Centrum pomocy sióstr albertynek w Bydgoszczy prawie gotowe

2018-04-14, 16:02  Damian Klich/Redakcja
W budynku przy ulicy Koronowskiej trwają prace wykończeniowe. Fot. Damian Klich

W budynku przy ulicy Koronowskiej trwają prace wykończeniowe. Fot. Damian Klich

W budynku przy ulicy Koronowskiej trwają prace wykończeniowe. Fot. Damian Klich

W budynku przy ulicy Koronowskiej trwają prace wykończeniowe. Fot. Damian Klich

W budynku przy ulicy Koronowskiej trwają prace wykończeniowe. Fot. Damian Klich

W budynku przy ulicy Koronowskiej trwają prace wykończeniowe. Fot. Damian Klich

W powstającym w szybkim tempie nowym budynku centrum pomocowego przy ul. Koronowskiej prowadzonego przez bydgoskie siostry albertynki położono już tynki wewnętrzne, prowadzone są prace elewacyjne oraz związane zagospodarowaniem terenu.

- Budynek będzie wielofunkcyjny: sala na ponad 50 osób, jadalnia, ale też służąca do różnych zajęć prowadzonych z osobami bezdomnymi. Będzie też zaplecze sanitarne dla tych osób, zaplecze kuchenne, magazynowe, gabinet psychologa, lekarza, czytelnia ze stanowiskami komputerowymi. Będą 4 pokoje dla 14 osób bezdomnych, głównie podejmujących próby wejścia z bezdomności czy z uzależnienia - tłumaczy siostra Magdalena.

Bydgoskie albertynki prowadzą kuchnię dla ubogich od 27 lat. Dziennie wydają 150 posiłków, zaopatrują też podopiecznych w odzież i obuwie. Zakonnicom społeczniczkom zależy jednak, by pomoc świadczona wykluczonym lub zagrożonym wykluczeniem społecznym nie ograniczała się wyłącznie do tych podstawowych kwestii. Prowadzą grupę wsparcia, w zajęciach której uczestniczy trzydziestka ubogich i bezdomnych. Odbywają się tu dyskusje i rozmowy, projekcje filmów, a latem wycieczki, piesze pielgrzymki i wspólne grillowanie w ogrodzie. Jedną z form pomocy jest wolontariat łączący personalne potrzeby placówki z indywidualną terapią osób wykluczonych. Ośrodek ma też małą wypożyczalnię książek.

Warunki, którymi dotąd dysponują albertynki pomagając potrzebującym są bardzo skromne. Nowy obiekt ma to zmienić.

W połowie czerwca budynek zostanie oddany do użytku. Kosztować będzie ponad 4 mln zł. Obiekt powstaje dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego i dotacji samorządu województwa.

Mówi siostra Magdalena

Bydgoszcz

Region

Chętnych, by zostać terytorialsem, nie brakuje Blisko 120 ochotników stawiło się w Toruniu

Chętnych, by zostać terytorialsem, nie brakuje! Blisko 120 ochotników stawiło się w Toruniu

2024-08-09, 09:50
Polscy siatkarze zdobędą olimpijskie złoto Szanse ocenia Piotr Makowski [Rozmowa Dnia]

Polscy siatkarze zdobędą olimpijskie złoto? Szanse ocenia Piotr Makowski [Rozmowa Dnia]

2024-08-09, 09:01
Policyjne kontrole z siodełka motocykla. W piątek w regionie nietypowy patrol

Policyjne kontrole z siodełka motocykla. W piątek w regionie nietypowy patrol

2024-08-09, 06:45
Miał wystawiać fałszywe zaświadczenia. Były szef toruńskiej policji odpowie przed sądem

Miał wystawiać fałszywe zaświadczenia. Były szef toruńskiej policji odpowie przed sądem

2024-08-08, 21:12
Upamiętni wszystkich jeńców, nie tylko radzieckich. Nowa tablica na pomniku ofiar Stalagu XXA

Upamiętni wszystkich jeńców, nie tylko radzieckich. Nowa tablica na pomniku ofiar Stalagu XXA

2024-08-08, 20:37
Na placu Wolności stanie nowy pomnik Bydgoski ratusz: Nie wykluczamy konkursu

Na placu Wolności stanie nowy pomnik? Bydgoski ratusz: Nie wykluczamy konkursu

2024-08-08, 19:19
Głos mieszkańców w Inowrocławiu. Powstaną nowe rady, na początek  Rada Kobiet

Głos mieszkańców w Inowrocławiu. Powstaną nowe rady, na początek – Rada Kobiet

2024-08-08, 18:07
Policjanci włocławskiej drogówki uratowali nastolatka. Chłopak się dusił, tracił przytomność

Policjanci włocławskiej drogówki uratowali nastolatka. Chłopak się dusił, tracił przytomność

2024-08-08, 17:17
Przejście na Wojska Polskiego w Bydgoszczy pod lupą. Akcja Bezpieczny pieszy [wideo]

Przejście na Wojska Polskiego w Bydgoszczy pod lupą. Akcja „Bezpieczny pieszy” [wideo]

2024-08-08, 15:14
Synoptycy ostrzegają, podnosi się poziom Wisły. Włocławki ratusz alarmuje

Synoptycy ostrzegają, podnosi się poziom Wisły. Włocławki ratusz alarmuje

2024-08-08, 13:54
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę