„W fotelu człowiek się nie wyleczy". Seniorzy na starcie akcji „Aktywny Poranek 60 plus" [zdjęcia]

2026-05-17, 19:15  Tatiana Adonis/KB
Seniorzy na starcie akcji „Aktywny Poranek 60 plus"/fot. Tatiana Adonis

Seniorzy na starcie akcji „Aktywny Poranek 60 plus"/fot. Tatiana Adonis

Biegali, spacerowali i chodzili z kijkami. Kto? Seniorzy w ramach akcji Aktywny Poranek 60 plus. Impreza miała charakter rekreacyjny, ale nie zabrakło też rywalizacji. W wydarzeniu udział wzięło 150 osób. Start i meta przy lodowisku Torbyd. A co pomiędzy nimi? Entuzjazm i sportowa pasja.

- Zdrowie, sprawność, endorfiny, świetna kondycja psychiczna po aktywności...
- Lepiej na spacerze niż w kolejce do lekarza...
- Impreza jest bardzo piękna, drugi raz tu jestem. Sportem zajmuję się od dzieciństwa, można powiedzieć – uprawiałem go wyczynowo. A kiedy się praca skończyła, trzeba być teraz aktywnym, więc od 15 lat zajmuję się kijami, normalnie chodzę, biegam, startuję.
- Lepsze zdrowie, lepiej się człowiek czuje, nie narzeka, że coś boli. A jak boli? No to trudno, no to trzeba rozbiegać...
- Zawsze propagujemy aktywność bez względu na wiek...
- Tutaj jest zabawa, zamiast samotnie w lesie trenować, można się spotkać z ludźmi...
-Dzisiaj rano mnie noga bolała, teraz już nie boli, odkąd założyłem buty do biegania. Na fotelu się człowiek nie wyleczy, na pewno nie...

  • Uczestnicy wydarzenia mieli do wyboru bieg, marsz lub nordic walking na dystansie 2,5 km.
  • Trasa prowadziła przez tereny w okolicy Brdy i Łuczniczki.
  • Na mecie na wszystkich czekały pamiątkowe medale.
  • Na zakończenie seniorzy spotkali się na wspólnym drugim śniadaniu.

Relacja Tatiany Adonis

Region

Niezadowolenie od pierwszego kontaktu. Pacjenci z Pomorza i Kujaw piszą do NFZ

Niezadowolenie od „pierwszego kontaktu". Pacjenci z Pomorza i Kujaw piszą do NFZ

2025-05-28, 07:54
Siedzą w Internecie, ale czy potrafią się po nim poruszać Sprawdzają to w Inowrocławiu

„Siedzą" w Internecie, ale czy potrafią się po nim poruszać? Sprawdzają to w Inowrocławiu

2025-05-28, 07:00
Cała Polska wsiada na rowery. Bydgoszcz zaprasza do zbierania kilometrów

Cała Polska wsiada na rowery. Bydgoszcz zaprasza do „zbierania" kilometrów

2025-05-27, 20:00
Jubileusz samorządu terytorialnego: - Było biednie, ale ludzie się bardzo angażowali

Jubileusz samorządu terytorialnego: - Było biednie, ale ludzie się bardzo angażowali

2025-05-27, 19:22
Włocławek uhonoruje Marylę Rodowicz, od dzieciństwa związaną z tym miastem

Włocławek uhonoruje Marylę Rodowicz, od dzieciństwa związaną z tym miastem

2025-05-27, 18:41
Niepełnosprawni na targach pracy: Wyrozumiałe otoczenie i szansa na normalność

Niepełnosprawni na targach pracy: Wyrozumiałe otoczenie i szansa na normalność

2025-05-27, 17:58
Wieżowce na łonie natury Społecznicy z toruńskiej Winnicy wciąż protestują

Wieżowce na łonie natury? Społecznicy z toruńskiej Winnicy wciąż protestują

2025-05-27, 15:30
Nowa atrakcja w Grudziądzu. W mieście powstanie 66-metrowa zjeżdżalnia

Nowa atrakcja w Grudziądzu. W mieście powstanie 66-metrowa zjeżdżalnia

2025-05-27, 15:02
Tadeusz Pogoda został Honorowym Obywatelem Świecia: Każde miasto ma swoje ikony

Tadeusz Pogoda został Honorowym Obywatelem Świecia: „Każde miasto ma swoje ikony"

2025-05-27, 14:02
84 mln zł na nowy budynek Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy

84 mln zł na nowy budynek Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy

2025-05-27, 12:56
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę