Warto "mieć kota na punkcie mleka"? Warto!

2018-04-17, 12:19  Monika Kaczyńska/Redakcja
Szczególnym wydarzeniem akcji są spotkania z mlecznym bohaterem – Kotem Mleczysławe. Źródło: kochammleko.pl

Szczególnym wydarzeniem akcji są spotkania z mlecznym bohaterem – Kotem Mleczysławe. Źródło: kochammleko.pl

Wzmacnia kości, dostarcza organizmowi cennych witamin i minerałów. Pijemy go jednak ciągle za mało. Mowa o mleku. Do Torunia przyjechali organizatorzy kampanii "Mamy kota na punkcie mleka".

Mówili o znaczeniu mleka i jego przetworów w diecie oraz zachęcali szkoły do dołączenia do programu.

- Nasza kampania jest bezpłatna, skierowana do szkół podstawowych, klas 1-3. Dzięki temu, że szkoła dołączy do programu ma bezpłatne materiały edukacyjne, nauczyciel ma scenariusze zajęć, a dzieci mają wiedzę, dzięki czemu mogą nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych zwłaszcza w tych czasach, kiedy mamy problem z otyłością - powiedziała Ewa Sawicka z Polskiej Izby Mleka.

- Mleko naprawdę jest bardzo istotnym składnikiem naszej codziennej diety - nie tylko mleko, ale produkty oparte na bazie mleka krowiego. Przede wszystkim jest to białko pełnowartościowe, ma taki skład aminokwasów, których nasz organizm sam nie może produkować, więc musi pozyskiwać z innych źródeł. Mówimy tutaj o mleku i jego przetworach. Jeśli ktoś nie lubi mleka nich nie pije, ale zjada na przykład jogurty, twarogi, czy sery - powiedziała Irena Białokoz-Kalinowska, pediatra-alergolog.

Rekrutacja do programu trwa cały rok. Szczegóły można znaleźć na stronie kochammleko.pl.

Do Torunia przyjechali organizatorzy kampanii "Mamy kota na punkcie mleka"

Toruń

Region

Wrócą do uszkodzonego domu przy Grodzkiej W środku został cały dobytek [wideo, zdjęcia]

Wrócą do uszkodzonego domu przy Grodzkiej? W środku został cały dobytek [wideo, zdjęcia]

2021-10-08, 11:45
Odbierak już w areszcie. 60-latek przejmował pieniądze od oszukanych kobiet [wideo]

„Odbierak" już w areszcie. 60-latek przejmował pieniądze od oszukanych kobiet [wideo]

2021-10-08, 10:04
Włamywacz - recydywista z Torunia znowu wpadł. Tym razem grozi mu już 15 lat

Włamywacz - recydywista z Torunia znowu wpadł. Tym razem grozi mu już 15 lat

2021-10-08, 09:00
Jedni noszą maseczki, inni nie, a zwrócenie komuś uwagi nie jest mile widziane

Jedni noszą maseczki, inni nie, a zwrócenie komuś uwagi nie jest mile widziane!

2021-10-08, 08:00
Włocławek patrzy w przyszłość. Na początek konsultacje dla mieszkańców

Włocławek patrzy w przyszłość. Na początek konsultacje dla mieszkańców

2021-10-07, 21:35
Ortopedzi wiedzą, co boli ich pacjentów. Spotkali się w tej sprawie w Toruniu [galeria]

Ortopedzi wiedzą, co boli ich pacjentów. Spotkali się w tej sprawie w Toruniu [galeria]

2021-10-07, 19:54
Po ataku psa na chłopca w gm. Cekcyn, władze apelują o zmianę prawa

Po ataku psa na chłopca w gm. Cekcyn, władze apelują o zmianę prawa

2021-10-07, 19:00
Straż pożarna ćwiczyła na budowie drogi S5 koło Rynarzewa [wideo, zdjęcia]

Straż pożarna ćwiczyła na budowie drogi S5 koło Rynarzewa [wideo, zdjęcia]

2021-10-07, 16:50
Katastrofa budowlana przy Grodzkiej. Runęła część ściany szczytowej kamienicy

Katastrofa budowlana przy Grodzkiej. Runęła część ściany szczytowej kamienicy

2021-10-07, 16:35
Poseł Latos: Medycy nie chcą się porozumieć, ludzie zazdroszczą im pensji na starcie

Poseł Latos: Medycy nie chcą się porozumieć, ludzie zazdroszczą im pensji na starcie

2021-10-07, 14:46
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę