Energa po raz kolejny wspiera toruńskie drużyny sportowe. „Bez tego nie byłoby tego klubu”

2023-07-24, 21:07  Maciej Wilkowski/Redakcja
Toruńskie kluby sportowe mogą liczyć na dalsze wsparcie Energa S.A./fot: Maciej Wilkowski

Toruńskie kluby sportowe mogą liczyć na dalsze wsparcie Energa S.A./fot: Maciej Wilkowski

Toruńskie kluby sportowe mogą liczyć na dalsze wsparcie Energa S.A./fot: Maciej Wilkowski

Toruńskie kluby sportowe mogą liczyć na dalsze wsparcie Energa S.A./fot: Maciej Wilkowski

Energa S.A. Grupa Orlen wspierać będzie koszykarki, hokeistów i tenisistów stołowych z Torunia. O podpisaniu sponsorskich umów poinformowano na poniedziałkowej konferencji prasowej w Ratuszu Staromiejskim.

– To jest najważniejsze wsparcie, bo to sponsor tytularny i strategiczny. To są największe środki spośród sponsorów. Oczywiście wspiera nas także miasto i Manekin, ale współpracujemy od wielu lat z Energą, bardzo szanujemy to porozumienie. Cieszymy się z tego i liczymy, że w kolejnych latach również będą nas wspierać – powiedział Krzysztof Piotrowski z Energa Manekin Toruń.

– Bez takiego wsparcia, nie moglibyśmy wystartować w rozgrywkach na najwyższym poziomie. To jest już 17 lat współpracy, przez ten okres (jesteśmy – przyp.) nieprzerwanie w Ekstraklasie koszykówki kobiet. Zdobywaliśmy medale mistrzostw Polski, co prawda brązowe, a nie złote. Graliśmy w rozgrywkach międzynarodowych. Bez tych pieniędzy, ale również bez środków miasta nie byłoby tego klubu, mogącego grać na tym poziomie – zaznaczył Maciej Krystek, prezes zarządu MMKS Katarzynki Toruń.

Jak podkreślają m.in. przedstawiciele klubów, ale nie tylko, bardzo istotna jest współpraca z Urzędem Miasta. – Toruń i całe województwo kujawsko-pomorskie odgrywa szczególną rolę w naszej działalności biznesowej. Jesteśmy tutaj obecni na wielu płaszczyznach, również poprzez współpracę z Urzędem Miasta, stąd też w miejscu, w którym prowadzimy działalność biznesową, zależy nam na tym, żeby również uczestniczyć w życiu społeczności lokalnych i wspierać te inicjatywy, które dla nich są ważne. Dlatego wspieramy drużyny sportowe, które uczestniczyły w dzisiejszym wydarzeniu – opisała Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energa S.A. Grupa Orlen.

Prezesi klubów jasno wskazują, że gdyby nie Energa S.A., drużyn również by nie było na sportowej mapie. – Mamy tego świadomość, spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność, jako na sponsorze, ale chcemy się wywiązywać z tego naszego obowiązku społecznego, wspierać wartościowe i ważne inicjatywy.

Więcej w relacji Macieja Wilkowskiego.

Relacja Macieja Wilkowskiego

Sport

MŚ w Katarze: Znów sensacja Korea Południowa rzutem na taśmę wyszła z grupy H

MŚ w Katarze: Znów sensacja! Korea Południowa rzutem na taśmę wyszła z grupy H

2022-12-02, 18:45
Sportowy weekendowy rozkład jazdy  co czeka regionalne zespoły

Sportowy weekendowy rozkład jazdy – co czeka regionalne zespoły?

2022-12-02, 09:15
MŚ w Katarze: Niemcy poza turniejem Szalona końcówka grupy E

MŚ w Katarze: Niemcy poza turniejem! Szalona końcówka grupy E

2022-12-01, 23:55
BKS Visła w świetnym stylu przełamał serię porażek. Lider pokonany

BKS Visła w świetnym stylu przełamał serię porażek. Lider pokonany

2022-12-01, 23:23
MŚ w Katarze: Belgia odpadła Maroko zwycięzcą grupy F

MŚ w Katarze: Belgia odpadła! Maroko zwycięzcą grupy F!

2022-12-01, 19:31
MŚ w Katarze: Wypowiedzi polskich piłkarzy po meczu z Argentyną

MŚ w Katarze: Wypowiedzi polskich piłkarzy po meczu z Argentyną

2022-12-01, 15:51
W Toruniu zawalczy reprezentacja Polski. Polscy pięściarze zmierzą się z Chorwacją

W Toruniu zawalczy reprezentacja Polski. Polscy pięściarze zmierzą się z Chorwacją

2022-12-01, 11:55
Anwil Włocławek z awansem do drugiej fazy grupowej FIBA Europe Cup

Anwil Włocławek z awansem do drugiej fazy grupowej FIBA Europe Cup

2022-11-30, 23:41
MŚ w Katarze: POLSKA W 18 FINAŁU Zdecydował bilans bramek

MŚ w Katarze: POLSKA W 1/8 FINAŁU! Zdecydował bilans bramek!

2022-11-30, 22:01
MŚ w Katarze: Walka o awans trwała do samego końca Australia druga w grupie D

MŚ w Katarze: Walka o awans trwała do samego końca! Australia druga w grupie D

2022-11-30, 18:54
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę