Podkom. Krzysztof Świerczyński z Wąbrzeźna w finale konkursu „Policjant, który mi pomógł"
Policjant Krzysztof Świerczyński dał się poznać jako osoba wspierająca samotnych seniorów, dzieci, młodzież. Jest honorowym dawcą krwi, szpiku, a także ratownikiem. Pracuje jako oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Wąbrzeźnie, jest też wiceprzewodniczącym Rady Gminy Płużnica.
„Cichy bohater naszej społeczności, który od lat wspiera niepełnosprawnych, samotnych seniorów oraz dzieci i młodzież. Honorowy dawca krwi i szpiku oraz ratownik, który wielokrotnie ratował życie. Nominację do wspomnianego wyżej plebiscytu zdobył za koordynowanie zbiórki finansowej na odbudowę domu rodziny Dąbrowskich w Bągarcie (gmina Płużnica) po tragicznym pożarze w czerwcu 2025 roku." - podał wąbrzeski portal.
Laureatów konkursu - 5 osób - wyłoniła komisja, w skład której wchodzili laureaci trzech ostatnich edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbyło się na podstawie szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w nadesłanych formularzach zgłoszeniowych.
Decyzją komisji laureatami XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł” zostali:
- sierż. szt. Kamil Cieszkowski - dzielnicowy Komisariatu Policji I w Gliwicach (Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach),
- st. post. Maksymilian Czarniecki - policjant Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi (Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu),
- sierż. Jakub Kotowicz - referent Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie (Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie),
- asp. szt. Sławomir Mikucki - starszy dzielnicowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży (Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku),
- podkom. Krzysztof Świerczyński - asystent jednoosobowego stanowiska do spraw prasowo – informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie (Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy).