Lidze

2022-10-08, 19:30
Wyraźna porażka Zawiszy. Jedna Unia wygrała, druga zremisowała

Wyraźna porażka Zawiszy. Jedna Unia wygrała, druga zremisowała

2022-10-08, 18:40
Czas na pierwsze koszykarskie derby Anwil wraca po porażce. Relacja w PR PiK

Czas na pierwsze koszykarskie derby! Anwil wraca po porażce. Relacja w PR PiK

2022-10-08, 13:30
Polki pokonały Kanadę. Awans do ćwierćfinału MŚ na wyciągnięcie ręki

Polki pokonały Kanadę. Awans do ćwierćfinału MŚ na wyciągnięcie ręki

2022-10-08, 09:54
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę